Egypt je zemí faraónů, historie a základy civilizací, to je to co turisty nejvíce táhne do této země. Rudé a Středozemní moře je dalším lákadlem pro velké množství turistů z celého světa. Pak jsou tu věhlasná místa jako pyramidy v Gíze, Alexandrie či Hurghada. Věhlasná slanost Rudého moře a jeho pestrý podmořský život vybízí turisty k podnikání návštěv pod mořskou hladinu, potápění a šnorchlování s možností focení je nádherné.


Řeka Nil je další neodmyslitelnou součástí Egypta a dovolené v této zemi, plavby po Nilu a návštěva chrámů na březích tohoto veletoku je další náplní dovolené v Egyptě. Egypt je zemí, kterou můžete navštívit opravdu celoročně, podzim a jaro je pro nás teplotně nejlepší, v letních měsících je zde až nesnesitelné horko přes 50 stupňů.Zde by snad bylo dobré upozornit na jednu místní zvyklost a tou je to, že ženy cizinky, které se po Egyptě pohybují samy, jsou dost často obletovány místními muži. Pokud jde ale žena v doprovodu muže, má od tohoto klid. Další místní zvyklost a trochu i styl života je smlouvání s obchodníkem, bez toho abyste o ceně smlouvali s obchodníkem to v Egyptě snad, ani nejde a hlavně se to poměrně vyplatí. Poslední co stojí za zmínku je takzvaný bakšiš, spropitné či úplatek.


Egyptská kuchyně je další co stojí za vyzkoušení, rozmanité koření a spousty zeleniny a ovoce. Spousty druhů chleba, grilované kuře, hovězí maso se zeleninou a chlebem a mořské a sladkovodní ryby. Jediné co v žádném případě nezkoušejte je pití místní vody z kohoutků, mohli byste také strávit zbytek dovolené v nemocnici, balená voda je k dostání na každém rohu.

Letovisko Taba na Sínaji

Egypt místopis

Aktualizováno Sobota, 25 Říjen 2014 17:22 Sobota, 25 Říjen 2014 17:08

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Taba je malebné turistické letovisko, které se nachází na Sinajském poloostrově. Tabu najdete v severním cípu zálivu Akaba. Odpradávna je velmi rušnou křižovatkou mezi Egyptem a Izraelem. V současnosti je nejsevernějším turistickým letoviskem v Egyptě.

Číst dále: Letovisko Taba na Sínaji

Egypt Údolí králů

Egypt místopis

Aktualizováno Sobota, 27 Červenec 2013 14:30 Středa, 31 Červenec 2013 00:00

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Na levém břehu egyptského Nilu, nedaleko Luxoru v rozsáhlé vápencové rozsedlině najdete magické Údolí králů, kde byli kdysi dávno s velkou pompou pohřbíváni faraóni. Přes 60 větších i menších hrobů slavných faraonů čeká na vaši návštěvu.

Číst dále: Egypt Údolí králů

 

Egypt Luxor

Egypt místopis

Pondělí, 11 Březen 2013 00:00

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

luxor palac mala Luxor je město, které na mapě Egypta najdete na jihu země zhruba 700 kilometrů od Káhiry. V současnosti žije v Luxoru něco přes 480 000 tisíc obyvatel. Po celý rok se však v ulicích Luxoru pohybují další tisíce turistů z celého světa, neboť se jedná o jedno z největších muzeí pod širým nebem na světě.

Číst dále: Egypt Luxor

Egypt Dahab

Egypt místopis

Aktualizováno Neděle, 26 Říjen 2014 08:39 Úterý, 08 Leden 2013 14:12

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

more dahab 6 Dahab leží na severovýchodním pobřeží Sinajského poloostrova u Akabského zálivu. V současné době se jedná o velmi hojně navštěvovanou destinaci, neboť většina turistů v rámci pobytu na Sínaji navštěvují toto městečko kvůli četným obchodům se suvenýry.

Číst dále: Egypt Dahab

 

Strana 1 z 2

«ZačátekPředchozí12DalšíKonec»

Suprdovča vyhledávání

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek