Kateřinice Vesnice roku 2014

Česko - Zlínský

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

V celorepublikové soutěži Vesnice roku se letos na prvním místě umístila valašská obec Kateřinice, která se nachází nedaleko Vsetína.

Malá ale sympatická obec

Kateřinice jsou malou valašskou obcí, která má něco kolem 960 obyvatel. Jedná se o tradiční valašskou vesnici, která je umístěna do krásné přírody Hostinských vrchů. Hlavním centrem obce je budova obecního úřadu, u které se ještě nacházejí budovy základní školy, mateřské školy, evangelického kostela a hasičské zbrojnice.

vesnice roku 1

Titul „Vesnice roku 2014" je určitě v dobrých rukou, protože v Kateřinicích jsou aktivní všechny složky obyvatelstva. V obci například působí skautský koedukovaný oddíl, který má název Šestka. Tento oddíl děvčat a kluků pořádá po celý rok pro své členy celou řadu velmi zajímavých a adrenalinových akcí. V létě je to například skautský tábor nebo sjezdy na lodích a raftech.

V Kateřinicích je rovněž velmi silný mužský fotbalový oddíl, který dlouhé roky hrál dokonce krajský přebor. Příkladná je zde práce s dětmi a dorostem.

Evangelická obec

Velmi výrazným společenstvím v Kateřinicích je sbor Českobratrské církve evangelické, který je samostatným sborem od roku 1956. Kostel Českobratrské církve evangelické s bílou věží a červenou střechou byl postaven v roce 1952, což byl svým způsobem zázrak, protože ve složité a nesnadné době komunistické nadvlády nebylo možno stavět nové křesťanské kostely. Kateřinický kostel je jeden z mála na území naší republiky, který byl v dobách komunismu postaven. V současné době působí na půdě tohoto sboru zvláštní hudební těleso, které si říká „Zvonky dobré zprávy". Jedná se o hudebníky na malé zvonky, kteří pomocí těchto zvonků jsou schopni zahrát různé hudební skladby.

vesnice roku 2

Turistické možnosti

Kateřinice táhnou zejména na svou krásnou a malebnou přírodu. V zimních měsících je zde možno jezdit na běžkách, v letních pak na horském kole. V bezprostředním okolí Kateřinic jsou krásné lesy Hostýnských vrchů, které jsou velmi bohaté na houby.

vesnice roku 3

Vesnice roku 2014

Slavnostní předávání ocenění „Vesnice roku 2014" proběhlo v Kateřinicích v pátek třetího října. Během slavnostního předávání byl bohatý kulturní program, při kterém hrála cimbálová hudba i „Zvonky dobré zprávy".

Suprdovča vyhledávání

Překlad stránek

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya