Itálie, země na Apeninském poloostrově a ostrovech ve Středozemním moři: Sicílie, Sardinie, Elba, Capri, Ischia, Pantelerie, Egadských a Liparských ostrovech. Pobřeží dlouhé zhruba 7600 km je omýváno čtyřmi moři, jedná se o Ligurské, Tyrhénské, Jónské a Jaderské moře. Itálie je převážně hornatá země na severu s pásem Alp a mnoha ledovci. Za zmínku stojí např. pohoří Mont Blanc (Monte Bianco), pod Alpami jezera jako Lago di Garda, jezero ledovcového původu. Na pobřeží celé země samozřejmě najdete bezpočet pláží různého druhu, jemný písek střídá hrubší až po skalnaté pláže.

Itálie je zemí, která nabídne opravdu jakékoli vyžití, od zimních sportů přes lenošení na pláži až po procházky historickými centry měst a výlety za památkami. Pojďme si připomenout některá z míst, která by vašim zrakům neměla být odepřena při dovolené v Itálii. Jedná se např o: Benátky, Bologna, Ravenna, San Marino, Florencie, Pisa, Janov, Miláno, Verona, Řím, Vatikán, Orvieto, Assisi, Perugie, Neapol, Pompeje, nebo všechny Italské ostrovy a jezera jako např: Lago di Garda, Lago di Como a Lago Magiore.

Jak se do Itálie dostat, možností je několik a záleží jen na tom, na které místo se chcete podívat. Možnosti dopravy do Itálie jsou následující: Autobusová doprava, má dokonce pravidelné linky. Vlak je na tom podobně jako autobus, po Itálii je poměrně dobrá železniční sít. Autem se do Itálie dostanete velmi snadno, cestování po Italských dálnicích je pohodlné a rychlé, platba za použití italských dálnic je zpoplatněna mýtem a 100 km dálnice vyjde zhruba něco kolem 5 euro. Letecká doprava je v Itálii samozřejmostí a ve velkých Italských městech samozřejmě najdete letiště, i zde létají pravidelné linky a tak ani letecká doprava není problém. Doprava na ostrovy je většinou provedena lodním trajektem.

Ubytování v Itálii nabízí nepřeberné množství kapacit všeho druhu, od luxusních hotelů přes penziony a apartmány, najdete zde i studentské ubytovny, a velkou spoustu kempů. Ubytování si určitě vybere každý, ať už se bude jednat o opravdu luxusní pětihvězdičkový hotel nebo kemp kde si budete moci postavit svůj stan. V Itálii je samozřejmě povoleno ubytování a dovolená i s vašimi zvířecími miláčky, je nutno si ale předem v ubytovací kapacitě dojednat možnost ubytování např. se psem, nezapomeňte, že pes musí mít europas s čipem a musí být řádně očkován.

To by bylo pár základních informací a teď račte vybírat z obrovského množství destinací, které Itálie nabízí, u samotných destinací a ubytovacích kapacit najdete popis místa s možnostmi výletů a podobně.

Nabídku zájezdů do Itálie najdete v našem novém vyhledávači.

Řím hlavní město Itálie

Itálie

Aktualizováno Pondělí, 08 Září 2014 09:54 Pondělí, 08 Září 2014 09:45

Řím je hlavním městem Itálie, které se nachází v jižní části země. V současné době má Řím přes 2 700 000 obyvatel. Na území Říma se rovněž nachází církevní stát Vatikán.

Číst dále: Řím hlavní město Itálie

Itálie Neapol

Itálie

Aktualizováno Neděle, 04 Květen 2014 16:52 Neděle, 04 Květen 2014 16:41

Ano, krásná je Neapol, ale nejen ta! Neapol leží v nádherné krajině na břehu moře, v Neapolském zálivu. Právě zde se nacházejí i tři známé ostrovy – Capri, Ischia a Procida. Ale zpět k Neapoli, ta je určená všem romantikům, obdivovatelům historie, kultury a architektury. Její jedinečnou atmosféru dokresluje moře a tak Neapol přímo vybízí k romantické dovolené ve dvou.

Číst dále: Itálie Neapol

 

Itálie ostrov Sardinie

Itálie

Aktualizováno Pátek, 18 Duben 2014 13:56 Pátek, 18 Duben 2014 13:45

Sardinie je krásný ostrov, který se nachází ve Středozemním moři a spadá pod správu Itálie. Svou rozlohou 24 090 kilometrů čtverečních je Sardinie druhým největším ostrovem ve Středozemním moři. V současné době žije na Sardinii něco kolem jednoho milionu šest set třicet tisíc obyvatel. Oficiálním jazykem je zde italština a sardština.

Číst dále: Itálie ostrov Sardinie

Itálie Chioggia

Itálie

Aktualizováno Úterý, 11 Únor 2014 20:48 Úterý, 11 Únor 2014 20:38

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Chioggia je nádherné ostrovní město, které najdete na mapě Itálie kousíček od Benátské laguny. Od slavných Benátek je obec Chioggia vzdálená 25 kilometrů. V současné době žije v tomto romantickém městě kolem 50 000 obyvatel.

Číst dále: Itálie Chioggia

 

Itálie Bibione

Itálie

Aktualizováno Pátek, 29 Listopad 2013 08:00 Neděle, 01 Prosinec 2013 00:00

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Bibione je italské turistické letovisko, které se nachází v provincii Benátky. Mezi českými turisty je Bibione stále velmi lákavou oblastí, protože od hranic z Českou republikou není Bibione příliš daleko. Bibione má ideální podmínky pro strávení příjemné a pohodové rodinné dovolené. Snadná dostupnost a relativně nízké ceny zájezdů dělají z Bibione nadále zajímavou prázdninovou lokalitu pro nenáročné turisty.

Číst dále: Itálie Bibione

Itálie Palermo

Itálie

Aktualizováno Sobota, 02 Listopad 2013 17:49 Pondělí, 18 Listopad 2013 00:00

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Palermo je hlavní město stejnojmenné provincie, které se nachází na Sicílii. Město je pátým největším městem Itálie a v současné době má něco přes 659 000 obyvatel. Palermo je rovněž velmi důležitým historickým a kulturním střediskem celé Sicílie, která leží na samém jihu italského poloostrova.

Číst dále: Itálie Palermo

 

Itálie Lignano Sabbiadoro

Itálie

Aktualizováno Sobota, 02 Listopad 2013 17:08 Pondělí, 04 Listopad 2013 00:00

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Lignano Sabbiadoro je důležité italské přímořské letovisko, které je mezi turisty značně oblíbeno. Letovisko se nachází v severní části Jadranu, severně od kouzelných Benátek. Lignano Sabbiadoro se může pochlubit širokou nabídkou ubytovacích kapacit a bohatého nočního života.

Číst dále: Itálie Lignano Sabbiadoro

Itálie oblíbené italské letovisko Rimini

Itálie

Aktualizováno Pátek, 28 Červen 2013 22:28 Pátek, 28 Červen 2013 22:12

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Italské město Rimini patří k jedněm z nejnavštěvovanějších a turisty nejoblíbenějších rekreačních destinací. Nabízí všechno, po čem turista toužící po klidné dovolené u moře touží, a přidává k tomu i něco navíc v podobě historického centra plného překrásných památek a atmosférických zákoutí.

Číst dále: Itálie oblíbené italské letovisko Rimini

 

Strana 1 z 4

«ZačátekPředchozí1234DalšíKonec»

REZERVUJrezervuj dovolena italierezervuj hotely italierezervuj ubytování italierezervuj letenka italie

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Itálie základní informace

italy-flag-48 Hlavní město:  ŘÍM

Časové pásmo v Itálii:  +1

Počet obyvatel Itálie: 59 434 000

Nejrozšířenější jazyk: Italština

Telefonní předvolba Itálie: +39

Platná měna v Itálii: EURO (EUR)

Oblíbená Italská letoviska

Bibione , Palermo , Lignano , Rimini ,

Ravenna , Gargáno , Lago di Garda ,

San Marino , Sicílie , Caorle , Miláno

Kalábrie , Benátky , Tropea , Chioggia

ostrov Sardinie , ostrov Elba ,  Neapol

Scalea , Messina , ostrov Ischia

Letní teplotní průměr v Itálii

Sicílie: vzduch 26°C  -  moře 23°C

Sardinie: vzduch 25°C  -  moře 22°C

Benátky: vzduch 23°C  -  moře 20°C

Praktické informace

Příklad kalkulace ceny za dopravu vlastním autem na sever Itálie: Pokračujte zde

Jak platit v Itálii za mýtné na dálnicích: Pokračujte zde

Jak na nákup potravin, jídla a zboží v Itálii: Pokračujte zde

Svátky a slavnosti v Itálii, kdy a kam vyrazit: Pokračujte zde

Velvyslanectví v Itálii, důležité kontakty: Pokračujte zde

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Počasí Benátky

Itálie dovolená

Dovolená po celé Itálii za skvělé ceny

Itálie od 160,- za osobu

italie

Dovolená v Itálii na Benátské Riviéře

Benátky od 250,- os.

benatska riviera

Dovolená v Italské Kalábrii

Kalábrie od 160,- os.

kalabrie

Dovolená na Palmové Riviéře

Palmovka od 370,- os.

palmovka

Dovolená na ostrově Sardinie

Sardinie od 190,- za os.

sardinie

Počasí v Římě

Počasí Milán

Počasí Florencie