Vybíráme nejlepší letní dovolenou v Řecku a na Řeckých ostrovech.

Dovolená v krásném exotickém kraji a přitom v Evropě, i tak by se dala nazvat dovolená v Řecku. Každý si asi při vyslovení slova Řecko vybaví nejdříve bájné legendy, pověsti a kolébku evropských civilizací. Řecko, je také o krásných plážích, průzračném moři a celkové relaxaci. V Řecku se toto vše dá najít, každá destinace a každý kout Řecka vám nabídne jiné vyžití. Své si tu najdou cestovatelé toužící po historických skvostech, někoho potěší krásná příroda a místní obyvatelé a někdo dá přednost relaxu a lenošení na plážích s možností potápění a podobných aktivit.

Řecko nejsou jen ostrovy a ostrůvky, ale i velké území pevniny, které ostrovy obklopují. Terén je zde různý, od horských pásem, přes zelené nížiny až po krásné pobřežní pásy plné zeleně. K Řecku také neodmyslitelně patří moře, krásné průzračné moře s čistými plážemi. Řecko jako celek je proto těžké popsat a zařadit do nějaké škatulky, protože každá jeho část, každý jeho ostrov přináší něco neobyčejného. V Řecku lze samozřejmě nalézt i spoustu zvěře a rostlinstva unikátních druhů, některé rostliny např. nenajdete nikde jinde na světě.

Snad každý již mnohokrát slyšel o bájném Olympu, nejvyšší a nejznámější řecké hoře, která se tyčí do výše 2917 m. Avšak turistická letoviska najdeme hlavně na pobřeží a na ostrovech, kterých patří k Řecku na 2 000. Obydlených je však pouze kolem 200.

Největším ostrovem je Kréta, která patří k nejoblíbenějším. Vybírat můžete i z dalších ostrovů: Rhodos, Zakynthos, Korfu, Kos, Thassos, Lefkada, Santorini, Chalkidiki, Kefalonie, Attika, Lesbos, a další. Na své si zde přijdou i obdivovatelé krásné přírody. Více než polovinu řecké pevniny zabírají lesy s rozličnou vegetací, která obsahuje jak horské jehličnany, tak samozřejmě přímořskou vegetaci. V moři lze spatřit nejrůznější mořské živočichy, od těch nejmenších až po želvy, delfíny anebo dokonce velryby.

Navštivte s námi tento ráj na zemi, zhlédněte známá místa, jako jsou Parthenon na Akropoli, palác Knosos na Krétě anebo věštírnu v Delphách, historií dýchající město Olympii anebo Athény.

Každý kdo se do Řecka vydá, se může těšit i na pohostinnost místních obyvatel která nemalou měrou přispívá k pohodové dovolené v této zemi. Jednou z věcí, kterou nelze opomenou je řecká kuchyně, rozmanitá ale přesto jednoduchá, ovlivněná orientem a středomořím. Plody moře, ryby, maso, olivový olej, luštěniny, bílý chléb, spousta zeleniny a zajímavé koření. K ochutnání je toho opravdu velmi mnoho a každý si určitě najde to své oblíbené jídlo a místo kam se na něj bude den co den vracet.

Více informací najdete zde.

Snad každý již mnohokrát slyšel o bájném Olympu, nejvyšší a nejznámější řecké hoře, která se tyčí do výše 2917 m. Avšak turistická letoviska najdeme hlavně na pobřeží a na ostrovech, kterých patří k Řecku na 2 000. Obydlených je však pouze kolem 200.

Athény hlavní město Řecka

Řecko

Pátek, 30 Květen 2014 05:54

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Athény se rozkládají na poolostrově Attika a jsou hlavním městem Řecka. Podle sčítaní lidu v roce 2011 má toto řecké velkoměsto přes 655 000 obyvatel.

Číst dále: Athény hlavní město Řecka

Řecko Kefalonie

Řecko

Středa, 11 Prosinec 2013 00:00

Řecko každý rok láká turisty svým starobylým kouzlem, překrásnou krajinou, antickými památkami a tyrkysovým mořem, které vyzývá ke koupání. V tomto článku si řekneme něco více o jednom z mnoha řeckých ostrovů – Kefalonii, který patří mezi ty největší.

Číst dále: Řecko Kefalonie

 

Knossos na Řeckém ostrově Kréta

Řecko

Neděle, 03 Listopad 2013 10:16

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Knossos se nachází na Krétě a jedná se o velmi významné archeologické naleziště. Na Knossos se jezdí dívat desítky tisíc turistů ročně, podívejte se s námi, co zajímavého je tu k vidění.

Číst dále: Knossos na Řeckém ostrově Kréta

Řecko Zakynthos

Řecko

Úterý, 08 Říjen 2013 00:00

Zakynthos je řecký ostrov, který se nachází na západním pobřeží řecké pevniny a patří mezi takzvané jónské ostrovy.

Číst dále: Řecko Zakynthos

 

Řecko Santorini

Řecko

Pondělí, 05 Srpen 2013 00:00

Santoríni je skupina řeckých souostroví, která se nachází na rozhraní Egejského a Krétského moře. Rozloha celého souostroví je 71 kilometrů čtverečních a žije zde přibližně 10 000 stálých obyvatel.

Číst dále: Řecko Santorini

Řecko Lefkáda

Řecko

Středa, 05 Červen 2013 00:00

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Řecký ostrov Lefkáda patří mezi takzvané jónské ostrovy, které najdete při západním pobřeží řecké pevniny, přesněji mezi ostrovy Korfu a Kefalonie. I když ostrov Lefkáda prošel velmi bouřlivým historickým vývojem, je v současné době velmi žádaným ostrovem pro letní dovolenou a rekreaci.

Číst dále: Řecko Lefkáda

 

Strana 1 z 3

«ZačátekPředchozí123DalšíKonec»

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Řecko základní informace

greece-flag-48 Hlavní město:  ATHÉNY

Časové pásmo v Řecku:  +2

Počet obyvatel Řecka: 11 283 293

Nejrozšířenější jazyk: Řečtina

Telefonní předvolba Řecka: +30

Platná měna v Řecku: EURO (EUR)

Oblíbená Řecká letoviska

Kefalonie, Kréta, Zakynthos, Santorini,

Lefkáda, Ithaka, Olympská riviéra,

Rhodos, Korfu, Samos, Lesbos,

Paxos, Mykonos

 

Letní teplotní průměr v Řecku

Korfu: vzduch 22°C  -  moře 18°C

Lefkada: vzduch 29°C  -  moře 23°C

Zakynthos: vzduch 24°C  -  moře 22°C

Praktické informace

Pět nejhezčích pamětihodností Řecka najdete zde

Palác Knossos na ostrově Kréta hledejte zde

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Řecko dovolená

Dovolená na Řeckém ostrově Korfu

Řecko Korfu od 7500,-

korfu

Dovolená na Řeckém ostrově Lefkada

Lefkada od 8990,-

lefkada

Dovolená na Řeckém ostrově Kréta

Řecko Kréta od 7980,-

kreta

Dovolená na Řeckém ostrově Rhodos

Rhodos od 7990,-

rhodos

Dovolená na ostatních Řeckých ostrovech

Řecké ostrovy od 7490,-

recko