Maroko a historicky významné město Marakéš

Marakéš je velmi důležité a historicky významné marocké město, které vás okouzlí svými historickými stavbami. Marakéš je hlavním střediskem jihozápadního marockého regionu Marrakech-Tensift-Al Haouz.

Když se podíváte na mapu Maroka, tak zjistíte, že Marakéš byl postaven mezi úpatím bílých vrcholků pohoří Atlas a suchou pouští Sahary. Tato geniální poloha dělá z tohoto města jedno z nejkrásnějších měst černé Afriky. Jelikož je Marakéš staré muslimské město, najdete zde některé zajímavé mešity a především opevněnou Medinu, kde zažijete nefalšovanou atmosféru muslimského města. Vedle Mediny patří k Marakéši ještě moderní část, která se jmenuje Gueliz.

Kouzelné náměstí Djemaa el-Fna

Procházku Marakéše doporučujeme začít na náměstí Djemaa el-Fna, které je zároveň srdcem staré Mediny. Na tomto velmi rušném náměstí uvidíte opravdu velkolepé divadlo, neboť se zde setkáte s místními prodavači vody, veselými akrobaty, tajemnými zaříkávači hadů a exotickými krotiteli opic. Na tomto náměstí seženete opravdu všechno, ať už je to ovoce, koření nebo nádherné výrobky z kůže a kovů. Náměstí Djemaa el-Fna je navíc obklopeno útulnými kavárnami, kde si můžete vypít skvělou pravou marockou kávu a především slaďoučký mátový čaj. Nezapomenutelná a okouzlující je Djeemaa el-Fna zejména ve večerních hodinách nebo v noci.

550 Djemaa el Fna by Boris Macek

Večerní trh na náměstí Djemma el-Fna - Autor snímku Boris Macek

Na kus historie v Marakéšském muzeu

Pokud se chcete něco dozvědět o historii města, běžte se podívat do místního muzea, které najdete v krásném paláci Dar Menebhi. Tento palác pochází z konce 19. století, ale teprve v roce 1997 byl přeměněn na zajímavé muzeum. Palác byl postaven v nádherném andaluském slohu. Překrásné jsou především fontány, které zdobí hlavní nádvoří. Hlavní expozice muzea je věnována tradičnímu marockému umění. Uvidíte zde zejména staré mince, knihy, židovskou keramiku nebo berberské výrobky.

550 Mcdonaldmarrakech by Oujdix34

Ano i v Maroku, resp. v Marakéši najdete řetězec rychlého občerstvení McDonalds - Autor snímku Oujdix34

Mešita Kutubia

Jestliže vás zajímá sakrální architektura, tak určitě nevynechejte místní mešitu. Mešitu najdete v těsné blízkosti náměstí Djemaa el-Fna. Mešitu nelze nepřehlédnout, neboť je vysoká 69 metrů. Nádherná věž minaretu je pěkně vyzdobená, neboť se může pyšnit čtyřmi měděnými koulemi. Kromě krásné výzdoby se mešita Kutubia může ještě honosit tím, že je jednou z největších muslimských mešit na světě. Kapacita mešity je 25 000 lidí.

550 Morocco Marrakech Koutoubia Mosque by Daniel Csörföly

Jedna z největších muslimských mešit na světě, mešita Kutubia - Autor snímku Daniel Csörföly

Překrásné zahrady

Na území Marakéše je několik zajímavých botanických zahrad, kde spatříte různé exotické druhy rostlin. Pokud vás tedy zajímá flóra severní Afriky, určitě aspoň jednu z nich navštivte.

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya