Šarm aš Šajch

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Šarm aš ŠajchNa břehu Rudého moře, které je, rájem potápěčů je vystavěno mnoho měst, pokud se ale podíváte na nejjižnější výběžek Sinajského poloostrova, najdete na něm město Šarm aš Šajch. Původně izraelská osada Ofira je dnes moderním turistickým městem, které nabídne velkou spoustu nových hotelů a krásných resortů, kde můžete trávit svou dovolenou.

Šarm aš Šajch (Sharm al Sheikh) je nejbohatším místem na Sinaji a přítomnost bohatých šejků a mocných osobností Egypta, mezi které se řadí i prezident Hosni Mubarak z něj dělá luxusní turistické centrum, které nabízí pro turisty nejvyšší kvalitu služeb a ubytování. Hotelová centra a resorty, kterých je zde téměř 500 se nacházejí po celém pobřeží a navazují většinou přímo na nádherné písčité pláže.  Tato oblast je turisty vyhledávána také pro svou pověst nejlepšího potápěčského regionu v Egyptě. Najdete zde jedny z top oblastí světa a potápěči vyhledávané ráje, jakým je například národní park Ras Mohamed. Jeho téměř 80 km dlouhý korálový útes, který se táhne nepřetržitě až k Arabskému zálivu, je rájem na zemi. Nejznámější potápěčské lokality, jako je Fishermans Bank, Shark Bay nebo Ale Garden nabízejí úžasnou podívanou, na korálovém útesu, který se strmě svažuje až do hlouby téměř 50 metrů a můžete zde pozorovat bohatý a pestrý podmořský život. Najdete zde i bezpočet korálových útesů, které jsou vhodné pro šnorchlování. Šnorchlování  je v Egyptě velmi oblíbené a Rudé moře v oblasti Šarmu nabízí mnoho korálových útesů, nad kterými můžete se šnorchlem v ústech nerušeně proplouvat a pozorovat podmořský život.

V Šarmu najdete přes 250 různých korálových útesů, které můžete jako potápěči, nebo šnorchlisté navštívit a prozkoumat. Rudé moře v této oblasti nabízí přes 1000 druhů korálových ryb. Potápěčská centra a školy potápění jsou zde opravdu na každém kroku a můžete tak vybírat z téměř 150 škol, které disponují flotilou 300 lodí. Korálové útesy, vraky lodí, korálové zahrady pro vyznavače šnorchlování, nebo strmé korálové stěny, to vše vám Šarm aš Šajch nabídne. V tomto letovisku se samozřejmě vyžijí i vyznavači sportů. Sportovní centra v Šarmu nabídnou veškeré vodní sporty a volnočasové aktivity. Najít zde můžete například vodní zábavné parky, delfinária, ale také golfová hřiště, nebo tenisové kurty. Další aktivitou je velbloudí turistika, celou oblast si můžete po vzoru starých beduínů projet na velbloudech, podniknout lze také projížďku na koních anebo safari na motorkách.


Dovolená v Šarmu bude mít opravdu šarm, své si tu najde každý, ať už hodlá dovolenou trávit jakkoli. Nabídka dovolené v Šarmu je bohatá a do tohoto letoviska lze na dovolenou jezdit opravdu celoročně. Teploty zde i v zimních měsících stoupají přes den k 27 stupňům a v noci se teploty pohybují na přijatelných 17 stupních.  Cena se odvíjí jednak od termínu, v zimních měsících tu dovolenou seženete znatelně levněji, a pokud využijete nabídky zahraničních cestovních kanceláří, budete cenou za dovolenou v Egyptě velmi mile překvapeni. Ke standardům dovolené v Šarmu, patří All inclusive program, krásné bazény a wellness centra v prostorách hotelových resortů. České cestovní kanceláře, které dovolenou v Šarmu také nabízejí, zde mají pro rodinnou dovolenou připravené animační programy s česky mluvícími animátory a bohatým doprovodným programem s nabídkou fakultativních výletů za historií Egypta.


Suprdovča vyhledávání

Překlad stránek