Maroko

Maroko se nachází na severozápadě Afriky a má v současné době 32 miliónu obyvatel.

Krátké dějiny Maroka

Maroko je velmi starobylé království, které je domovem Arabů a Berberů. Je zároveň součásti Maghribu, což je souhrnné označení zemí, které se nacházejí v nejzápadnější části arabského světa a tvoří ho kromě Maroka, Egypt, Libye, Tunisko a Alžírsko. Od roku 1912 až do zisku plné nezávislosti v roce 1956 ovládaly většinu území Maroka Španělsko a Francie. V současné době je Maroko konstituční monarchií v čele s králem. Většina obyvatel se hlásí k islámu. Základem místního hospodářství je těžba a zemědělství. Většina místních obyvatel jsou pastevci a rolníci.

Turistické zajímavosti Maroka

Maroko má řadu zajímavých a pozoruhodných míst, které stojí za to osobně navštívit, ovšem nejpopulárnějšími místy jsou města Marakéš a Rabat, kde je nejvíce historických památek, včetně krásných mešit a rušných pouličních bazarů.

Marakéš

Mezi nejzajímavější místa Maroka patří bezesporu krásné město Marakéš, které v minulosti bývalo hlavním městem země. Pokud chcete poznat duši tohoto arabského města, nezapomeňte se projít po úzkých pitoreskních uličkách a zákoutích Marakéše. V těchto úzkých uličkách uvidíte především domy z červeně lososových cihel, které jsou zvláště nádherné při západu slunce. Za návštěvu stojí především celá medína, což je staré město, kde jsou hlavní mešity, muzea a paláce. Hlavní atrakcí města je zejména velmi rušné náměstí Djemaa el-Fna, kde najdete místní bazar, který je stále plný lidí. Každý den zde potkáte kouzelníky, krotitelů hadů, kejklíře a čiperné akrobaty. V podvečer je pak bazar plný turistů, neboť se zde podávají místní kulinářské speciality, takže zde můžete ochutnat chlebové placky, šneky a místní ryby.

Rabat

Dalším zajímavým místem Maroka je jeho hlavní město Rabat, který je obehnán mohutnými hradbami. Pokud Rabat navštívíte, zajděte si do místního archeologického muzea, kde jsou velmi cenné archeologické vykopávky z římské doby. Najdete zde nejenom nálezy z římské doby, ale také z dávné doby kamenné. Další významnou památkou Rabatu je pozoruhodná Hassanova věž, která se honosně tyčí nad mostem přes řeku Bú Regreg. Věž je vysoká 44 metrů a pochází z roku 1195. Věž sloužila jako minaret, takže v minulosti k ní patřila rovněž mešita, která zde ovšem již nestojí, neboť byla zničena v roce 1755, kdy město postihlo velké zemětřesení. U minaretu najdete mauzoleum Mohameda V., což byl marocký sultán, který v zemi vládl od roku 1927 do roku 1951.

Maroko a historicky významné město Marakéš

Aktualizováno Pátek, 30 Květen 2014 06:47 Pátek, 30 Květen 2014 06:35

Marakéš je velmi důležité a historicky významné marocké město, které vás okouzlí svými historickými stavbami. Marakéš je hlavním střediskem jihozápadního marockého regionu Marrakech-Tensift-Al Haouz.

Číst dále: Maroko a historicky významné město Marakéš

 

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya