Španělsko Costa de Almeria

Španělsko

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Španělsko se stává čím dál oblíbenější destinací pro letní dovolenou, proto si pojďme představit pobřeží Costa de Almeria. Synonymem pro tuto část Španělska jsou krásné bílé pláže oceněné Evropskou unií, křišťálově čísté moře, malebné rybářské vesničky a malé romantické pláže skryté mezi skálami a útesy.

Costa de Almeria je region, který se nachází na jihu španělské Andalusie. Tento kout Španělska je velmi oblíbený také proto, že patří k nejslunečnější oblasti. Jeho hlavním městem je Almeria, které má přezdívku ciudad del moro, v překladu maurské město. Vévodí mu maurská pevnost Alcazaba, ze které je hezký výhled na město nebo arabskou čtvrť.

500 CespedPlayaPaseo

Široké písečné pláže s promenádou v Roquetas de Mar

V Almerii se nachází jedna z nejvyprahlejších částí Španělska, dokonce tu vznikla i skalnatá polopoušť. Více než tři sta dní v roce je tu slunečných a bez deště, zima sem v podstatě vůbec nepřichází. Vznikla tu také jediná poušť v Evropě – místní jí říkají Taberna. Zajímavostí je, že se na jejím území natočila spousta westernových filmů. V současnosti se zde nachází zábavní tematický park Oasys – Mini Hollywood, kam turisté často míří na výlet. Je stylizovaný do vesničky Divokého západu se saloony a dalšími atrakcemi.

500 CalaArena

Cala Arena v přírodním parku Cabo de Gata v Almérii

Costa de Almeria nabízí několik velmi příjemných letovisek. Mezi nejoblíbenější patří Roquetas de Mar, které leží v blízkosti zmíněného zábavního parku. Tato původně rybářská vesnička je dnes rušným letoviskem, které je vhodné pro všechny typy dovolené. Milovníci památek si tu navíc mohou prohlédnout hrad Castillo de la Roquetas, chrám z 18. století Templo del Siglo či divadlo Teatro Auditorio. Mezi další další oblíbená letoviska patří Aguadulce, které je známé poměrně rušným nočním životem, či Alherimar – menší přístavní městečko s krásnou promenádou.

Za návštěvu také stojí národní park Cabogata, který je od roku 1997 veden v seznamu chráněných památek UNESCO. Můžete se v něm pokochat nezapomenutelnými pohledy do krajiny, skalami a útesy.

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Španělsko základní informace

spain-flag-48 Hlavní město:  MADRID 

Časové pásmo ve Španělsku:  +1

Počet obyvatel Španělska: 46 000 000

Nejrozšířenější jazyk: Španělština 

Telefonní předvolba Španělska: +34 

Platná měna ve Španělsku: EURO (EUR)

Oblíbená Španělská letoviska

Barcelona , Mallorca , Ibiza , Menorca ,

Sevilla , Costa Brava , Tossa de Mar ,

Costa del Maresme , Malaga , Girona ,

Córdoba , Costa del Sol ,

Costa de Almeria , 

Letní teplotní průměr ve Španělsku

Ibiza: vzduch 26°C  -  moře 24°C

Mallorca: vzduch 26°C  -  moře 25°C

Valencie: vzduch 23°C  -  moře 27°C

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya