Sousse hotel Karawan

Tunisko

Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

sousse Chtěli byste na dovolenou do Tuniska, ale váháte jakou oblast a hotel zvolit? Pokud jste milovníci zábavy a nočního života, tak je to hotel Karawan v tuniském městě Sousse. Město Sousse je se svými 150 000 obyvateli třetím největším městem v Tunisku. Samotný hotel leží v těsné blízkosti pláže, podél které vede dlouhá promenáda, která po setmění naplno ožívá.

 Mezi hotelem a pláží vede tříproudá jednosměrná silnice, na které je v ranní a odpolední špičce velký provoz. Přejít tuto silnici není až tak velkým adrenalinovým zážitkem, jak by se mohlo zdát. Jakmile do silnice vstoupíte, řidiči zpomalí a umožní vám silnici přejít. Na pláži máte na výběr využít veřejnou část, která je bezplatná nebo využít část se slunečníky a lehátky, které jsou placené. Na tuto část páže je zakázán vstup různým pouličním prodejcům, abyste při opalování na lehátku nebyli ničím rušeni.

Samotný hotel je starší, což je znát na jeho vybavení. Pro turisty, kteří chodí na pokoj pouze přespat a jinak si užívají dovolenou mimo hotel je naprosto dostačující. Součástí pokoje je regulovatelná klimatizace, která v horkých dnech určitě přijde vhod. Pokojů jsou jako ve většině hotelů dva druhy, jedny s výhledem na moře a druhé s výhledem do ulice. Úklid probíhá na pokojích každý den, a pokud necháte pokojské na umyvadle „bakšiš" 1 TD (Tuniský dinár, cca. 12 Kč), na ručníky poskládané a složené do různých ornamentů nebo do tvaru labutě. Dávání bakšiše je v Tunisku velice rozšířené, proto je dobré odměňovat i vašeho číšníka, či obsluhu u baru.

Poděkováním vám bude slavnostně připravený a nazdobený stůl, či předností právo v případné frontě na nápoje.

Pro milovníka gulášů, řízku, nebo vepřové pečeně se zelím nebude tamní jídlo to pravé, ale pokud rádi ochutnáváte místní pokrmy, budete mít dostatek příležitostí. Slabší výběr při snídani je však plně kompenzován výběrem při obědě a večeři. Výběr z množství salátů, hlavních jídel ovoce a zákusků jistě uspokojí každého strávníka. Jediným problémem byli hlavně čeští turisté, kteří svůj talíř naplnili všemi pokrmy naráz, a poté si na kvalitu stravy stěžovali. Není se čemu divit, komu by taky chutnala kombinace rýže, těstovin, brambor, ryby, skopového a kuřecího masa včetně různých omáček na jednom talíři.

Pro milovníky nákupů je cca. 250 metrů od hotelu pětipatrové nákupní centrum s názvem Ahla. Zde naleznete vše od potravin a koření, přes různé suvenýry až po kožené oblečení nebo doplňky. Ceny jsou zde pevně dané, a nesmlouvá se. Milovníci smlouvání si přijdou na své v centru, tzv. Medině. Ta je od hotelu vzdálena necelých 800 metrů. Jedná se o místo obehnané hradbami, které je plné uliček, které jsou posety místními obchodníky, kteří prodávají téměř vše, na co si vzpomenete. Výjimkou zde nebyl, dle prodejců skutečně originální, iPhone a iPad. Ceny zde neberte moc vážně, většinou jsou až 4x nadsazené, aby mohlo docházet ke smlouvání. To Tunisané skutečně milují, a dohadování o ceně může zabrat i půl hodiny. V jednom ze stánků mi po sdělení ceny řekl jeden z Tunisanů lámavou češtinou větu: „můžeš smlouvat". Umí i jiné věty, které je čeští turisté naučili, mezi ty nejzajímavější patří „nemám peníze" nebo „Češi – všechno zadarmo".

Pokud si chcete užít báječnou dovolenou, a poznat jinou kulturu a zvyky, Tunisko určitě stojí za návštěvu.

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Překlad stránek