Kapverdské ostrovy jsou zárukou exotického prostředí. Jedná se o deset větších ostrovů a několik ostrůvků, které se nacházejí v Atlatském oceánů zhruba 600 km od Senegalu na rozloze 4 033 kilometrů čtverečných. Kapverdské ostrovy jsou často přezdívány a v mysli lidí zaryty jako Ostrovy zeleného mysu. Souostroví sloužilo zprvu jako tzv. překladiště afrických otroků, dlouhou dobu bylo také portugalskou kolonií. Od 80. let dvacátého století se jedná o demokratické území. Hlavní město Kapverd je Praia.

Největší ostrovy Kapverd patří také mezi nejvyhledávanější a nejpoptávanější místa této oblasti. Jedná se o Santiago, Sal, Brava, Sao Nicolau a Boa Vista. A právě v těchto lokalitách se nachází maximálně zajištěné zázemí pro turisty z celého světa, kteří se rozhodli na Kapverdských ostrovech strávit dovolenou. Ubytování je zajištěno z podstatné části prostřednictvím hotelových komplexů, kde vám nebude chybět opravdu vůbec nic. Dobře se najíte, příjemně se pobavíte a naberete nové síly do dalších všedních dnů. Nebudete se muset o vůbec nic starat.

Nejpříjemnější teploty jsou na ostrovech od listopadu do července, v tuto dobu je zde nejvíce turistů, ti sem však jezdí ve větší či menší míře prakticky po celý rok. Ke konci července a potom i v srpnu zde však vládne celkem pravidelně období dešťů, na které se místní obyvatelé na rozdíl od turistů velmi těší, dovolená tak nemusí být nejpříjemnější. Pro návštěvu a pobyt na Kapverdských ostrovech jsou zapotřebí víza, která však není zase až tak složité sehnat a obvykle vám je zprostředkuje cestovní kancelář. Zdejším platidlem a tedy oficiální měnou je kapverdské escudo, platit však lze pochopitelně bez problémů i eurem. Domluvíte se zde španělsky a samozřejmě i anglicky.

Letoviska na Kapverdských ostrovech nabízí opravdu bohaté vyžití, je tak zajištěna dovolená, která vás tak hned neomrzí. Pokud vás již nebude bavit lenošení na překrásných bílých plážích nebo polehávání a chytání bronzu u hotelových bazénů, můžete se pustit do něčeho odvážnějšího. Co třeba surfing nebo kiteboarding? Rovněž příznivci potápění si v čistých azurových mořských hladinách této oblasti přijdou na své. Symbolem Kapverd jsou i želvy, budete-li mít štěstí, můžete zde potkat i vy nějakou právě vylíhnutou, která má před sebou opravdu dlouhý život.

Doporučit lze i výlety do okolí, které jsou pořádány v podstatě každý den. Můžete tak poznat krajinu, zdejší život, ale také prožít jedinečný výlet po moři, na který budete dlouho vzpomínat. Kapverdské ostrovy jsou ideálním místem jak pro rodinné dovolené, tak především pro romantické páry, které zde zažijí jedinečnou exotiku. Můžete se sem vydat celoročně, dovolená na Kapverdských ostrovech určitě stojí za to a nebudete jí litovat.

Ostrov Sal Kapverdy

Exotika - Kapverdské ostrovy

Aktualizováno Středa, 23 Leden 2013 20:01 Středa, 23 Leden 2013 19:47

Hodnocení uživatelů: / 10
NejhoršíNejlepší 

plaz capverdy mala Ostrov SAL je turisticky nejatraktivnějším ostrovem z deseti ostrovů Kapverd, neboť již léta nabízí nejlepší a nejkvalitnější služby. Jméno „Sal" je portugalské slovíčko a znamená sůl. V minulosti se zde totiž ve velkém těžila sůl, takže veškerá ekonomika ostrova byla do značné míry závislá na těžbě soli.

Číst dále: Ostrov Sal Kapverdy

Kapverdský ostrov Boa Vista

Exotika - Kapverdské ostrovy

Aktualizováno Čtvrtek, 13 Prosinec 2012 22:15 Čtvrtek, 13 Prosinec 2012 22:04

Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

kapverdy salt Ostrov Boa Vista je třetím nejmenším Kapverdským ostrovem. Název Boa Vista znamená v portugalském jazyce „dobrý pohled". A toto pojmenování ostrova je příznačné, neboť vzniklo při samotném objevení ostrova. Námořníci, kteří po dlouhé době uviděli pevninu a s velkou radostí hlásili kapitánovi: „Boa Vista", místo tradičního „Země na obzoru".

Číst dále: Kapverdský ostrov Boa Vista

 

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya