Kam v Egyptě na výlet ?

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Egypt, exotická dovolená na dosah.Nejstarší kolébka civilizace, lákající tisíce cestovatelů na dovolenou má v rukávu několik trumfů. Jedním z nejnavštěvovanějších míst arabského světa a zemí dýchající historií je jednoznačně Egypt. Země, jež je omývána Středozemním a Rudým mořem, sousedící se Súdánem a Libyí a jejíž historii a velikost dokresluje úrodné údolí řeky Nil, kam se již od starověku soustředil život a hospodářství v Egyptě má pro cestovatele bohatou zásobu dochovaných starověkých civilizací, chrámů, pyramid, klášterů a mešit. Představme si tedy část z bohatství, na které nás Egypt láká.

Oblast Marsa Alam rozkládající se jižně od Hurghady má pro cestovatele na jejich dovolené připraveny historické skvosty, na které určitě nezapomenete. Jedná se například o jedny z nejzachovalejších památek královských měst v Luxoru. Město bylo postaveno dle egyptských pravidel náboženství, které říká, že východ slunce je znamení zrození a života a západ je znamením smrti a skonu. Proto jsou veškeré chrámy a budovy sloužící živým postaveny na východním břehu Nilu a naopak na západním břehu najdeme všechna významná pohřebiště a místa posledního odpočinku slavných egyptských králů a královen. Na západním břehu tak najdeme místa jako Údolí králů, Údolí královen nebo chrám královny Hatšepsut. Luxor, nebo chcete li Théby či snad Veset, toto město mělo ve své historii mnoho pojmenování, historické památky, které se v něm zachovali, mají neskutečnou hodnotu. Jako stěžejní výlet na své dovolené byste určitě měli uskutečnit návštěvu Karnaku. Pozůstatky chrámových komplexů boha Amona na západním břehu Nilu, jsou neskutečnou podívanou a přehlídkou pásu nekropolí s hrobkami faraonů. Chrámový komplex Karnak, který se budoval dlouhých 1500 let, je seskupení tří stavebně propojených chrámů určených k uložení ostatků egyptských panovníků.

Taba, Dahab a Sharm El Sheikh, oblast Akabského zálivu, začíná severozápadním cípem Akabského zálivu a je doporučována hlavně pro cestovatele vyznávající potápění,  šnorchlování ale i odpočinek a koupání. V této oblasti bude velkým lákadlem celodenní výlet lodí na ostrov Giftun, kde se budete moci koupat v rudém moři a okusíte krásu šnorchlování nad korálovým útesem a to hned na dvou místech podél trasy plavby. Výbavu na šnorchlování si můžete zdarma na lodi zapůjčit. Další zajímavý typ na výlet je noční návštěva Mojžíšovy Hory a klášteru Svaté Kateřiny. Ve večerních hodinách odjedete autobusem až k Mojžíšově Hoře, kde vás čeká náročnější výstup na horu a z ní pozorování nádherného východu slunce a po snídani prohlídka klášteru Svaté Kateřiny. Příhodná poloha na Sinajském poloostrově, nahrává dalším zajímavým výletům v této oblasti, jedním z nich je návštěva Jordánska a to konkrétně do světoznámého skalního města Petra. Výlet do skalního města Petra s průvodcem a výkladem je zakončen obědem v místní restauraci. Dalším výletním typem z oblasti Sinaje je opět cesta do sousední země a tentokráte je jí Izrael. Celodenní výlet do Izraele, znamená návštěvu Mrtvého Moře, kam se dostanete autobusem, cestou přes údolí Arava a budete mít možnost se vykoupat v nejníže položeném odkrytém místě na světě, ve slaném jezeře, desetkrát slanějším než je voda ve středozemním moři a má léčebné účinky na spoustu chorob. Po vykoupání se následuje cesta do jednoho z nejstarších měst do Jeruzaléma. Prohlídka města a návštěva slavných míst jako Zeď nářků, Chrám boží a podobně, ve vás zanechá nezapomenutelný zážitek z dovolené v Egyptě.

Suprdovča vyhledávání

Překlad stránek