Dominikána a Puerto Plata

Exotika - Dominikána

Jste-li unavení stereotypní dovolenou u moře, Chorvatsko a Itálii máte projeté skrz naskrz, pak možná zatoužíte po něčem úplně jiném. Co takhle navštívit Dominikánskou republiku a jedno z nejznámějších letovisek Puerto Plata?

San Felipe de Puerto Plata nebo jen zkráceně Puerto Plata je hlavní město provincie stejného jména v Dominikánské republice. Je známé zejména díky nedalekým letoviskům, jakými jsou třeba Playa Dorada a Costa Dorada. Ve městě je něco málo přes sto tisíc hotelů, proto mnoho turistů míří právě sem a využívá ruch velkoměsta a zároveň blízkosti pláží, moře, památek, exotické kultury a nočního života. Na jednom místě tu tedy najdete vše, co od dovolené očekáváte, pokud mezi vaše požadavky ovšem nepatří klidná odpočinková dovolená v obklopení přírody.

600 Port Puerto plata by Abrahami

Pohled na Puerto Plata - Autor snímku Abrahami

V Puerto Plata se vám nabízí spousta aktivit a možností, jak strávit volný čas. Z těch sportovních tu můžete vyzkoušet potápění, šnorchlování, windsurfing, golf, kiteboarding nebo rybaření na otevřeném moři. Nebo se vydejte na nákupy – nákupních středisek a různých obchůdků se suvenýry je tu víc než dost. Zajímavým tipem je také Muzeum jantaru, kde si lze nakoupit šperky, náramky, náhrdelníky nebo náušnice vyrobené z tohoto překrásného kamene. Dominikánská kultura je také známá čilým nočním životem, takže večer si odpusťte spánek a vyražte do ulic – jsou tu bary, kasína, karaoke či taneční kluby, velkolepé show. V létě se tu navíc koná velké množství festivalů tradiční hudby, která mixuje karibské a africké prvky.

600 Fortaleza san felipe by Abrahami

Pevnost Fortreza San Felipe s nádherným výhledem - Autor anímku Abrahami

O zajímavé památky tu taky není nouze. Lanovkou můžete vyjet na vrchol kopce Pico Isabel de Torres, kde se nachází botanická zahrada a socha Krista spasitele, která je republikou té slavné v Riu de Janeiru. Nebo zavítejte k pevnosti Fortaleza San Felipe ze 16.století, která sloužila jako vězení za diktatury Rafaela Trujilla. La Isabela je pak nedaleká osada, kterou dal postavit Kryštof Kolumbus. Pokud je libo trochu té zábavy, pak tu najdete i safari i vodní zábavní park. A za přírodou můžete vyrazit do národního parku El Morro.

600 Puerto Plata Cathedrale by Gerard Janot

Katedrála v Puerto Plata - Autor snímku Gérard Janot

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya