Kanárské ostrovy a Lanzarote

Exotika - Kanárské ostrovy

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

lanzaroteOstrov Lanzarote se nachází na Kanárských ostrovech. Jedná se o vulkanický ostrov, který byl v minulosti sopečně velmi činný. Nejvíce sopečných erupcí bylo na ostrově Lanzarote mezi lety 1730 až 1824.

Krajina jako na Marsu

Ostrov Lanzarote je zajímavý především pro svou dávnou sopečnou činnost. Nezaměnitelná sopečná krajina dává osobitý ráz celému ostrovu, který poznamenal i místní architekturu. Ostrov je jedním z mála ostrovů v této oblasti, který není příliš poznamenám komerční a masovou turistikou. Neotřelou krásu ostrova dodává černá vulkanická půda, která vyhovuje zejména vinné révě. Na ostrově Lanzarote tak najdete velké množství vinic, takže rozhodně nezapomeňte ochutnat zdejší produkci.

Vulkanická činnost ostrova

Ostrov Lanzarote byl vulkanicky činný v letech 1730 a 1824. V těchto letech zalila láva velkou plochu ostrova, takže touto činností vzniklo neobvyklé pohoří Montañas del Fuego a národní park Timanfaya. Tento národní park doporučujeme navštívit, neboť je názorně živým příkladem vulkanologie. Všem návštěvníkům je zde rovněž ukázán horký písek, který dává tušit, že pod ostrovem nadále pulsuje činný vulkán. Národní park Timanfaya se stal v roce 1993 biosférickou rezervací UNESCO.

Po stopách známého architekta Césara Manrique

Na ostrově Lanzarote se narodil věhlasný světový architekt César Manrique. César Manrique se postaral o to, že na ostrově dostalo stopku mnoho komerčních staveb a budov. Díky jeho prozřetelnosti, si ostrov pořád uchovává svou romantickou atmosféru a neopakovatelnou scenérii. César Manrique si ze svého rodiště udělal také jednu monumentální galerii svých architektonických děl. Z jeho výtvorů nelze nepřehlédnout například kaktusovou zahradu, areál jeskyně Jameos del Agua nebo jeho zajímavý obytný dům. Jeskyně Jameos del Agua je součástí sopečného tunelu Atlántida a měří úctyhodných 7 kilometrů.

Pláže všude kam se podíváš

Ostrov Lanzarote je učiněným rájem pro všechny milovníky koupání a vodních sportů. Na ostrově je k dispozici neuvěřitelných 87 pláží. Všechny pláže jsou pokryty jemným pískem a jsou jednoduše nádherné. Kdybyste si však chtěli vybrat ty nejznámější pláže, zde je malý přehled: mezi skvělé a nádherné pláže můžeme zcela jistě zařadit pláže Playa Papagayo a Playa Las Cucharas. Velmi netypická pláž je pláž Playa Bastion. Tahle pláž je zvláštní tím, že je pokrytá černým pískem. Mezi další oblíbené pláže ještě zmiňme Playa Famara, Playa del RISC, Playa Blanca, Playa Honda, Playa Dorada, Los Pocillos, Matagorda, El Golfo. Na závěr ještě můžeme doporučit pláž Playa Grande, která byla oceněná prestižní Modrou vlajku, což je ocenění Evropské unie za kvalitu služeb.

 

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek