Tunisko a Monastir

Tunisko

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

bazar trh perex Monastir najdete na mapě Tuniska na jihu země, zhruba 162 kilometrů od hlavního města Tunisu. Monastir má v současné době okolo 71 000 obyvatel.

 

Monastir je pravé arabské město

 

Monastir je klasické arabské město, kde najdete plno arabských historických památek. Atmosféra města dokonce nadchla mnohé filmaře, kteří zde natočili několik pozoruhodných historických velkofilmů. Skvělou historickou kulisou je zejména nádherný ribát, kteří odborníci pokládají za jeden z nejzachovalejších opevněných klášterů v muslimském světě.

Ribát všude, kam se podíváš

Ribát je určitě nejzajímavější stavbou celého města. Tento statný opevněný klášter měl po dlouhá staletí funkci ochranného hradu. Ribát dokonale chránil město proti vojenským útokům z Evropy či z vnitrozemí Afriky. Nyní již Ribát slouží jako turistická atrakce, která je velmi žádaná především ve filmovém průmyslu. Pokud jste viděli historické velkofilmy Ježíš Nazaretský nebo Život Briana, tak vězte, že se točil právě v úchvatném Monastiru. V tomto smyslu je Tunisko velmi otevřenou muslimskou zemí, která je pro zahraniční turisty vítanou destinací.

 

Ribat von monastir by Kai Schreiber

 Pohled na pevnost Ribát - Autor snímku: Kai Schreiber

Mramorové mauzoleum

Monastir je významné město z hlediska místních novodobých dějin, neboť se zde v roce 1903 narodil první tuniský prezident Habíb Búrgíbou. Prezident Búrgíbou se v Monastiru nejenom narodil, ale je zde rovněž pochován. Stalo se tak v roce 2000. Hrob prezidenta nelze samozřejmě přehlédnout, neboť se jedná o velkolepé mramorové mauzoleum, které je ozdobeno zlacenou kupolí. V tomto nádherném mauzoleu leží ostatky Habíba Búrgíbou i jeho celé rodiny. Mauzoleum poznáte rovněž z dálky, neboť u něj stojí dva štíhlé minarety. Mramorové mauzoleum je taktéž součástí rozsáhlého místního hřbitova, kde leží další významné osobnosti tuniského života.

ribat by giraud Patrick

Pevnost Ribát - Autor snímku: Giraud Patrick

Významné mešity

V Monastiru samozřejmě nesmí chybět všudypřítomné mešity. Takzvaná Velká mešita z 9. století je největší ve městě a stojí blízko ribátu. Další významnou mešitou je Búrgíbova mešita. Tahle mešita byla však postavena teprve v minulém století. Na monumentalitě této stavby to však nic nemění, do útrob mešity se vleze okolo 1000 věřících.

Turistický Monastir

Monastir však neláká pouze na nádherné historické památky, ale rovněž na skvělé moře a nádherné pláže. Turistická infrastruktura je zde skvěle vybavená. Zdejší hotely jsou na vysoké úrovni, takže pro zahraničního turistu je v tomto městě vše dobře připravené. Nedaleko od města je také mezinárodní letiště, takže transfer do centra města nezabere ani půl hodiny jízdy autobusem.

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Překlad stránek