Dominikánská republika

Dominikánská republika leží na Hispaniole, což je druhý největší ostrov Velkých Antil. Hlavním městem Dominikánské republiky je Santo Domingo.

Krásy Dominikánské republiky

Dominikánská republika je ostrov věčného léta. Dominikánská republika to je především příjemně teplé Karibské moře a nádherné pláže, které doslova lákají k nicnedělání a lenošení u moře.

Karibské moře

Nejoblíbenější pláže se táhnou na východ od hlavního města Santo Domingo. Zdejší letoviska byla vesměs postavena teprve nedávno, takže jsou vonět příjemnou novotou. Nejnavštěvovanějšími letovisky jsou Juan Dolia, Boca Chica a oblast kolem La Romana. Tahle přímořská letoviska mohou pro turisty z celého světa nabídnout zejména mělké moře, blízké korálové útesy a romantické ostrůvky porostlé mangrovy. Mělká a příjemně teplá voda je téměř ideální pro pobyt rodin s malými dětmi. Korálové útesy mohou naopak lákat rekreační i profesionální potápěče všech věkových kategorií. Vedle potápění se v Dominikánské republice můžete také oddávat kitesurfingu, což je jízda po vodě na speciálním prkně za využití tažného draka. Počasí v Dominikánské republice je velmi stabilní, průměrné celoroční teploty jsou kolem 21 stupňů, což znamená, že většinové počasí je slunečné.

Příroda v Dominikánské republice

Do Dominikánské republiky se jezdí především za azurovým mořem a za nádhernou přírodou. Zdejší příroda je opravdu úchvatná a okouzlující. Za překrásnou přírodu se pokládá zejména přírodní scenérie na poloostrově Samaná, kde je pohoří z vápence a pískovce. V rámci poloostrova Samaná je nejnavštěvovanější rezervace Villa Elisson, která je proslulá výskytem mnoha druhů krásně barevných orchidejí.

Historické památky

Nejvíce historických památek najdete v hlavním městě Dominikánské republice, v Santa Domingu. Toto město bylo založeno Bartolomějem Kolumbem, což byl bratr slavného mořeplavce Kryštofa Kolumba. Rok založení města se udává 1496 a z tohoto období je část města, která se jmenuje koloniální čtvrt. Srdcem této čtvrti je pak náměstí Plaza Espaňa, kde ještě můžete najít sídlo rodiny Kolumbů. Nejznámější ulicí starého Dominga je ulice El Conde, kde najdete velké množství obchůdků, hospůdek a galerií. Pro milovníky památek stojí za pozornost zejména neoklasický národní palác a katedrála Santa Maria de la Encarnació, která je vůbec nejstarší americkou katedrálou.

Dominikána a letovisko Cabarete

Exotika - Dominikána

Sobota, 27 Září 2014 19:56

Přímořské letovisko Cabarete najdete na mapě Dominikánské republiky v severní části země. Letovisko Cabarete se nachází v regionu Puerto Plata. V současné době má toto středně velké přímořské město něco kolem 37 400 obyvatel.

Číst dále: Dominikána a letovisko Cabarete

Dominikána a Puerto Plata

Exotika - Dominikána

Čtvrtek, 08 Květen 2014 18:04

Jste-li unavení stereotypní dovolenou u moře, Chorvatsko a Itálii máte projeté skrz naskrz, pak možná zatoužíte po něčem úplně jiném. Co takhle navštívit Dominikánskou republiku a jedno z nejznámějších letovisek Puerto Plata?

Číst dále: Dominikána a Puerto Plata

 

Dominikánská republika Juan Dolio

Exotika - Dominikána

Čtvrtek, 03 Duben 2014 15:06

Juan Dolio je turistický resort, který se nachází na jižním pobřeží Dominikánské republiky. V současné době má toto letovisko, který je umýváno Karibským mořem, přes 2400 obyvatel. Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště Santa Domingo, který je od letoviska vzdáleno třicet minut jízdy autobusem.

Číst dále: Dominikánská republika Juan Dolio

Boca Chica v Dominikánské republice

Exotika - Dominikána

Čtvrtek, 06 Únor 2014 17:56

Dominikánská republika je sice malý ostrov v Karibiku, zato přírodních krás a historických památek je tu nepočítaně. Milovníci nádherného průzračného moře, bílých písčitých pláží, chutného jídla, prvotřídního rumu a doutníků by si dovolenou na Dominikáně neměli nechat ujít. V tomto článku si řekneme něco víc o letovisku Boca Chica.

Číst dále: Boca Chica v Dominikánské republice

 

Strana 1 z 2

«ZačátekPředchozí12DalšíKonec»

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya