Kde se točil úspěšný rodinný seriál Vinaři?

Česko - Jihomoravský

Hodnocení uživatelů: / 11
NejhoršíNejlepší 

V České republice se ročně točí celá řada zahraničních i českých filmů včetně tuzemských seriálů. V tomto článku vám představíme místa, kde se v loňském roce točil oblíbený český komediální seriál Vinaři.

Křetice alias Pavlov

Veškerý děj seriálu Vinaři se odehrál v jihomoravské obci Křetice, která ovšem ve skutečnosti neexistuje. Na mapě České republiky byste Křetice hledali marně, protože ve skutečnosti nejde o Křetice, ale o Pavlov, který leží nedaleko Břeclavi. V této lokalitě se především odehrával šestnáctidílný komediální seriál Vinaři, který měl pod taktovkou režisér Jiří Vejdělek. V úspěšném seriálu, který běžel celý loňský podzim na televizní stanici Prima, si mimo jiné zahráli Václav Postránecký, Tereza Kostková, Hynek Čermák, Miroslav Táborský, Pavel Liška a Oldřich Navrátil.

pálava

Zaječí

Znalci Jižní Moravy však v seriálu Vinaři poznali, že některé scény se odehrávají také ve známém vinařství U Kapličky, kde se před časem točil rovněž úspěšný český film s vinařskou tématikou Bobule. Toto malebné rodinné vinařství se nachází v obci Zaječí, která je od Pavlova vzdálena pouze deset kilometrů. Dalšími lokalitami, kde se natáčel seriál Vinaři jsou obce Dolní Dunajovice a Mikulov.

pálava 1

Pálava nakonec vyhrála

Před natáčením seriálu Vinaři měl celý seriálový štáb hned několik možností, kde celý seriál natáčet. Ve hře byly kupříkladu krásné lokality v okolí města Znojma, Strážnice či ve vinařské obci Velké Pavlovice. Nakonec jednoznačně zvítězila Pálava, která je pro natáčení seriálu s vinařskou tématikou jako stvořená. V seriálu Vinaři jsou k vidění především nádherné pohledy z pálavských kopců na široké okolí Pavlova a jeho přilehlých obcí.

pálava 2

Vinařská obec Pavlov se nachází na samém úpatí Pavlovských vrchů. Z jedné straně jsou Pavlovské vrchy a z druhé strany vodní nádrž Nové Mlýny, která vznikla v sedmdesátých letech minulého století, aby v kraji zvýšila intenzitu zemědělské výroby. Obec Pavlov má v současné době 573 obyvatel. Od roku 1995 je obec Pavlov vesnickou památkou rezervací. Naproti Pavlovu se pak nachází obec Zaječí, která má pro změnu něco málo přes 1400 obyvatel. Nejzachovalejší památkou obce je kostel Sv. Jana Křtitele, který pochází ze 13. století.

Suprdovča vyhledávání

Překlad stránek

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya