Vybíráme nejlepší letní dovolenou v Řecku a na Řeckých ostrovech.

Rhodos

Řecko

Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

RhodosVydejte se na Rhodos, na jeden z nejoblíbenějších ostrovů z Dodekadénského souostroví.  I přes vysokou oblíbenost je na Rhodosu celkem levněji než na Krétě či jiných řeckých oblastech. Hlavní příčinou, proč se ceny drží při zemi je fakt, že cestovní ruch na Rhodosu vznikal později. Zájezd na Rhodos tak můžete pořídit velmi výhodně. Hotely mezi sebou konkurují a snaží se o co nejlepší ceny.

Proto neváhejte a vydejte se za krásami ostrova Rhodos, kde sluneční paprsky svítí až 330 dní v roce. Po Řeckém ostrově Rhodos jsou rozesety památky z období antiky i středověku. Vydejte se po stopách historie, v tu chvíli budete mít pocit jakoby se zastavil čas.Na Rhodosu naleznete mnoho pláží a přitom každá je úplně jiná. Písečné či oblázkové pláže lemují  celé východní pobřeží.  Kouzelné zátoky, průzračné moře a okolní příroda to je Rhodos. Na své si přijdou jak milovníci klidu na opuštěných pláží, tak i lidé, kteří se rádi baví na diskotéch v hotelových halách.

Mezi oblíbené suvenýry návštěvníků patří konvičky na čaj, mlýnky na kávu, ručně tkané koberce, keramika, kvalitní látky – kašmír, sandále, šperky, bylinky a olivový olej.Pro obdivování ostrova je nejvhodnější turistika či jízda na kole. Potápějte se v osamělých zátokách a užijte si pohledu na pestrobarevné ryby. Budete mít pocit, jakoby si tvůrci animované pohádky Nemo vzali předlohu právě odtud.

Procestujte Rhodos, tady jsou skvělé tipy na výlety do okolí

Mezi slavné a známé patří Rhodský kolos, který tady však už nenajdeme. Rhodský kolos patřil k historickým divům světa. Dosud nikdo neví, jak opravdu gigant vypadal. Mluví se o soše velkolepých rozměrů, která měřila asi do 60 m. 2000 let byl Rhodský kolos nejvyšší sochou světa, nyní jej překonala Socha Svobody. Palác Velmistrů patří mezi symboly Starého města. Stavba vznikla ve 14. století a přečkala nejen sopečný výbuch, ale i nájezdy bojovných Turků. Zničení bylo zapříčiněno výbuchem střelného prachu, který byl tady uložen.  Dnes můžete zavítat do muzea či se projít po hradbách a ochozech. Pokud znáte Rhodos především z obrázků či fotek zavítejte do vesnice Lindos. Právě tady uvidíte středověkou pevnost s akropolí, tyčící se nad tyrkysovým mořem.

 Dovolená na ostrově Rhodos

Pro romantické duše a snílky se doporučuje návštěva věhlasného Údolí motýlů. Jedná se především o můry, které tady létají v letních měsících. Hlavním lákadlem je silná a aromatická vůně vanilky.Milovníky tabáku potěší vesnice Embonas, která se pyšní plantážemi tabáků a krajinou osázenou vínem. Navštivte výrobnu vinařské značky CAIR a dopřejte si ochutnávku zdarma.Mezi další atraktivity patří hrad Monolithos z 15. století. Hradby se rozpadají, ale i tak máte fantastickou příležitost zadívat se do dáli a na pobřeží.

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Řecko základní informace

greece-flag-48 Hlavní město:  ATHÉNY

Časové pásmo v Řecku:  +2

Počet obyvatel Řecka: 11 283 293

Nejrozšířenější jazyk: Řečtina

Telefonní předvolba Řecka: +30

Platná měna v Řecku: EURO (EUR)

Oblíbená Řecká letoviska

Kefalonie, Kréta, Zakynthos, Santorini,

Lefkáda, Ithaka, Olympská riviéra,

Rhodos, Korfu, Samos, Lesbos,

Paxos, Mykonos

 

Letní teplotní průměr v Řecku

Korfu: vzduch 22°C  -  moře 18°C

Lefkada: vzduch 29°C  -  moře 23°C

Zakynthos: vzduch 24°C  -  moře 22°C

Praktické informace

Pět nejhezčích pamětihodností Řecka najdete zde

Palác Knossos na ostrově Kréta hledejte zde

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Řecko dovolená

Dovolená na Řeckém ostrově Korfu

Řecko Korfu od 7500,-

korfu

Dovolená na Řeckém ostrově Lefkada

Lefkada od 8990,-

lefkada

Dovolená na Řeckém ostrově Kréta

Řecko Kréta od 7980,-

kreta

Dovolená na Řeckém ostrově Rhodos

Rhodos od 7990,-

rhodos

Dovolená na ostatních Řeckých ostrovech

Řecké ostrovy od 7490,-

recko