Egypt - Makadi Bay

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Egypt moře Pokud už vás nebaví klasická dovolená u moře, konkrétně taková, kterou můžete znát třeba z míst jižní Evropy a toužíte po něčem novém, nepoznaném a tak trochu exotickém a orientálním, popřemýšlejte o dovolené v Egyptě. Ano, i Egypt vám toho totiž má hodně co nabídnout. Nachází se zde mnoho turisticky vyhledávaných letovisek. Mezi ty nejoblíbenější a tak trochu poklidnější patří bezesporu i oblast Makadi Bay.

Makadi Bay je vhodná pro ty z vás, kteří hledají klidnější místo v Egyptě, ale přesto se nechtějí vzdát zábavy a klasické egyptské kultury. Jedná se o jakýsi kompromis mezi vším, co může Egypt nabídnout, naleznete zde tedy od každého něco. Na své si přijdou romantici, ale i sportovně založení turisté. Líbit se zde bude i milovníkům krásné přírody nebo lenochům, kteří chtějí dovolenou strávit pouze a jen na zlatavé pláži. Letovisko Makadi Bay vyniká zejména příhodným klimatem, nádhernými, prosluněnými písečnými plážemi a korálovými útesy. Dalo by se tedy říct, že se jedná o ideální místo třeba i pro šnorchlování. V hlubinách moře můžete objevit mnohá přírodní bohatství.

V Makadi Bay se nebudete ani chvíli nudit. Pro ty sportovněji založené doporučujeme vyzkoušet zdejší golfové hřiště, které je hned nejdelší v celém Egyptě. Plavání v překrásně čistém moři je potom kapitola samo o sobě. Přidáte-li k tomu vysoké letní teploty téměř po celý rok a žhnoucí slunce, musíte se shodnout, že se jedná o ideální letní dovolenou.

Makadi Bay se nachází necelých 35 kilometrů od centra města Hurghada, nemusíte se tak bát, že byste byli odříznuti od městského života a nejrůznějšího dění. Láká-li vás město, přijdete si v Hurghadě na své.

Ubytování v této oblasti se vyznačuje nejčastěji luxusními hotely na vysoké úrovni. Je tak zajištěn maximální komfort, ale i tolik diskutované bezpečí v Egyptě. V hotelu vám nebude chybět opravdu nic. Počítejte s jídlem a pitím dle vlastního výběru, ale i nejrůznějšími doprovodnými programy či téměř všestrannými službami. Omrzí-li vás koupání v moři, můžete si skočit do bazénu nebo si jen lehnout na lehátko v hotelovém komplexu.

V okolí Makadi Bay vyrostlo poměrně nedávno také menší centrum s restauracemi a typickými kavárnami. Jedná se o jakési zákoutí, kde se můžete občerstvit a hlavně alespoň částečně poznat egyptské stolování a místní speciality vůbec.

Makadi Bay představuje ideální, luxusní a poklidnou dovolenou v podstatě pro každého. Nezáleží vůbec, jestli jste rodina, která touží po klidu nebo mladý pár, který rád cestuje a poznává svět.

Suprdovča vyhledávání

Překlad stránek