Vybíráme nejlepší letní dovolenou v Řecku a na Řeckých ostrovech.

Řecko – Olympská riviéra

Řecko

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Olympská riviéra je letovisko známé díky svým kouzelným plážím, mohutným horám a starobylé mytologii. Říká se, že právě zde se samotná mytologie zrodila, a to přímo pod sídlem nejvyššíchOlympská riviéra řeckých bohů, Olympem.

Milovníci přírody, navštivte pohoří Olymp!

Hlavním orientačním bodem v celé Olympské riviéře je, jak už z názvu vyplývá, pohoří Olymp. Je vysoké téměř tři tisíce metrů a při pohledu na jeho vrcholky lze i v létě spatřit sníh. Vyskytují se zde vzácní živočichové a rostliny a celá lokalita je proto velice přísně chráněna a patří pod národní park a organizace UNESCO. Pokud chcete národní park navštívit, není v tom žádný problém. Celým parkem vedou vyznačené lesní i asfaltové cesty a vy si tak můžete udělat nezapomenutelný výlet.

Olympská riviéra je vynikajícím místem pro alergiky.

Pohoří Olymp, které se v Olympské riviéře rozprostírá, vytváří neuvěřitelně příjemné horské klima a čisté ovzduší. Díky tomu jsou tato místa vhodná pro lidi trpící astmatem, alergiemi či některými kožními chorobami. Léčba výše zmíněných nemocí či problémů zde dosahuje značných úspěchů. Obloha je většinou bez mráčku a teploty šplhají ke třiceti stupňům Celsia. Zimy jsou mírné, ale zato často deštivé.

Nejlepší dovolená v Řecku

Dlouhé pláže, zlatý písek a proslulá letoviska.

Olympská riviéra je u turistů oblíbená také hlavně kvůli odpočinku, který nabízí. Naleznete zde proslulé zlatavě písečné pláže, které jsou dlouhé přes šedesát kilometrů, a moře je křišťálově průzračné, tyrkysově modré barvy. Olympská riviéra proto každoročně dostává ocenění Evropské unie! Mezi nejznámější letoviska patří například Leptokaria, kde je připravené zábava pro malé i velké, Neo Pori, což je středisko s jednou z nejkrásnějších pláží, kde si na své přijdou rodiny s dětmi (bohatý program v podobě lunaparku, sportovních aktivit a her) nebo letovisko Platamonas, které pro turisty připravilo kulisu rozlehlého středověkého hradu a samozřejmě čistou pláž.

 

Řecká kuchyně je velice rozmanitá!

Co se týče řecké kuchyně, určitě ochutnejte alespoň jeden pravý řecký pokrm. Věřte, že nebudete litovat! Vhodným příkladem je například gyros (kořeněné opékané maso), souvlaki (pokrm z malých grilovaných kousků masa a někdy i zeleniny) nebo chorta  (salát ze spařených listů špenátu, pampelišek nebo jiných rostlin, může obsahovat i mořské řasy, doplňuje se olivovým olejem a citronem).

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Řecko základní informace

greece-flag-48 Hlavní město:  ATHÉNY

Časové pásmo v Řecku:  +2

Počet obyvatel Řecka: 11 283 293

Nejrozšířenější jazyk: Řečtina

Telefonní předvolba Řecka: +30

Platná měna v Řecku: EURO (EUR)

Oblíbená Řecká letoviska

Kefalonie, Kréta, Zakynthos, Santorini,

Lefkáda, Ithaka, Olympská riviéra,

Rhodos, Korfu, Samos, Lesbos,

Paxos, Mykonos

 

Letní teplotní průměr v Řecku

Korfu: vzduch 22°C  -  moře 18°C

Lefkada: vzduch 29°C  -  moře 23°C

Zakynthos: vzduch 24°C  -  moře 22°C

Praktické informace

Pět nejhezčích pamětihodností Řecka najdete zde

Palác Knossos na ostrově Kréta hledejte zde

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Řecko dovolená

Dovolená na Řeckém ostrově Korfu

Řecko Korfu od 7500,-

korfu

Dovolená na Řeckém ostrově Lefkada

Lefkada od 8990,-

lefkada

Dovolená na Řeckém ostrově Kréta

Řecko Kréta od 7980,-

kreta

Dovolená na Řeckém ostrově Rhodos

Rhodos od 7990,-

rhodos

Dovolená na ostatních Řeckých ostrovech

Řecké ostrovy od 7490,-

recko