Vybíráme nejlepší letní dovolenou v Řecku a na Řeckých ostrovech.

Korfu

Řecko

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Řecko Korfu

 Korfu je nejsevernějším a největším ostrovem na rozhraní Jónského a Jaderského moře. Vládne zde o něco chladnější podnebí než na ostatních řeckých ostrovech a proto je vhodnějším místem pro ty, kteří nemají rádi vysoké letní teploty. V historii přes čtyři století ostrov patřil pod nadvládu Benátčanů a poté Britů, kteří přispěli do místní kultury originálním prvkem -  výstavbou kriketových hřišť.

 

Ostrov Korfu i zdejší stejnojmenné město skrývají mnoho zajímavých míst

Hlavní město Korfu

V historickém centru města Korfu je hned několik památek a muzeí, která si nesmíte nechat ujít. Kostel Agios Spyrídon byl postaven v roce 1589 a je věnován stejnojmennému patronovi ostrova. Uvnitř stavby naleznete stříbrnou rakev s mumifikovaným tělem světce hned vedle oltáře. Může se to zdát trochu morbidní, ale stále platí – jiný kraj, jiný mrav.

Další historicky významným místem je palác sv. Michala a Jiří. Vybudovali ho Britové v devatenáctém století, při stavbě byl použit maltézský vápenec. Poté, co opustili Korfu, palác zchátral a až v 50. letech 20. století byl zrekonstruován Sirem Charlesem Peakem. Dnes ve stavbě sídlí turistická informační kancelář, dopravní policie, knihovna a hlavně Muzeum asijského umění. Zde si můžete prohlédnout desítky tisíc předmětů, jako jsou sochy, paravány, brnění, hedvábí a keramiku z Číny, Japonska a Indie.

Dovolená na ostrově Korfu

V jižní části ostrova Korfu, kam se můžete vypravit na jednodenní výlet, stojí zámeček Achílleion. Byl navržen a postaven na konci devatenáctého století italským architektem Raphaelem Carita pro rakouskou císařovnu Alžbětu Bavorskou, ženu Františka Josefa I. Neoklasicistní zámeček pro Sisi představoval místo odpočinku a relaxace. Přilehlé zahrady jsou volně přístupné veřejnosti a poskytují široký rozhled na členité pobřeží a daleko do krajiny. V zahradách potkáte mnoho soch Achillea, kterému je místo zasvěceno.

Archeologické muzeum a Muzeum papírových peněz

Kromě výše zmíněného Muzea asijského umění můžete ve městě Korfu navštívit ještě Archeologické muzeum, ke kterému se dostanete, když se vydáte na procházku směrem na jih od centra města. Chloubou muzea je vlys s Gorgonou, který měří sedmnáct metrů a pochází až z 6 století př.n.l. Další zajímavé místo je Muzeum papírových peněž. Jedna z expozicí zde seznamuje návštěvníky s celým procesem výroby bankovek od uměleckého návrhu po rytí a tisk.

Místo inspirace ovlivněné evropskými styly

Město Korfu je místem s bohatou původní historií a architekturou, která byla ovlivněna historickou nadvládou Evropanů. Pěkně to je vidět na náměstí Esplanáda, které svojí úpravou připomíná park. Stojí zde také řada kaváren, která vznikla jako nápodoba pařížské Rue de Rivoli.

Ostrov Korfu je ale i místem spisovatelů a umělců. Žil zde básník Dionýsos Solomós. Inspiraci zde nacházeli básníci a umělci jako Edward Lear anebo spisovatelé. Korfu bylo oblíbeným místem bratří Durellových.

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Řecko základní informace

greece-flag-48 Hlavní město:  ATHÉNY

Časové pásmo v Řecku:  +2

Počet obyvatel Řecka: 11 283 293

Nejrozšířenější jazyk: Řečtina

Telefonní předvolba Řecka: +30

Platná měna v Řecku: EURO (EUR)

Oblíbená Řecká letoviska

Kefalonie, Kréta, Zakynthos, Santorini,

Lefkáda, Ithaka, Olympská riviéra,

Rhodos, Korfu, Samos, Lesbos,

Paxos, Mykonos

 

Letní teplotní průměr v Řecku

Korfu: vzduch 22°C  -  moře 18°C

Lefkada: vzduch 29°C  -  moře 23°C

Zakynthos: vzduch 24°C  -  moře 22°C

Praktické informace

Pět nejhezčích pamětihodností Řecka najdete zde

Palác Knossos na ostrově Kréta hledejte zde

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Řecko dovolená

Dovolená na Řeckém ostrově Korfu

Řecko Korfu od 7500,-

korfu

Dovolená na Řeckém ostrově Lefkada

Lefkada od 8990,-

lefkada

Dovolená na Řeckém ostrově Kréta

Řecko Kréta od 7980,-

kreta

Dovolená na Řeckém ostrově Rhodos

Rhodos od 7990,-

rhodos

Dovolená na ostatních Řeckých ostrovech

Řecké ostrovy od 7490,-

recko