Svátky a slavnosti v Itálii.

Itálie

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Italské karnevaly a oslavy.V Itálii jsou svátky a slavnosti velice významné dny, tyto dny Italové nazývají, feste anebo sagre, jsou to vždy významné události kulturního života a pro návštěvníky Itálie je to vynikající příležitost, při které se mohou seznámit s tradicemi této země, mohou vidět tradiční kroje, poslechnout si lidovou hudbu a zhlédnout pravý lidový tanec. Většina svátků a slavností v Itálii je náboženského původu, což u Itálie jakožto jednoho z nejvíce nábožensky založeného státu lze předpokládat. Povětšinou jsou Italské svátky spojeny s poutí a procesí k uctívání světců, kteří měli pro danou lokalitu zvlášť velký význam, v oblasti nějakou dobu žili, nebo zde zemřeli, a podobně. V Itálii můžeme ale navštívit i svátky jako jsou světské oslavy, dožínky nebo různé tradiční hry a klání, které se po celé Itálii provozují již od antických dob.


Státní svátky, které uznává a slaví celá Itálie:

1. leden - Nový rok
6. leden - Tři králové
Velký pátek
Velikonoční pondělí
25. duben - Den osvobození
15. srpen - Nanebevzetí Panny Marie - Ferragosto
1. listopad - Svátek všech svatých - Ognissanti
8. prosince - Neposkvrněné početí Panny Marie - Immaccolata
25. prosince - Narození páně - Natale
26. prosince - svátek svatého Štěpána - Santo Stefano

Další svátky a oslavy v Itálii mají místní charakter, při místních náboženských oslavách zůstávají sice obchody a instituce otevřené, ovšem je třeba myslet na to, že Sváteční průvod.například volné kapacity k ubytování jsou povětšinou beznadějně vyprodané, je proto potřeba rezervovat si ubytování v termínech Italských oslav a svátků v dostatečném předstihu. Například na takové Sicílii je téměř každý den oslavován nějaký svatý a tak se na cestách po Sicílii můžete setkat prakticky denně s místní oslavou nazvanou "ono mástico". Pokud někdo z místních dostane jméno po nějakém svatém, slaví pak v tomto případě tento svátek s náležitou úctou a přikládá mu daleko větší význam, srovnatelný s narozeninami. Největší oslavy, které se nazývají "feste" zasahují povětšinou velké oblasti a týkají se oslav svatých, kteří se velmi významně zapsali do místní historie. Takové oslavy a slavnosti "feste" se dodnes pořádají tradičním způsobem a mnohé z nich se rozvinuly natolik, že se konají po dva až tři dny za sebou. Oslavy "festa" jsou ovšem po celé Itálii co se náplně týká dosti podobné, jedná se o zpěv, lidé zpívají velmi staré písně a tančí, v ulicích se prochází maškarní průvod a v tyto dny se také podává zvláštní slavnostní jídlo a pití. Většina takových oslav a slavností je zakončena mohutným ohňostrojem.

Trochu jiná "liga" už je v Itálii pořádaný karneval. Italské "carnevale" neboli "masopust" představuje akci trvající pět dní, takové karnevaly nemají mnohokráte pevné datum a záleží na období půstu, většinou to bývá v měsících únoru a březnu. Jedny z nejlepších slavností můžete vidět na pobřeží Jónského moře, zejména pak v Taormině a nebo Acireale. Velké oslavy spojené s nádherným průvodem procházejícím pomalu celé město jsou k vidění právě na velikonoce, tyto svátky jsou v Itálii velice důležité a slaví je celá zem. Další velmi působivé oslavy svatých můžeme vidět například v Trápani, Marsale nebo ve vnitrozemí v městečku Enna. Na pobřeží Tyrhénského moře v městečku San Fratello se taktéž konají velkolepé tradiční oslavy.

Alegorický vůz.Největším svátkem, kterým celá Itálie žije, je svátek Ferragosto, je to oslava Nanebevzetí Panny Marie, svátek připadá na 15 srpna a doprovází ho řada velkolepých ohňostrojů. Pokud chcete na tento svátek zažít opravdu nezapomenutelný zážitek, měli byste být od 14 srpna v Messině, kde právě 14 srpna začínají oslavy tohoto velkolepého svátku a to překrásným průvodem obrovských Gigantů a druhý den začínají oslavy vlastního svátku Ferragosto, který je zakončen velkolepým nočním ohňostrojem přímo nad průlivem v Messině. Další zajímavé oslavy, které se konají na Sicílii, můžete navštívit v září a to například 4. září v Palermu, 8. září v Gibilmanně a Tídari. Poslední ze svátků, které určitě stojí za to vidět, jsou svátky Tří králů ve vesnici Piana degli Albanesi, který se koná 6. ledna. Oslavy mandlových květů v Agrigentu zvané Sagra del Mándorlo in Fiore se konají první nebo druhý týden v únoru. Chcete li zažít pravý středověký průvod zvaný Palio dei Normanni, který je zakončen kláním na náměstí Piazza Armerina měli byste být 13 a 14 srpna určitě na Sicílii.


REZERVUJrezervuj dovolena italierezervuj hotely italierezervuj ubytování italierezervuj letenka italie

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Itálie základní informace

italy-flag-48 Hlavní město:  ŘÍM

Časové pásmo v Itálii:  +1

Počet obyvatel Itálie: 59 434 000

Nejrozšířenější jazyk: Italština

Telefonní předvolba Itálie: +39

Platná měna v Itálii: EURO (EUR)

Oblíbená Italská letoviska

Bibione , Palermo , Lignano , Rimini ,

Ravenna , Gargáno , Lago di Garda ,

San Marino , Sicílie , Caorle , Miláno

Kalábrie , Benátky , Tropea , Chioggia

ostrov Sardinie , ostrov Elba ,  Neapol

Scalea , Messina , ostrov Ischia

Letní teplotní průměr v Itálii

Sicílie: vzduch 26°C  -  moře 23°C

Sardinie: vzduch 25°C  -  moře 22°C

Benátky: vzduch 23°C  -  moře 20°C

Praktické informace

Příklad kalkulace ceny za dopravu vlastním autem na sever Itálie: Pokračujte zde

Jak platit v Itálii za mýtné na dálnicích: Pokračujte zde

Jak na nákup potravin, jídla a zboží v Itálii: Pokračujte zde

Svátky a slavnosti v Itálii, kdy a kam vyrazit: Pokračujte zde

Velvyslanectví v Itálii, důležité kontakty: Pokračujte zde

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Počasí Benátky

Itálie dovolená

Dovolená po celé Itálii za skvělé ceny

Itálie od 160,- za osobu

italie

Dovolená v Itálii na Benátské Riviéře

Benátky od 250,- os.

benatska riviera

Dovolená v Italské Kalábrii

Kalábrie od 160,- os.

kalabrie

Dovolená na Palmové Riviéře

Palmovka od 370,- os.

palmovka

Dovolená na ostrově Sardinie

Sardinie od 190,- za os.

sardinie

Počasí v Římě

Počasí Milán

Počasí Florencie