Tunisko

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

 

TuniskoTunisko, oficiálním názvem Tuniská republika se nachází v severní části Afriky. Hlavním městem státu je město Tunis – od něho je také odvozen název země. Počet obyvatel je okolo 10 milionů. V posledních letech zaznamenaly velký rozmach hlavně turistické oblasti. Pokud však nejste vyznavači dovolené, kterou strávíte na lehátku na pláži, připravili jsme pro vás tipy na zajímavá místa, která stojí za návštěvu.

Nejvyhledávanější památkou je zcela jistě město Kartágo. To bylo založeno již v roce 814 př. n. l. Féničany. Později bylo zničeno Římany při slavné bitvě u Kartága. V současné době je Kartágo předměstím hlavního města Tunis. Turisty přitahuje zejména bejův letní palác, který je v současné době rezidencí tuniského prezidenta, lázně císaře Antonia Pia a římské sídlo z 2. stol. n. l. Součástí římského sídla je i archeologický park, jehož součástí jsou nádherné mozaiky. V minulosti zde archeologové objevili několik vrstev s urnami zhruba 50 000 malých dětí. Ty zde pohřbili Římané, kteří Féničany považovali za barbary.

Hammamet

Dalším městem, které stojí za návštěvu je Hammamet. V minulosti se jednalo o přístav s proslulými piráty. Medina – tedy centrum města je obehnána hradbami, ze kterých je nádherný výhled na staré město i zátoku. Během léta se zde můžete zúčastnit i Hammametského kulturního festivalu.

Kairouan

Významné městem pro muslimy je Kairouan. Toto město bylo založeno roku 670, kdy zde rozbil svůj tábor arabský vojevůdce Oqba Ibn Nafi, a tím založil jedno ze čtyř svatých měst islámu. Mešita tohoto města připomíná pevnost, a nemuslimským turistům je povolen vstup pouze na nádvoří. Kromě této, je možné navštívit i mešitu Tří bran a studnu Bir Barouta, jejíž voda je dle pověsti zázračná, protože je údajně spojena se studnou Zemzem v Mekce. Obdivovatele tuniského umění a ručních prací zaujme Mauzoleum Sidi Sahaba, které je plné dekoračního umění, dřevořezeb a štukových ozdob.

Monastir

V městě a přístavu Monastir, se v roce 1903 narodil první tuniský prezident Habib Bourghiba. Jeho rodině zde bylo vystaveno mramorové mauzoleum, jehož pozlacená kopule je impozantním památníkem. Mauzoleum se nachází v severní části města, naproti klášteru, který byl v 8. století opevněnou čtvercovou pevností.

Nejpůvabnějším koutem Tuniska je poloostrov Mys Bon. Nalézá se zde byzantinská pevnost, která leží v rybářské vesničce Kelibia, jediné punské město nalezené na území Tuniska – Kerkouane, nebo lázně s teplými sirnými prameny, které zde založili už staří Římané.

Ať už zvolíte jakoukoliv památku, největším zážitkem pro vás budou sami Tunisané. Jsou to velice přátelští lidé, kteří vám vždy ochotně s čímkoliv poradí a popovídají si s vámi. Při prodeji svého zboží milují smlouvání a domluvení se na výsledné ceně může zabrat i několik desítek minut. Buďte na to připraveni, a svůj pobyt v Tunisku si maximálně užijete.

 

 

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Překlad stránek