Paříž hlavní město Francie

Francie

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Paříž je hlavním městem Francie, které se nachází v severní části země. V současné době má Paříž přes 2 200 000 obyvatel a je sídlem prezidenta a parlamentu Francie. Jedná se o jedno z nejoblíbenějších měst, kam každým rokem zavítají miliony turistů z celého světa.

Krátké představení Paříže

Paříž je světová metropole, která má neskutečně mnoho kulturních a historických památek. Dalo by se říci, že Paříž je Mekkou světové kultury a umění. Většina významných světových umělců byla nějakým způsobem silně ovlivněna Paříži. Muzea jako je Louvre, Musée d´Orsay a Centre Pompidou jsou uznávanými světovými galeriemi.

600 EiffelL by LeCardinal

Symbol Paříže a nejoblíbenější památka, to je Eiffelova Věž - Autor snímku LeCardinal

Nejzajímavější památky Paříže

Mezi nejzajímavější památky Paříže lze zařadit zejména Louvre a Eiffelovu věž. Louvre patří mezi největší a nejznámější muzea na světě. Louvre se nachází v obrovském komplexu bývalého královského paláce. Byli to nakonec samí francouzští králové, kteří sbírali a nakupovali nejcennější umělecké předměty po celém světě. Louvre je proslaven především svou rozsáhlou obrazárnou, které čítá stovky děl z různých dob. Nejznámějším dílem je pochopitelně Mona Lisa od Leonarda da Vinciho. Vedle Mony Lisy je však potřeba věnovat pozornost i dalších velmi cenným obrazům. Mezi ty nejznámější díla lze označit obrazy od Vermeera, Carravaggia, Holbeina, Cranacha, van Dycka nebo Rubense.

600 Paris Opera by Peter Rivera

Slavná Opera Garnier v Paříži - Autor snímku Peter Rivera

Další nepřehlédnutelnou památkou města nad Seinou je štíhlá Eiffelova věž, která zdobí město od roku 1889. Věž, jejíž třetí patro se pohybuje ve výšce 276 metrů nad zemí, je nejtypičtějším symbolem Paříže. Zpočátku měla tato moderní stavba velké odpůrce, ale postupem času získala věž ze železa své stoupence a zastánce. Nyní je hlavní atrakcí města, takže pod Eiffelovou věží jsou fronty turistů, kteří čekají, aby na věž byli vpuštěni. Z Eiffelovky je též překrásný výhled na celé město. Za dobré viditelnosti uvidíte až do vzdálenosti sedmdesáti dvou kilometrů.

Mezi další pamětihodnosti Paříže lze zařadit Notre Dame, Sacré-Coeur, Sainte-Chapelle a Vítězný oblouk.

600 Avenue des Champs-elysees by Cezary Piwowarski

Noční pohled na slavnou třídu Champs Élysées - Autor snímku Cezary Piwowarski

Nejzajímavější pozoruhodnosti Paříže

Mezi nejzajímavější pozoruhodnosti Paříže patří bezesporu oslava pádu Bastily, která se koná každým rokem 14. července. Tento den je státním svátkem a všichni obyvatelé Paříže jsou na nohou. Hlavní oslava se koná na třídě Champs-Élysées, kde se odehrává pompézní přehlídka vojáků a policistů. Vybraní vojáci francouzské armády a francouzští policisté defilují na Champs-Élysées, aby společně s francouzským prezidentem oslavili největší svátek Francie.

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Francie základní informace

france-flag-48 Hlavní město:  PAŘÍŽ

Časové pásmo ve Francii:  +1

Počet obyvatel Francie: 65 436 552

Nejrozšířenější jazyk: Francouzština

Telefonní předvolba Francie: +33

Platná měna ve Francii: EURO (EUR)

Oblíbená Francouzská letoviska

Nice, Monaco, Cannes, Saint Tropez,

Normandie, Bretaň, Azurové pobřeží,

La Rochelle,

 

Letní teplotní průměr ve Francii

Le Havre: vzduch 22°C  -  moře 18°C

Nice: vzduch 29°C  -  moře 23°C

Bordeaux: vzduch 24°C  -  moře 22°C

Praktické informace

Překlad stránek