Abu Dhabi hlavní město Emirátů

Exotika - SAE

Abu Dhabi je hlavní město Spojených arabských emirátů a v současné době má 1 500 000 obyvatel. Abu Dhabi leží na jihozápadním pobřeží země a jedná se o jedno z nejbohatších měst na světě.

 

Luxusní Abu Dhabi

 

Abu Dhabi je skutečně ztělesněním luxusu a přepychu. Díky ropnému průmyslu došlo k prudkému vývoji ve výstavbě tohoto města. Nyní se Abu Dhabi může pyšnit těmi nejmodernějšími a nejluxusnějšími budovami na světě.

Pokud do Abu Dhabi zavítáte, můžete se těšit na krásné bílé pláže, luxusní obchody, hotely a restaurace. Na každém kroku bude na vás číhat vytříbený luxus a přepych.

Nejzajímavější budovy Abu Dhabi

Do Abu Dhabi se jezdí především za moderní architekturou. Řada zdejších moderních budov je opravdu symbolem pohádkového bohatství a hojnosti.

abudhabi rudinger meier

Pohled na město Abu Dhabi - Autor: Rüdiger Meier

Pohádkový hotel

Mezi nejzajímavější moderní stavby města patří bezesporu luxusní hotel Emirates Palace. Tento honosný a luxusní hotelový palác se může pyšnit tím, že má celkem 302 nádherných pokojů a 92 apartmánů. Pokud nahlédneme do útrob těchto pokojů, zjistíme, že každý pokoj je vyzdoben listy zlata. Klienti hotelu mají k dispozici také soukromou pláž, které je dlouhá 1,3 kilometrů.

Další hotely

Hotel Emirates Palace samozřejmě není jediným exkluzivním hotelem v Abu Dhabi. Mezi další honosné a přepychové hotely můžeme počítat hotel Hilton, který najdete na ulici Corniche, která je dlouhá osm kilometrů. Na střeše luxusního hotelu Hilton je zajímavá vyhlídková plošina, ze které uvidíte překrásný výhled na celé moderní město.

Historické památky Abu Dhabi

I když je Abu Dhabi především moderním městem, několik historických památek zde přece jenom najdete. Jednou z nich je hrad Al-Hosni, který byl postaven v roce 1793. V současné době hostí tento hrad expozici arabského písemnictví.

Abu Dhabi má rovněž několik pozoruhodných mešit. Největší mešitou ve městě je pak takzvaná Velká mešita šejcha Zayda, která byla postavena ze sněhobílého mramoru a jedná se o jednu z nejkrásnějších mešit na světě.

abudhabi rudinger meier 2

Procházka podél moře v Abu Dhabi - Autor: Rüdiger Meier

Nakupování v Abu Dhabi

Pro všechny milovníky nakupování je Abu Dhabi dokonalým rájem. Všude kde se podíváte, najdete luxusní obchody a moderní nákupní centra. Kdo má však oblibě spíše malé obchůdky a krámky, měl by navštívit tradiční arabský bazar, který se jmenuje Gold Market.

Adrenalinové zážitky v Abu Dhabi

Pro odvážnější turisty doporučujeme dobrodružný výlet do pouštních oáz v Rub al Chálí. Do těchto pouštních lokalit se totiž konají adrenalinové výlety na čtyřkolkách. Ze sedla čtyřkolek tak poznáte nádhernou scenérii pouště a pouštních oáz.

Suprdovča vyhledávání

Kurzy měn směnitelných v SAE.

Ubytování Nový Jičín.

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya