Egypt Dahab

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

more dahab 6 Dahab leží na severovýchodním pobřeží Sinajského poloostrova u Akabského zálivu. V současné době se jedná o velmi hojně navštěvovanou destinaci, neboť většina turistů v rámci pobytu na Sínaji navštěvují toto městečko kvůli četným obchodům se suvenýry.

Na území města je řada mezinárodních hotelů a penziónů. V současné době bydlí v Dahabu přes 5000 obyvatel, který je plně zaměstnán v turistickém ruchu.

Dahab má beduínské kořeny

Letovisko Dahab založili v minulosti beduíni, kteří zde dodnes táboří a nabízejí své průvodcovské služby. Název této beduínské vesnice je odvozen od arabského slova dahab, což v češtině znamená zlato. Zdejší nádherné písky mají totiž nádherně zlatou barvu, proto místní beduíni toto místo pojmenovali dahab. Dahab vyrostl kolem staré beduínské vesnice Assála, která se zachovala až do současnosti.

Dahab je ideální místo pro potápění

Dahab se nenavštěvuje pouze kvůli nakupování egyptských suvenýrů, ale také proto, že je ideálním místem pro potápění. Kolem městečka se totiž nachází celá řada nádherných korálových útesů. Nejznámější z nich je takzvaná Modrá díra alias Blue Hole, což je tmavomodré oko okrouhlé korálové průrvy. V této Modré díře jsou stovky druhů velmi barevných ryb a rybiček, šarlatově i křiklavě žluté korály, jedovaté ryby, ropušnice, perutýni atd. Tento korálový útes je hluboký 200 metrů.

more dahab 2

Vedle potápění je Dahab rovněž ideálním místem pro windsurfing, neboť místní větry jsou zde stále a velmi vydatné.

Dahab je klidné přímořské letovisko

I když popularita Dahabu stále roste, je toto letovisko stále velmi poklidným a romantickým místem k aktivní dovolené. Romantiku letoviska dodává mohutné horské panorama, které především při západu slunce hýří různými barvami.

Zajímavosti v okolí Dahabu

Nejzajímavější památkou číslo jedna v okolí Dahabu je nesporně klášter svaté Kateřiny, který je situován pod Mojžíšovou horou. Jedná se o jedno z nejdůležitějších křesťanských míst na světě, neboť na tomto místě uslyšel Mojžíš Boží hlas, který mu nařídil, aby odvedl svůj izraelský lid z Egypta do zaslíbené země. V současné době sídlí v klášteře 20 řeckých pravoslavných mnichů. Klášter byl postaven v roce 527 po Kristu a je v něm bohatá knihovna, která vlastní jedny z nejstarších novozákonních rukopisů. Po Vatikánské knihovně jde tak o druhou nejcennější křesťanskou knihovnu na světě. V útrobách kláštera jsou také ostatky svaté Kateřiny, která byla na počátku 4. století umučena pro svou křesťanskou víru. Sarkofág s ostatky svaté Kateřiny najdete v apsidě kláštera, která je běžně přístupná veřejnosti. Při prohlídce kláštera doporučujeme rovněž navštívit nádhernou baziliku, kde jsou velmi cenné křesťanské ikony.

 

Suprdovča vyhledávání

Překlad stránek