Řeknete li Egypt, řeknete i Hughada.

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Egypt, HUrghada a dovolená.Hurghada perla Egypta.

Na pobřeží Rudého moře, v zemi faraónů proslavenou svojí bohatou minulostí, leží veliký přístav. Tento přístav s téměř čtyřiceti tisíci obyvateli je jedním z míst odrážejících velikost Egypta. Toto město, které je největším turistickým centrem Egyptské oblasti Rudého moře, nese hrdý název Hurghada. Místní obyvatelé by samozřejmě ve svém rodném jazyce použili označení odlišné, Egypťané by toto město nazvali Al Ghardaqah.

 

Podívejme se na Egyptské město Hurghada očima turisty, musíme konstatovat, že Hurghada se od devadesátých let začala právě díky dovoleným a zájezdům turistů značně měnit a přizpůsobovat jejich potřebám. Egyptská vláda si samozřejmě uvědomuje, sílu turistů a cestovního ruchu. Proto za pomoci zahraničních investic vyrostlo v Hurghadě mnoho nových hotelů. Pro vysoký komfort vaší dovolené v Hurghadě muselo v tomto městě samozřejmě vyrůst i letiště. Mezinárodní letiště v Hurghadě, nesoucí kód označení HRG. Toto moderní mezinárodní letiště v Hurghadě je jedním z Egyptských letišť na kterém si můžete vyřídit vízum, jak toto vízum vyřídit najdete v tomto článku.

Hurghada se stala jedním z nejoblíbenějších míst pro trávení dovolené v Egyptě, pro svou vybavenost turistickou infrastrukturou s využitím přírodních podmínek. Na své dovolené v Egyptě si můžete v okolí Hurghady užívat dlouhých písečných pláží, teplého podnebí nebo bohatého podmořského života. Dovolená v Egyptě, kterou se rozhodnete strávit v Hurghadě vám svou výbornou polohou nabídne například výlet do nádherných míst, kterými jsou Káhira a Luxor. V okolí Hurghady můžete proto vidět mnoho staroegyptských památek jako jsou například pyramidy v Gíze, nebo chrámy v Karnaku. Dovolená v této oblasti Egypta, to je možnost navštívit také světoznámou Egyptskou památku a kultovní místo Údolí králů. Jako další velkou devizu oblasti Hurghady můžeme označit podmořské potápění, blízké ostrovy jakými je například ostrov Giftun, to je neopakovatelný potápěčský zážitek, který si ze své dovolené můžete přivést, tajemný a krásný svět korálových útesů tak jak jej nabízí jen Egypt.

Dovolená v Egyptě je ovšem také záruka teplého počasí. Hurghada vzhledem ke své poloze nabízí průměrné roční teploty 25 stupňů a to z Hurghady dělá oblíbené letovisko po celý rok, na dovolenou do Hurghady můžete opravdu jet kdykoli. Zájezdy do Egypta do oblasti Hurghady nejsou tedy limitované jen hlavní prázdninovou sezonou, ale naopak, Hurghada láká turisty hlavně v zimních termínech.

 

Suprdovča vyhledávání

Překlad stránek