Muzeum motorismu ve Znojmě

Česko - Jihomoravský

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Znojmo je krásné historické město, které ovšem nemá pouze zajímavé historické památky, ale i pozoruhodné muzeum motorismu, které určitě nadchne všechny fandy do historických automobilů.

Místo vodárny muzeum

Muzeum motorismu je situované mimo historické centrum města. Najdete ho v půvabném údolí řeky Dyje. Muzeum sídlí pod Znojemským hradem, takže z hradu musíte sejít až dolů, konkrétně na ulici Koželužská, která je blízko přehrady. Budova stávajícího muzea sloužila v minulosti jako vodárna. Budova pochází z roku 1878 a v letech 1931 až 1933 byla přestavěna na vodní elektrárnu. Vodní elektrárna fungovala až do šedesátých let minulého století. V té době byla již postavena a zprovozněna nová vodní elektrárna, která se dodnes nachází v přehradní hrázi.

muzeum motorismu znojmo

Muzeum motorismu

Dnes budova staré vodní elektrárny slouží jako muzeum motorismu. Pod střechou staré vodní elektrárny najdete opravdu mnoho zajímavých historických kousků. Celkem je zde k vidění čtyřicet předválečných automobilů a desítky starých motocyklů, jízdních kol a stabilních motorů. Na své si zde přijdou také vyznavači starých traktorů a parních strojů. Tento výčet však stále ještě není úplný, protože muzeum ještě vlastní staré motory pro pohony mlýnů, benzínové pumpy, smaltované reklamní panely, kočárky našich prababiček a babiček, šlapací dětská autíčka a dětské hračky. Vedle toho vystavuje Muzeum motorismu ještě další zajímavé exponáty, které se týkají motorismu. Všechny exponáty jsou s datem výroby do roku 1950. Muzeum motorismu se také může pochlubit největší sbírkou heverů na území České republiky.

muzeum motorismu znojmo 2

Příjemná dobová atmosféra

Interiér muzea je doplněn o některé zábavné prvky. Mezi stará auta a motory jsou vystavené figuríny mužů a žen, které jsou oblečené ve stylu třicátých let. Zajímavá je rovněž kolekce dobových prospektů a starých řidičských průkazů. Přečíst si zde také můžete staré tiskoviny, které se pochopitelně rovněž týkají motorismu.

muzeum motorismu znojmo 3

Praktické informace

Muzeum motorismu je o letních prázdninách otevřeno denně od 9 do 17 hodin. Od listopadu do března pak pouze o víkendech a svátcích. Po zbytek dalších měsíců je muzeum otevřeno od úterka do neděle. Vstupné pro dospělého je 80 korun, dětský lístek stojí 40 korun.

Suprdovča vyhledávání

Překlad stránek

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya