Turecko – Antalya

Turecko

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

antalyaAntalya, známá pod názvem Turecká riviéra, se nachází u Středozemního moře. Nabízí opravdu mnoho luxusních hotelových komplexů, dlouhé pláže a na své si přijdou i sportovci, pro které je zde připraveno mnoho sportovních aktivit. Milovníci přírody zajisté ocení velké národní parky a rodiny s dětmi potěší rozmanitost odpoledních programů a teplota vody.

Mnoho památek a významných staveb

Antalya je jedním z měst, které kombinují příjemné prostředí spolu s historickými památkami. Díky tomu si toto město vysloužilo přezdívku "centrum tureckého turismu". Za návštěvu určitě stojí město Kaleici s přístavem, kde jsou dodnes patrné stopy po Byzantincích, Římanech a Seldžusích. Mezi domy naleznete krásné úzké dlážděné uličky a v místním Archeologickém muzeu je k vidění velká část archeologických vykopávek. Mezi další významné stavby patří Flétnový minaret Yivli Minare, Useknutý minaret Kesik Minare, Park Karaalioglu nebo Hadriánova brána Ückapilar.


Místní klima potěší každého turistu

Klima v Antályi je velice příjemné a zajisté potěší každého turistu, který toto město navštíví. Vane zde lehký osvěžující vánek a vládne zde především vlhký vzduch. Teploty se pohybují ve vyšších sférách, a to jak v létě, tak v zimě. Pokud se do Antálye vydáte v zimě, budete zajisté mile překvapeni příjemným počasím, které zde panuje.

A jak je to s tureckou kuchyní?

Turecké pokrmy a celá turecká kuchyně je velmi chutná, čerstvá a rozmanitá. Hlavní surovinou pro vaření jsou čerstvé ryby a dále zelenina, jehněčí maso, kuřecí maso a smetanový jogurt. Při návštěvě Antalye rozhodně ochutnejte borek (lískové těsto se sýrem), tradiční turecký nápoj ayran (nápoj mléčné konzistence a nakyslé chuti), pravý turecký kebab nebo pide (turecká pizza). Pokud se vydáte na oběd či večeři do restaurace ochutnejte ekmek, což je turecký chléb, který se podává jako příloha k masu. Zdali jste dostali chuť na něco sladkého, zkuste typický turecký desert, jako například helvu (nejstarší orientální cukrovinka, nejčastěji připravovaná ze sezamového oleje, může se dochutit kakaem, vanilkou apod.), balklavu (několik vrstev těsta filo, které jsou plněné sekanými ořechy a slazené sirupem či medem) nebo turecký med. Dejte si při konzumaci ovšem pozor, jelikož turecké dezerty jsou opravdu velmi sladké!

 

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Turecko základní informace

turkey-flag-48 Hlavní město:  ANKARA

Časové pásmo v Turecku:  +2

Počet obyvatel Turecka: 74 724 269

Nejrozšířenější jazyk: Turečtina

Telefonní předvolba Turecka: 90

Platná měna v Turecku: Turecká lira (TRY)

Oblíbená Turecká letoviska

Kemer, Bodrum, Alanya, Istanbul

Antalya, Phaselis, Belek,

Letní teplotní průměr v Turecku

Alanya: vzduch 22°C  -  moře 18°C

Antalya: vzduch 29°C  -  moře 23°C

Bodrum: vzduch 24°C  -  moře 22°C

Praktické informace

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Turecko počasí

Počasí в Alanya

Antalya počasí

Istanbul počasí