Vybíráme nejlepší letní dovolenou v Řecku a na Řeckých ostrovech.

Řecko Lefkáda

Řecko

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Řecký ostrov Lefkáda patří mezi takzvané jónské ostrovy, které najdete při západním pobřeží řecké pevniny, přesněji mezi ostrovy Korfu a Kefalonie. I když ostrov Lefkáda prošel velmi bouřlivým historickým vývojem, je v současné době velmi žádaným ostrovem pro letní dovolenou a rekreaci.

Řecký ostrov Lefkáda

Krátké dějiny ostrova Lefkáda

Ostrov Lefkáda byl pojmenován po zdejších bílých skalách, takže v českém jazyce znamená název ostrova „Bílá skála". Dějiny ostrova se začínají psát již v šestém století před Kristem, kdy si zde první kolonie začínají zakládat Korinťané. Během mnoha století zažil ostrov Lefkáda mnoho vládců a panovníků. Mezi jinými zde vládli Makedonci, Turci i Benátčané. Posledními vládci zde byli Britové, kteří zajišťovali nad ostrovem protektorát. Jejich protektorát skončil v roce 1864. Po roce 1864 se tento malý ostrov konečně připojuje k Řecku a je součástí Řecka do dnešních dnů.

lefkada

Krátký popis ostrova

Lefkáda je opravdu velmi pestrý a mnohotvárný ostrov. Lefkáda nabízí všechno možné od zajímavých horských vesnic po příjemná přímořská letoviska. V současné době žije na ostrově 23 000 obyvatel. Celková rozloha ostrova činí 356 kilometrů čtverečních. Délka písečných pláží je 117 kilometrů. Panuje zde velmi příjemné středomořské podnebí. Nejvyšší hora ostrova je Eláti Stavrotá, která měří 1157 metrů nad mořem.

Dovolená na ostrově Lefkada

Prohlídka ostrova

Hlavním městem ostrova Lefkáda je stejnojmenné město Lefkáda, které najdete na severu ostrova. Městečko Lefkáda je příjemné přístavní letovisko, které zaujme především malými bočními uličkami a pevnosti Sánta Mávra ze 14. století. Centrum městečka naleznete na náměstí Plateia Aju Spyridonos. Kousíček od tohoto náměstí je zajímavé Fonografické muzeum, které uchovává velmi cennou soukromou sbírku desek a starých fonografů. Dalším pozoruhodným muzeem je Národopisné muzeum, které pro změnu vystavuje místní kroje a staré černobílé fotografie ostrova. Nad městem ještě majestátně vyčnívá klášter Moni Faneroménis, který byl založen v 17. století.

lefkada 2

Tipy na výlety

I když z města Lefkáda pravidelně vyjíždí několik místních autobusových linek, můžete si klidně půjčit auto nebo malý moped a vydat se na průzkum ostrova. Pokud chcete navštívit typickou horskou vesnici, běžte se podívat do Kalamitsi. Pokud však hledáte menší letoviska, kde jsou krásné pláže, tak určitě navštivte letoviska Agios Nikitas nebo Nydri. Pro vyznavače windsurfingu doporučujeme rekreační letovisko Vasiliki, kde jsou ideální podmínky pro tento nádherný vodní sport.

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Řecko základní informace

greece-flag-48 Hlavní město:  ATHÉNY

Časové pásmo v Řecku:  +2

Počet obyvatel Řecka: 11 283 293

Nejrozšířenější jazyk: Řečtina

Telefonní předvolba Řecka: +30

Platná měna v Řecku: EURO (EUR)

Oblíbená Řecká letoviska

Kefalonie, Kréta, Zakynthos, Santorini,

Lefkáda, Ithaka, Olympská riviéra,

Rhodos, Korfu, Samos, Lesbos,

Paxos, Mykonos

 

Letní teplotní průměr v Řecku

Korfu: vzduch 22°C  -  moře 18°C

Lefkada: vzduch 29°C  -  moře 23°C

Zakynthos: vzduch 24°C  -  moře 22°C

Praktické informace

Pět nejhezčích pamětihodností Řecka najdete zde

Palác Knossos na ostrově Kréta hledejte zde

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Řecko dovolená

Dovolená na Řeckém ostrově Korfu

Řecko Korfu od 7500,-

korfu

Dovolená na Řeckém ostrově Lefkada

Lefkada od 8990,-

lefkada

Dovolená na Řeckém ostrově Kréta

Řecko Kréta od 7980,-

kreta

Dovolená na Řeckém ostrově Rhodos

Rhodos od 7990,-

rhodos

Dovolená na ostatních Řeckých ostrovech

Řecké ostrovy od 7490,-

recko