Vybíráme nejlepší letní dovolenou v Řecku a na Řeckých ostrovech.

Athény hlavní město Řecka

Řecko

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Athény se rozkládají na poolostrově Attika a jsou hlavním městem Řecka. Podle sčítaní lidu v roce 2011 má toto řecké velkoměsto přes 655 000 obyvatel.

Význam Athén

Athény stály u zrodu evropské civilizace, takže mají v dějinách Evropy zcela výjimečné postavení. Zde se zrodila evropská kultura a civilizace. Z tohoto hlediska jsou Athény kolébkou evropské kultury. Všude, kde se v Athénách podíváte, narazíte na kus dávné historie. Stačí vyjmenovat chrám bohyně Athény Parthenón či svatyni Athény Vítězné a každý ví, že se jedná o nejstarší evropské památky.

Antické památky v Athénách

A jsou to právě staré památky a pamětihodnosti, které lákají statisíce turistů, aby aspoň jednou za život navštívili nádherné Athény. Pro pohodový pobyt je zapotřebí, abyste v řecké metropoli byli alespoň týden.

Co Vám hlavní město Řecka může nabídnout?

Začít musíme Akropolí. Na tomto nejslavnějším řeckém pahorku naleznete nejvíce antických pamětihodností pohromadě. Mezi všemi antickými památkami je nejznámější skvostný Parthenón, který svou monumentalitou září do širokého okolí. Hned vedle nádherného Parthenónu se pěkně vyjímá Muzeum Akropole, které je mekkou pro všechny nadšence archeologických vykopávek.

550 Acropilos by LennieZ

Pohled na palác Pantheón v Akropoli - Autor snímku LennieZ

V tomto muzeu jsou vystavovány všechny předměty, které byly na Akropoli vykopány. Pokud máte v oblibě antická divadla, nezapomeňte se podívat na velmi zachovalé divadlo Heróda Atticy. Toto krásné divadlo bylo postaveno v roce 161 našeho letopočtu. V padesátých letech minulého století bylo divadlo krásně opraveno a v současné době si zde můžete zajít například na koncert duchovní hudby.

Největší muzeum v Athénách je však Národní archeologické muzeum. V útrobách tohoto nádherného muzea uvidíte jednu z největších sbírek antických předmětů na světě. Na velké ploše muzea jsou k viděné malé i velké sošky, šperky, vázy, kultické předměty a mnoho dalšího.

550 model of acropolis by shakko

Model celého komplexu Akropole - Autor snímku shakko

Národní galérie

Athény však nejsou jenom městem dávné antiky, ale mohou nabídnout i mnohem mladší umění. Doporučujeme navštívit velkolepou Národní obrazovou galérii, která stojí na ulici Vasiléose Konstantinoua. Nízká moderní stavba opatruje obrazy a plátna starých evropských mistrů. K vidění jsou například nádherné obrazy od Rembrandta nebo Picassa. Národní obrazová galerie rovněž pečuje o obrazy největších řeckých malířů.
Kde nakupovat

550 trhy ateny by Jeanhousen

Velké tržiště v Athénách - Autor snímku Jeanhousen

Pokud už budete nasyceni aténskými muzei, navštivte rušnou čtvrt Psyrrí, kde je velká koncentrace malých krámků, módních butiků, skvělých obchodů a příjemných kaváren.

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Řecko základní informace

greece-flag-48 Hlavní město:  ATHÉNY

Časové pásmo v Řecku:  +2

Počet obyvatel Řecka: 11 283 293

Nejrozšířenější jazyk: Řečtina

Telefonní předvolba Řecka: +30

Platná měna v Řecku: EURO (EUR)

Oblíbená Řecká letoviska

Kefalonie, Kréta, Zakynthos, Santorini,

Lefkáda, Ithaka, Olympská riviéra,

Rhodos, Korfu, Samos, Lesbos,

Paxos, Mykonos

 

Letní teplotní průměr v Řecku

Korfu: vzduch 22°C  -  moře 18°C

Lefkada: vzduch 29°C  -  moře 23°C

Zakynthos: vzduch 24°C  -  moře 22°C

Praktické informace

Pět nejhezčích pamětihodností Řecka najdete zde

Palác Knossos na ostrově Kréta hledejte zde

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Řecko dovolená

Dovolená na Řeckém ostrově Korfu

Řecko Korfu od 7500,-

korfu

Dovolená na Řeckém ostrově Lefkada

Lefkada od 8990,-

lefkada

Dovolená na Řeckém ostrově Kréta

Řecko Kréta od 7980,-

kreta

Dovolená na Řeckém ostrově Rhodos

Rhodos od 7990,-

rhodos

Dovolená na ostatních Řeckých ostrovech

Řecké ostrovy od 7490,-

recko