Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy jsou autonomním společenstvím Španělska nacházejícím se v oblastní severního Atlantiku. Podle legendy byly tyto ostrovy hlídány obrovskými psy a s tím souvisí i jejich název, canis = latinsky pes.

Pestrá příroda, měsíční krajina, písčité pláže

Příroda na Kanárských ostrovech je opravdu krásná a velice pestrá. Na své si zde přijdou milovníci všech přírodních úkazů! Naleznete zde sopečnou krajinu, palmové oázy i písečné duny. Pro odpočinek se skvěle hodí příjemné písčité pláže, na kterých bývá zastoupen jak černý, tak i světlý písek. Za návštěvu stojí také čtyři národní parky, jako například park Timanfaya, který je nejznámější, park Tide nebo národní park na La Palma.

Co byste neměli zapomenout ochutnat?

Ač se to nezdá, po mnoho let bylo víno vyrobené na Kanárských ostrovech oblíbené hlavně u vyšších tříd, než jej nahradila vina z Francie a Portugalska. Nebudete litovat, pokud si na Kanárských ostrovech zakoupíte láhev sladkého vína zvaného Malvaz. Co se tyče kuchyně na Kanárských ostrovech, základem jsou ryby, jako sapín, kanín, mořský okoun, bílá pražma a očnatec,dále kukuřice a banány. Za ochutnání stojí tradiční pokrmy, například Pucheru Canario (guláš z dýně, zelí, sladkých brambor, vepřového a hovězího masa), Papas Arrugudas (příloha k jídlům ve stylu mačkaných brambor) nebo Bienmasabe (velmi chutný dezert s mandlovým krémem z medu, skořice, žloutků a samozřejmě mandlí).

Na Kanárských ostrovech se domluvíte i anglicky!

Úředním jazykem celých kanárských ostrovů je pochopitelně španělština, ale nemějte obavy, protože většina personálu v hotelech a letních letoviscích hovoří i dalšími světovými jazyky, jako je například angličtina, němčina a někde i francouzština. Problémy nejsou ani u prospektů, jídelních lístků, nápisů a podobně. Vše bývá napsáno vícejazyčně.

Koupání v moři? Celoroční!

Kanárské ostrovy leckoho překvapí i příjemnou teplotou moře po celý rok. Pouze s občasnými malými výkyvy se teplota moře pohybuje kolem 20 stupňů Celsia a je velice příjemná na ochlazení se v rozpálených dnech. Kanárské ostrovy se totiž také pyšní dokonalým klimatem po dobu letních prázdnin, ale také celoročně. Teploty se zde pohybují mezi dvaceti až třiceti stupni Celsia a v létě rtuť v teploměrech pravidelně šplhá ke třicítce.

Kanárské ostrovy Fuerteventura

Exotika - Kanárské ostrovy

Pátek, 03 Květen 2013 00:00

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Fuerteventura je ostrov, který se nachází na Kanárských ostrovech. Jedná se o druhý nejrozsáhlejší ostrov z Kanárských ostrovů, neboť má rozlohu 1660 kilometrů čtverečních. Fuerteventura je rovněž nejvýchodnější ze všech Kanárských ostrovů a od afrického kontinentu je vzdálen 100 kilometrů.

Číst dále: Kanárské ostrovy Fuerteventura

Ostrov Gran Canaria

Exotika - Kanárské ostrovy

Aktualizováno Neděle, 16 Prosinec 2012 12:42 Neděle, 16 Prosinec 2012 12:29

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Playa de los Enamorados Gran Canaria je velmi navštěvovaná destinace, která se nachází východně od španělského ostrova Tenerife. Na ostrově Gran Canaria najdete nepřeberné množství nádherných pláží a luxusních penziónů a hotelů.

Číst dále: Ostrov Gran Canaria

 

Strana 1 z 2

«ZačátekPředchozí12DalšíKonec»

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek