Do Itálie vlastním autem s tranzitním ubytováním od CK Azzurro

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

azzurro tranzit 1 Cestování na dovolenou vlastním autem je dnes snažíš než kdykoli předtím. Pokud se v dnešní době rozhodnete, že pojede na dovolenou vlastním autem, prakticky nic vám v tom nebrání. Kvalitní dálniční sítě v zahraničí a absence hraničních přechodů dělá s dovolené vlastní dopravou opravdový hit. Pokud pojedete na dovolenou do Itálie, mohl by se vám hodit nový katalog od CK Azzurro s nabídkou tranzitního ubytování.

Pokud jste se už rozhodli, že na svou letošní dovolenou pojedete vlastním vozem a naberete směr Itálie, máme pro vás velmi dobrý tip z nabídky cestovní kanceláře Azzurro. Ti z vás, kteří pojedou do severnějších částí Itálie, jako je Bibione, Caorle, oblast Benátek a podobně, ti tento problém asi řešit nebudou. Všichni ostatní, kteří míří dále do nitra Apeninského poloostrova jistě ví, že ujet vlastním autem trasu z České republiky například do nádherného města Tropea v Kalábrii není vůbec nic jednoduchého.

Taková vzdálenost, přesahující dva tisíce kilometrů je velké sousto i pro zkušené řidiče a ani střídání v řízení, není úplně to pravé. Ujet se to sice dá, ale kdo by chtěl spát stočený v autě na odpočívadle a přijet na svou dovolenou do Kalábrie, nebo na Sicílii úplně vyřízený a spát dva dny? Asi nikdo. Tohoto stavu si všimli i v cestovní kanceláři Azzurro a připravili pro vás nový katalog na rok 2013 s nabídkou tranzitního ubytování při cestě do Itálie.

O co se jedná?

Jde o katalog, který nabízí ubytování na jednu noc, se vším co potřebujete. Ubytovací kapacity jsou záměrně vybírány poblíž dálničních tahů, nebo zajímavých míst, abyste na své cestě Itálii nemuseli kvůli přespání sjíždět daleko z plánované trasy. Představte si tu situaci, kdy jedete autem do Kalábrie a čeká vás tak přes 20 hodin řízení a to v tom lepším případě, že na dálnici bude klid a pořád pojedete. Většinou ale počítejte s 26 až 30 hodinami. No nebylo by lepší po ujetí jednoho tisíce kilometrů, což také není málo, si pěkně odpočinout a v klidu se vyspat?

Právě proto je tu katalog tranzitního ubytování od cestovní kanceláře Azzurro. Večer přijedete na hotel, dáte si osvěžující koupel a v klidu ulehnete do pořádné postele, ráno si dáte hotelovou snídani a kávu nebo čaj a vyspalí a odpočatí se můžete vydat na dalších tisíc kilometrů. Pokud pomineme to riziko bezpečnosti, kdy dlouhá monotonní jízda po dálnici a zvláště pak přes noc, je velmi nebezpečná, tak dobrý spánek a komfort který vám na tu jednu noc hotel poskytne je k nezaplacení.

Kde všude se dá ubytovat?

Katalog nabízí poměrně hodně klíčových míst, která bude každý, kdo do Itálie jede projíždět. Vezměme to pěkně od Rakouských hranic. První klíčové místo, které mnoho cestovatelů využívá je jezero Lago Di Garda. Nádherné Gardské jezero je kousek od dálnice směřující z Brenerského průsmyku směrem do Itálie. Další klíčová oblast je oblast Benátek, kterou využijí převážně ti z vás, kteří přijedou do Itálie přes Udine. Oblast Benátek láká nejen k odpočinku, ale představa odpočinku a jednoho dne stráveného v překrásných Benátkách, před další cestou není k zahození.

Pokračujme ale dále, nyní jsme u jednoho z nejdůležitějších uzlů Italské dálniční sítě, který je právě v oné důležité vzdálenosti kolem jednoho tisíce kilometrů od České republiky. Stačí sjet z dálnice zaplatit mýtné za projetý úsek, jak na to se dozvíte zde a můžete se v klidu připravovat na noční odpočinek. První uzel najdete u města Bologna, tudy projedou všichni, kteří míří do Itálie od jezera Lago Di Garda, ale také ti, kteří jedou ve směru od Udine, ale chtějí se dostat na západní pobřeží, do oblasti Livorna. Ať už pojedete do kterékoli části střední a jižní Itálie, tyto důležité dálniční body prostě projet musíte. Jedná se tedy o již zmíněnou Bolognu, Livorno a dále také Rimini a pro ty kteří pojedou jak se říká středem hor, je tu oblast Firenze.

azzurro tranzit 2  azuroo tranzit 3

Tady se již dostáváme do střední Itálie do krajů Abruzzo a Lazio. Zde jsou pro vás důležité další dálniční body, podle toho kterou stranou Itálie se řítíte na jih. Pokud pojedete po východním pobřeží, určitě zvažte odpočinek v oblasti Palmové riviéry. Pokud ale pojedete po západní straně Itálie, pak budete mít možnost se ubytovat někde v oblasti Říma, nebo popojedete ještě kousek do krásné Neapole. Ti z vás, kteří míří až na Sicílii by rozhodně měli v Římě, nebo v Neapoli nabrat dostatek sil, protože na Sicílii je to ještě pěkný kousek cesty, navíc dálnice celou Kalábrií vyžaduje daleko více ostražitosti, nežli v severní a střední Itálii.

Pokud tedy jedete na dovolenou vlastním autem do Itálie, určitě projděte nabídku katalogu cestovní kanceláře Azzurrro s tranzitním ubytováním napříč celou Itálií. Najdete v něm téměř padesát nejdůležitějších míst, kterými každý, kdo do Itálie pojede bude projíždět. Zvažte velmi dobře, jestli vám investice několika stokorun stojí za to, abyste hazardovali s vlastním životem v unaveném a nevyspalém stavu na Italské dálnici. Jezděte opatrně a včas odpočívejte, přejeme pohodovou dovolenou v Itálii v nové blížící se sezoně roku 2013.

Překlad stránek

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya