Dovolená Itálie - On-line rezervace

Itálie, dovolená a zájezdy s vyhledáním a rezervací on-line


Itálie je velmi oblíbená a vyhledávaná země. Turisté z celého světa se do Itálie každoročně vrací a to zejména díky rozmanitosti celé Itálie. Tato země vyhoví takřka každému, najdete zde dovolenkové destinace u velkých jezer, na ostrovech a hlavně na břehu jednoho ze čtyř moří, které Itálii omývají.

Italská letoviska bychom tedy mohli rozdělit do několika kategorií. Jsou to letoviska severní Itálie, střední Itálie, jižní Itálie a letoviska Italských ostrovů. Dovolená na Italských ostrovech znamená návštěvu takových krásných míst jako například ostrov Elba, ostrov Ischia, ostrov Sardinie, ostrov Sicílie a samostatnou kapitolou je nádherný poloostrov Gargáno.

Severní Itálie

Letoviska severní Itálie jsou velmi oblíbená a Českými turisty často navštěvovaná zejména pro svou blízkost z Čech. Letoviska severní Itálie nabízejí hned několik typů dovolené. Příznivci jezer mohou, svou dovolenou strávit u jednoho z nejkrásnějších jezer v Evropě u jezera Lago Di Garda. Letoviska na břehu Gardského jezera jako například Sirmione, Riva Del Garda, Tremosine, Limone a další vás naprosto uchvátí.

Podívejme se na jižní pobřeží severní Itálie, zde turisté tráví nejčastěji svou dovolenou v letoviscích Bibione, Lignano Sabiadoro, Caorle, Lido Di Jesolo, Benátky, Chioggia, Rosolina Mare, Ravena, Lido Adriano, Rimini, Pesaro, Fano, Ancona a další. Západní pobřeží severní Itálie nabízí ovšem velmi odlišnou dovolenou. Na rozdíl od východního pobřeží, které omývá Jaderské moře, to západní je omýváno mořem Ligurským. Od velmi důležitého přístavu Livorno se směrem k Francii nalézají velmi pěkná a oblíbená letoviska jako například La Spezia, Levanto, Ligure, Genova, Savona, Pietra Ligure, Alassio, Sanremo a další.

Dovolená v severní Itálii znamená nejen velký výběr letovisek a to jednak u jezera, nebo u Ligurského či Jaderského moře, ale také velmi dobrou dostupnost do významných památkových skvostů. Turisté, kteří do Itálie jedou nejen za sluncem a mořem, ale mají zájem také o trochu té historie, nebo nějakou tu letní zábavu pro děti a dospělé nebudou v severní Itálii určitě strádat. Města jako Benátky, Verona, San Marino, Bologna, Pisa, Firenze, Milano a další jsou velmi snadno dostupné jak autem, tak formou fakultativních výletů od místních cestovních kanceláří. Kdo jede na dovolenou do severní Itálie s dětmi, jistě ocení možnost návštěvy zábavního parku Gardaland, mořského akvária ve městě Cattolica, Miniaturu Itálie a světových památek u Raveny nebo dalšího zábavního parku Mirabilandia, který je jen kousek od nádherného letoviska Lido Adriano.

Střední Itálie

Střední Itálie nabídne opět velmi známá a hojně navštěvovaná letoviska. Od přístavu Ancona níže můžete svou dovolenou strávit v letoviscích Porto Recanati, dále na Palmové riviéře, kde najdete letoviska Cupra Marittima, Grottammare, San Benedetto Del Tronto, Martinsicuro, Alba Adriatica, Pineto, Montesilvano, Pescara, Ortona, Termoli a další. Západní pobřeží střední Itálie, které je už omývané Tyrhénským mořem, nabídne pro vaši dovolenou také velmi zajímavá letoviska. Oblíbené Toskánsko a letoviska jako například Cecina, Piombino, Follonica, které navazují na oblast v okolí Říma. Zde najdete letoviska Civitavecchia, Ladispoli, Fiumicino, Anzio, Teracina, Neapol a další.

Střední Itálie opět nabídne nepřeberné množství míst, výběr ze dvou moří na východním a západním pobřeží a rozmanitost krajiny. Velmi dobrá dostupnost historických skvostů ve městech jako jsou Řím, Neapol, Vatikán, LAquila, Ascoli Piceno, Perugia a další historicky významná místa ve střední Itálii. Ani o zábavu nebude ve střední Itálii nouze. Při vaší dovolené můžete navštívit například nádherný vodní park Onda Blue na Palmové riviéře a milovníkům přírody a procházek by neměl uniknout skvost jakým je národní park Gran Sasso v regionu Teramo. Střední Itálie je také velmi dobrou volbou pro ty z vás, kteří jedou do Itálie vlastním autem, nebo autobusem. Délka tras z ČR v rozmezí 1000 až 1500 km není až tak velká a s případným tranzitním ubytováním se dá velmi dobře zvládnout.

Jižní Itálie

Jižní Itálie je co do délky trasy největší výzvou. Kdo cestuje na dovolenou vlastním autem, nebo autobusem musí počítat s trasou 1500 až 2500 km a to už je na jeden zátah opravdu velká porce. Zde je již tranzitní ubytování velmi dobrou volbou. Jižní Itálii bychom mohli začít na východním pobřeží u poloostrova Gargáno, kde nám Italské břehy začíná omývat překrásné Jónské moře, známé například z Řecka. Od poloostrova Gargáno se přesuneme dolů na jih až k Sicílii a pokračujeme po západním pobřeží až k Neapoli. Na této trase se nalézá to nejlepší z jižní Itálie, Campanie, Puglie, Kalábrie a Sicilíe jsou oblasti, kde si ani nebudete připadat, že jste stále v Evropě. Dovolenou v těchto jižných letoviscích můžete realizovat také letecky, vzhledem ke vzdálenosti z Čech je volba letecké přepravy zcela na místě.

Podívejme se na nejoblíbenější letoviska Jižní Itálie trochu podrobněji, začít musíme určitě na Gargánu a to přímo ve věhlasném Vieste, následují letoviska Manfredonia, Bari, Monopoli, Brindisi, Gallipoli, Taranto, Rossano, Crotone, Soverato, Bovalino a celé pobřeží až k přístavu Reggio Di Calabria kde se můžete trajektem přepravit na ostrov Sicilie a to konkrétně do přístavu Messina. Zde začínají ty opravdové skvosty Kalábrie, dovolená v letovisku Tropea, Ricardi, Nicotera, Briatico, Amantea, Paola, Diamante, Scalea, Salerno, Amalfi a další to je opravdu nezapomenutelný zážitek a ne nadarmo se oblast Kalábrie nazývá Evropským Karibikem.

Ostrov Sicílie

Sicílie je opravdu kus Itálie, tento nejižnější kout Itálie také nabízí spoustu nádherných míst nejen k dovolenkovému odpočinku, ale také k poznání historie a přírodních krás. Města jako Palermo, Catania, Ciracusa, Agrigento vás vtáhnou do té pravé jižanské Italské pohody. Na Sicílii byste určitě neměli minout letoviska jako Taormina, Augusta, Pozzallo, Licata, Realmonte, Marsala, Trapani, San Vito la Capo, Bagheria a další.

Dovolenou v Itálii si vychutná opravdu každý, rodiny s dětmi upřednostní spíše dlouhé pozvolné písčité pláže východního pobřeží v severní a střední Itálii omývané Jaderským mořem. Milovníci slunce a průzračné vody zvolí jižní Itálii od poloostrova Gargáno níže až k Neapoli, kde se mohou koupat v překrásném Jónském a Tyrhénském moři. Věční cestovatelé a milovníci poznání si zase přijdou na své na západním pobřeží severní a střední Itálie v Toskánsku a Ligurii. Ať už cestujete sami, s dětmi, seniory nebo se psem a je jedno jestli autem, vlakem, autobusem nebo letadlem, v Itálii si to své místo pro dovolenou vybere opravdu každý.