Den železnice v Břeclavi

Česko - Jihomoravský

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

V sobotu 27. září proběhl v jihomoravské Břeclavi za hojné účasti široké veřejnosti Den železnice. V rámci celodenní akce Českých drah se veřejnosti představily zajímavé historické lokomotivy, ale i moderní vozy Českých drah, které jezdí na českých i moravských kolejích.

Svět historie

Na břeclavském vlakovém nádraží byly k vidění jednotlivé výstavy, které se jmenovaly: Svět historie, Svět změny a Svět zábavy. Patrně nejzajímavějším lákadlem byla výstava s názvem Svět historie, která se odehrávala v depu vlakového nádraží v Břeclavi. K vidění zde bylo na třicet historických lokomotiv a salonních historických vozů. Největší atrakcí byla pravděpodobně historická parní lokomotiva Hrboun 310.23. Návštěvníci břeclavského vlakového nádraží mohli také vidět parní lokomotivu Ferdinandka 314.303 nebo některé historické vlakové soupravy z Polska, Slovenska a Rakouska. Velké oblibě se těšily především parní jízdy těchto unikátních vlaků, které jezdily z Břeclavi do Znojma a zpět.

den zeleznice 1

Svět změny

Pro milovníky moderních vlakových souprav bylo v Břeclavi rovněž něco k vidění. Návštěvníci si mohli kupříkladu prohlédnout Pendolino nebo horkou novinku Českých drah ČD Railjet. Na výstavě Svět změny nechyběly ani vlakové soupravy Regio, konkrétně Regio Panter, Regio Spider a Regio Shark.

den zeleznice 2

Svět zábavy

Tato část vlakového nádraží v Břeclavi byla zaplněna především malými dětmi, které se zde dosyta mohly vyblbnout. České dráhy zde pro ně připravily divadelní stan s železničními pohádkami, Kinematovlak s dětskou projekcí, dětský vůz a fotostudio. Mezi dětmi pak chodil modrý Elfík a rozdával jim píšťalky nebo odznaky s logem Českých drah.

den zeleznice 3

Vlakové soupravy československých prezidentů

Velké pozornosti se rovněž těšily vlakové soupravy československých prezidentů. Ve velkém obležení byl zejména Masarykův salonní vůz, který dostal prezident Masaryk roku 1930 ke svým osmdesátým narozeninám. Dále byl na břeclavském vlakovém nádraží k vidění salonní vůz prezidenta Gustava Husáka, který ovšem nelákal takovou pozornost jako právě zmíněný vzácný salonní vůz prezidenta Osvoboditele.

Suprdovča vyhledávání

Překlad stránek

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya