Tunisko Djerba

Tunisko

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Djerba je tuniský ostrov, který se nachází na jihu země. V současné době je Djerba velmi populární turistickou destinací, kterou nabízí celá řada našich i zahraničních cestovních kanceláří.

Popis ostrova

Djerba má rozlohu 538 kilometrů čtverečních a žije zde 140 000 obyvatel. Správním střediskem ostrova je město Houmt Souk, které leží na severním pobřeží ostrova. Ostrov Djerba je ideálním místem pro celoroční rekreaci u moře, neboť na ostrově neklesá teplota pod 15 stupňů Celsia. Dalšími letovisky na ostrově Djerba jsou: Midoun, Aghir, Guellaia, El-May a El-Ghriba.

djerba hotel u plaze by Emmanuel Boutet

Hotelový komplex přímo u pláže - Autor snímku Emmanuel Boutet

Prohlídka města Houmt Souk

Houmt Souk je správním střediskem ostrova, takže je nejdůležitějším místem na ostrově Djerba. Ve městě Houmt Souk je několik zajímavých památek, které stojí za návštěvu. Předně je to historická čtvrť města, které je směsicí úzkých a velmi malých uliček. V těchto uličkách najdete nesčetné obchůdky a krámky, které převážně nabízejí keramiku, šperky a ručně zhotovené tkaniny.

expozice mezea tradic na ostrove djerba

Expozice muzea tradic na Djerbě

Z historických památek zmiňme zejména tři mešity. První mešita je mešita cizinců, kterou navštěvují málikité. Druhá mešita se jmenuje El-Šejch a je hlavní svatyní ibáditů. Třetí mešita má prostý název Mešita Turků a je určená pro hanafity, což je velmi snášenlivá a tolerantní muslimská skupina. Hanafité jsou velmi populární právě na území dnešního Tuniska, které je pověstné tím, že zdejší islám je velmi tolerantní. Největší mešitou ve městě je právě Mešita Turků, která byla postavena v 17. století a poznáte jí podle sedmi bílých kopulí.

Další zajímavou památkou města je zajímavý obelisk, který najdete mezi přístavem a Borj el-Kebirem. Tento obelisk připomíná, že v minulosti zde byla velká pyramida lebek, kterou zde nechal postavit Dragut po vyvraždění španělských křesťanů v roce 1560.

djerba mesita muzeum

Mešity, muzea a další zajímavé památky na ostrově Djerba

Další letoviska na ostrově Djerba

Mezi další známá letoviska na ostrově Djerba je potřeba zařadit hlavně městečko Geullala. V tomto městečku se totiž nachází starověké město Haribus. Slovo Haribus znamená Hrnec, takže nikoho nepřekvapí, že zdejší město je kolébkou hrnčířů a hrnčířského řemesla. Město je hrnčířským centrem již od starověkých dob. Hrnčíři z Guellaly byli známi široko daleko a jejich výrobky měly dobrý zvuk i za hranicemi Tuniska. Hrnčířství se ve města praktikuje dodnes, neboť ve městě je celkem 450 hrnčířských dílen. Pokud budete na ostrově Djerba hledat nějaký vhodný suvenýr, tak si určitě kupte místní keramiku.

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Překlad stránek