Emirát Ras Al Khaimah

Exotika - SAE

Ras Al Khaimah je jedním ze sedmi emirátů, který od počátku sedmdesátých let minulého století tvoří Spojené arabské emiráty. Emirát Ras Al Khaimah má celkovou rozlohu 1684 kilometrů čtverečních a žije v něm něco přes 263 000 obyvatel.

Ras Al Khaimah

Geografická poloha Ras Al Khaimah

Emirát Ras Al Khaimah leží na severu země, takže hraničí s Ománem. Podobně jako ostatní emiráty ve Spojených arabských emirátech žije i Ras Al Khaimah z cestovního ruchu a obchodu. V Ras Al Khaimah se pěstují především pomerančovníky a datle. Rozsáhlé plantáže datlovníků a pomerančovníků jsou zavlažovány vodou z nedalekých hor.

Příroda v Ras Al Khaimah

Krajina ve Spojených arabských emirátech je spíše neúrodná, neboť převládají zde písečné pouště a skalnaté hory. Emirát Ras Al Khaimah je však spíše výjimkou, neboť na území tohoto emirátu je docela bujná vegetace. Mohou za to velmi časté dešťové srážky v pohoří Hajar, takže zdejší příroda je opravdu trochu jiná než v ostatních částech země. Emirát Ras Al Khaimah se tak může intenzivně věnovat zemědělství.

sae hotel

Turistický ruch v Ras Al Khaimah

Z turistického hlediska nabízí emirát Ras Al Khaimah především nádherné pláže a blankytně modré moře. Na velmi dlouhém pobřeží najdete celou řadu luxusních a velmi kvalitních hotelů, které nabízejí prvotřídní a špičkové služby.

Ráj vodních sportů

Pokud do Ras Al Khaimah zavítáte, čekejte krásné pláže a nádherné moře. Z tohoto titulu na vás čekají nepřeberné možnosti vodních sportů a radovánek. Kromě koupání v azurově modrém moři, si můžete bez uzardění vyzkoušet vodní lyže, windsurfing, potápění, surfing nebo plážový volejbal.

Výlety do okolí

Pro milovníky jednodenních výletů doporučujeme navštívit nádherný poloostrov Musandam. V bezprostředním okolí ostrova totiž můžete spatřit přátelské delfíny či velké velryby.

sae park

Pokud se v Ras Al Khaimah budete pohybovat od poloviny září do konce dubna, tak nezapomeňte navštívit zajímavé velbloudí dostihy, které patří k nezapomenutelným koloritům zdejšího života.

Pro rodiny s dětmi pak doporučujeme výlet do parku Saqr Public Park, kde na vás čeká celá řada kolotočů a skluzavek.

Památky v Ras Al Khaimah

Nakonec pár informací o památkách v Ras Al Khaimah. Co se týče historie, tak za návštěvu stojí stejnojmenné hlavní město Ras Al Khaimah, kde je mohutná pevnost z 18. století. Od roku 1987 je pevnost přístupná veřejnosti a najdete tam místní muzeum. V muzeu jsou zejména archeologické nálezy, ale také zajímavé exponáty šperků a mušlí. Ve městě pak najdete tradiční tržiště s množstvím malých obchůdků.

Suprdovča vyhledávání

Kurzy měn směnitelných v SAE.

Ubytování Nový Jičín.

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya