Adventní Vídeň

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Rakouská metropole se v adventním čase promění v nádherné město, které již od konce listopadu hostí celou řadu adventních trhů, které jsou plné tradičních vídeňských výrobků.

Nádherná vídeňská náměstí

Adventní trhy startují v rakouské metropoli již od 16. listopadu. Největší adventní trh se koná před známou vídeňskou radnicí na Radničním náměstí. Od 16. listopadu do 24. prosince se Radniční náměstí promění v jednu pohádkovou vesničku, kde jsou k dispozici především vánoční ozdoby, řemeslné výrobky, hřejivé nápoje a vánoční cukroví. Než si projdete sto padesát stánků, dá vám to chvíli zabrat, ale vězte, že vás čeká dokonalá pastva pro vaše oči.

PC030021

Další adventní trh ve Vídni najdete na náměstí Marie Terezie. Náměstí Marie Terezie naleznete mezi Přírodovědeckým a Uměleckým muzeum. Na tomto sympatickém náměstí, kterému vévodí velká socha rakouské císařovny, stojí kolem šedesáti stánků, které nabízejí tradiční řemeslné výrobky a zajímavé originální dárky a dárečky. Tento adventní trh můžete klidně spojit s návštěvou jednoho ze dvou velkých muzeí, kde jsou k vidění rovněž nádherné umělecké skvosty a kousky.

Zájezdy na adventní trhy zde

Starovídeňský vánoční trh

Pro milovníky starých tradic a zvyklostí doporučujeme navštívit Starovídeňský vánoční trh, který se nachází na Freyungu v centru města. Tyto vánoční trhy mají tradici již od roku 1772. Na tomto pitoreskním vídeňském náměstí koupíte zejména tradiční řemeslné výrobky a pěkné skleněné výrobky a keramiku. I zde nebude pochopitelně chybět tradiční horký punč a čerstvé cukroví.

vídeň 2

Vánoční vesničky

Další adventní trhy ve Vídni najdete kupříkladu před letohrádkem Belvedere nebo ve staré nemocnici Alter AKH. Nádherný předvánoční trh je rovněž před zámkem Schöbrunn, který má specifickou atmosféru, neboť zdejší trhy jsou velmi často doprovázeny bohatým kulturním programem. Zdejší nádvoří Ehrenhof se promění v překrásnou císařskou pohádkovou kulisu, takže si zde budete připadat opravdu jako v nějaké staré vánoční pohádce. Zvláště populární jsou zde předvánoční koncerty vážné hudby a bohaté zábavné programy pro děti.

vídeň 3

Zimní trh v Prátru

Známý vídeňský Prátr, kde je obří ruské kolo, nezůstává o adventu rovněž stranou. I zde je velmi bohatá a okázalá adventní výzdoba, která láká davy turistů z celého světa. Zdejší zajímavý Zimní trh se koná od 16. listopadu až do 8. ledna.

Překlad stránek