Král dovolené Dubaj

Exotika - SAE

dubaj arab mensi Dubaj je určitě velmi zajímavé město. V Dubaji si totiž dosyta užijete teplého počasí a krásného koupání v tyrkysově čistém moři. Nadto je Dubaj rájem luxusních obchodů a moderních přepychových staveb. Již futuristická stavba mrakodrapu Burdž Chalífa vás určitě nadchne, neboť se tyčí do nebe jako egyptské pyramidy v Gíze.

Dubaj je městem obchodů

Dubaj je především arabským velkoměstem obchodu, neboť ve zdejších luxusních prodejnách je k dostání téměř všechno. Nejvíce si však turisté z Dubaje odvážejí zlato, exotické koření a látky. Jelikož jste na arabské půdě, nezapomeňte smlouvat, mnoho věcí tak pořídíte levněji. Mezi velmi oblíbené nákupní centra patří v Dubaji centrum Burjuman.

Restaurace na skvělé úrovni

Dubaj se rovněž může pochlubit skvělými restauracemi. V centru města objevíte velké množství restaurací s místní, ale i mezinárodní kuchyní. Pouze česká restaurace zatím v Dubaji chybí.

Dubaj je sice arabské město, přesto se zde nebojte přísných společenských pravidel. Stačí dbát pouze na to, abyste do místních mešit nevstupovali v obuvi a při vstupu měli dostatečně zakrytá ramena. Jinak je Dubaj docela tolerantní kosmopolitní město, které je vůči turistům velmi vstřícné.

Místní architektura

Dubaj je moderní bohaté město, které v posledních letech zažilo stavební boom. Mnohé zdejší stavby jsou opravdu velmi moderní a futuristické. V nedávně době zde vyrostl mrakodrap, který měří 828 metrů. Tato budova se jmenuje Burdž Chalífa. Tento mrakodrap je unikátní hned z několika důvodů. V jeho útrobách najdete celkem 57 výtahů a osm eskalátorů. Celá budova má celkem 200 pater a základy mrakodrapu se nacházejí v hloubce padesáti metrů.

dubaj plaz mensi

Další zajímavou budovou je bezesporu Burj Al Arab, což je pravděpodobně nejluxusnější hotel na světě. Je to budova, která má opět naprosto unikátní tvar, který by se dal přirovnat k plachetnici. Uvnitř budovy naleznete osm restaurací ze zlata a 202 luxusních mezonetových apartmánů.

Koho zajímá historie, ten bude v Dubaji trochu zklamán. Jedna z mála historických budov je pevnost Al Fahidi z roku 1799. Od roku 1970 je v pevnosti zajímavé muzeum dubajské historie. V expozici muzea se například můžete něco dozvědět o tradičním lovu perel nebo místních dějinách.

Lyžování v Dubaji

I když je v Dubaji obrovské horko, můžete si zde bez problémů zalyžovat. Dubajské sjezdovky najdete v obchodním centru Mall of Emirates, kde je extra tubus, který skrývá pět excelentních sjezdovek. Všechny sjezdovky jsou dlouhé 400 metrů.

 

 

Suprdovča vyhledávání

Kurzy měn směnitelných v SAE.

Ubytování Nový Jičín.

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya