Egypt Marsa Alam

Hodnocení uživatelů: / 8
NejhoršíNejlepší 

egypt mala Marsa Alam je malé letovisko, které najdete na mapě Egypta na jihovýchodě země u nádherného pobřeží Rudého moře. Tohle relativně nové letovisko je situované zhruba 10 kilometrů směrem na jih od známé Hurghady.

Vznik letoviska

V minulosti zde byla pouze velmi malá rybářská vesnička, která žila poklidným způsobem života. V současnosti však měří své síly s mnohem známějšími letovisky jako je Safága či Hurgáda. Zásadní bod zlomu nastal především díky stavbě mezinárodního letiště v roce 2001, které má naprosto moderní parametry a měřítka. Od roku 2001 se snaží Marsa Alam lákat turisty z celého světa na příjemný a vlídný pobyt na svých plážích a daří se ji to velmi dobře.

Marsa Alam anebo ráj pro potápěče

Pojďme si v krátkosti současný Marsa Alam trochu blíže představit. Marsa Alam totiž není je vábivou turistickou oblastí, ale také místem, kde se dobývají fosfáty. Fosfáty jsou vedle turistiky rovněž důležitým a významným přírodním zdrojem, který dává městu velký zdroj financí a peněz.

I když se ve městě dobývají fosfáty, hlavním zdrojem příjmů je přece jenom čilý turistický ruch. Hlavním lákadlem zdejšího letoviska jsou především nádherné pláže a krásné teplé moře. Ve zdejším moři najdou učiněný ráj hlavně všichni amatérští i profesionální potápěči, protože podmořský život Rudého moře je opravdu velmi barevný. Pestrobarevné korály a krásně zbarvené rybičky a ryby, to všechno na Vás v Rudém moři u Marsa Alam čeká. Nechoďte do žádného podmořského světa, kde musíte zaplatit tučné vstupné, zcela postačí, když si nasadíte obyčejné potápěčské brýle s dýchací trubicí a potopíte se do průzračných a čirých vod Rudého moře. Kdo by však chtěl vidět více, může využít mnoho zdejších potápěčských škol a center. Sportovní potápění je tady bezesporu atrakce číslo jedna, neboť zdejší korálové útesy jsou nepřekonatelně krásné a půvabné.

Výlety do okolí

Když Vás pobyt v Marsa Alam už bude nudit, můžete si udělat několik zajímavých výletů do okolí. Z Marsy Alamu můžete absolvovat mnoho neotřelých a zároveň dobrodružných výletů do okolí.

Jeden takový tip na výlet se týká archeologie. Zhruba uprostřed mezi nilským údolím a Marsa Alam je velmi známé archeologické místo, kde se od nejstarších dob faraónského Egypta těžily nádherné zelené smaragdy. Podle starých Egypťanů byly smaragdy symbolem síly a věčnosti. Toto archeologické místo je rovněž známé jako takzvané Kleopatřiny doly a jedná se o vůbec nejstarší archeologickou lokalitu na světě, kde máme doloženou těžbu vzácných zelených drahokamů. V této důležité archeologické lokalitě si rovněž můžete prohlédnout ruiny původních budov a staveb nejenom ze staroegyptského, ale i z římského období.

Komentáře  

 
+1 # mary 2013-01-08 17:09
Do E.jezdíme už 9 let, v M.A. jsme byli před 3 léty (Holiday Beach R.). Je pravda, že podmořský život je tu nádherný, ale zároveň je zde riziko větru :-* a následných vln, kdy vás plavčíci jednoduše nepustí do moře. Takže se vám může stát, že dovolenou strávíte na břehu s výhledem na rozbouřené moře (turisté, kteří tam přiletěli před námi čekali 5 dní na přijatelné uklidnění)-to si pak šnorchlovačku stejně neužijete. A možnost výletů za památkami je zde prakticky nulová. My měli relativně štěstí-z 15 dnů jsme seděli na břehu jen 3,5 dne, ale i pak je vstup z mola při metrových vlnách poměrně riskantní. Je ale na každém,jak se rozhodne. My se bohužel info o větrnu dozvěděli až na místě, cestovky se s tímto příliš nechlubí. :sigh:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Suprdovča vyhledávání

Překlad stránek