Okouzlila Vás Keňa?

Exotika - Keňa

Kouzelná Keňa, informace o zemi.Pokud Vás Keňa okouzlila a hodláte zde strávit svou dovolenou, určitě se Vám bude hodit souhrn praktických informací o zemi. Exotická země jakou je Keňa má určitě pár pravidel, které je dobré vědět, aby se vaše dovolená v Keňi nestala noční můrou, ale abyste na dovolenou v Keňi vzpomínali jen a jen v pozitivním světle a nikdy nemuseli litovat toho, že jste na zájezd do Keňi jeli. Seznámení se s destinací, ve které budete trávit svou dovolenou je určitě na místě, jelikož Keňské zvyklosti se mohou velice lišit od těch našich, věnujte následujícím informacím pozornost. Informace o klimatu, potřebných dokladech, očkování, vhodném oblečení, komunikace a podobných místních zvycích se Vám budou na dovolené v Keňi určitě hodit.


K uskutečnění zájezdu do Keňi budete mimo jiné potřebovat cestovní doklady, při turistických cestách do Keni budete potřebovat platný cestovní pas, který bude platný ještě minimálně 6 měsíců po Vašem návratu z dovolené v Keňi, tímto se tedy rozhodně vyhněte rychlopasům, nemuseli byste být do země vpuštěni. Dále budete pro pobyt v Keňi potřebovat vízum. Vízum opravňující Vás k pobytu v Keňi je udělováno po příletu na letišti v Mombase a to na základě předem vyplněného tiskopisu, který obdržíte na palubě letadla. Poplatek za toto jednorázové vízum je 25 dolarů, nebo 20 euro za osobu starší 16 let, mladší osoby jsou od poplatku za vízum osvobozeny. Peníze na uhrazení poplatku je lepší mít připravené v přesné nominální hodnotě, neboť pracovníci migračního oddělení ne zrovna ochotně takto rozměňují větší bankovky. Do Keňi si můžete přivézt maximálně jeden karton cigaret a jeden litr alkoholu na osobu a zavazadlo, až budete po dovolené odlétat zpět do České republiky, čeká Vás znovu vyplnění odletového formuláře pro migrační úřad v Keňi.

Další často podceňovanou záležitostí je zdravotní stav a prodělaná očkování nutná pro bezproblémové prožití dovolené v Keňi. Při cestách do Keňi se v současnosti nevyžaduje žádné očkování povinně a i bez očkovacího průkazu Vás do země vpustí. Ovšem je doporučováno se před zájezdem do Keňi nechat očkovat proti žluté zimnici a ti z Vás kteří plánují výlet na safari anebo budou svou dovolenou chtít prožít v přímořských letoviscích v okolí města Mombasa, by mělo po domluvě s lékařem zvážit také očkování proti malárii. Samozřejmostí je také celkově dobrý zdravotní stav před Vaší dovolenou s naprostou absencí chorob vyžadujících rychlý zásah lékaře.

Co si tak na dovolené v Keňi vzít na sebe, aby se Vám pohodlně cestovalo a netrpěli jste přílišným horkem. V tropickém rovníkovém klimatu je vhodné lehké nejlépe bavlněné dobře savé oblečení přes den a při nočním ochlazení budou někteří z Vás rádi za lehkou bundu, nebo svetřík. I na dovolené samozřejmě nechceme ztratit kontakt se světem a přáteli které jsme zanechali doma v České republice, i v Keňi se můžete samozřejmě spolehnout na mobilní telefon a internet. Mobilní telefony našich operátorů v Keňi fungují bez větších problémů, pokrytí signálem však nemusí být všude stoprocentní a možnosti roamingu a nastavení telefonu musíte včas před odletem konzultovat se svým mobilním operátorem.
Keňa, exotická země plná nedotčené přírody.Ubytování v hotelech v Keňi se nijak výrazně neliší od ostatních zemí, kam jste na dovolenou zvyklí jezdit, hotelové pokoje jsou vybaveny postelemi typu letiště od užších až po opravdu široká letiště typu kingsize. Elektřina je v Keňi ve standardním napětí a to 230V a užívají se zde jiné zásuvky, než ty které máme u nás, je proto nutné si na místě zakoupit adaptér, nebo si jej zapůjčit v hotelu na dobu svého pobytu v Keňi.  Koupání a plavání v Indickém oceánu je ovlivněno přílivem a odlivem, nejlepší doba pro koupání je ráno před odlivem a poté až odpoledne, kdy nastává příliv. Pláže s krásně jemným bílým pískem mají pozvolný vstup do moře, pokud se ale budete při odlivu chtít procházet po pláži až ke korálovým útesům lemujícím pobřeží, je velmi vhodné si vzít boty do vody.

Na dovolenou v Keňi si budete samozřejmě muset také vyměnit nějaké peníze, v Keňi se platí měnou zvanou Keňský šilink s mezinárodním kódem KES, který se pak dále dělí na centy, kdy jeden Keňský šilink má 100 centů. Bankovky jsou vydávány v nominální hodnotě 1000, 500, 200, 100, 50 a 20 Keňských šilinků. V Keňi je samozřejmě dostatek směnáren kde si můžete peníze vyměnit, je lepší měnit peníze ve směnárně nežli v bance a to z toho důvodu, že směnárny si na rozdíl od bank neúčtují žádný poplatek. Je ale vhodné, mít sebou na dovolené jak eura, tak i dolary, protože například v oblasti Malindi a Watamu Vám ve směnárně nic jiného než eura nevezmou a naopak v ostatních částech Keňi jsou preferovány dolary. Pozor na platby kartou, v obchodech je za platbu kartou účtován poplatek ve výši 6% z účtované ceny. Tak jako v mnohých zemích i v Keňi je zavedenou součástí příjmu místních lidí spropitné, nosiči zavazadel, číšníci a pokojské jsou na spropitné zvyklí a je jen na vašem uvážení jak vysoké toto spropitné bude. Pár dolarů na spropitné je dobré investovat, obvykle se Vám to vrátí v podobě vstřícného a obětavého chování personálu k Vám. Na jednodenním safari dáte místnímu průvodci 2 dolary na osobu a bude Vám neskonale vděčný, například pokud u hotelového bazénu věnujete obsluze zaplacenou zálohu dvou dolarů za půjčené ručníky a osušky, můžete si být jistí, že se Vám toto gesto určitě na vstřícnosti a ochotě personálu vrátí.

Suprdovča vyhledávání

Kurzy měn směnitelných v Keňi.

Ubytování Nový Jičín.

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya