Turecko Alanya

Turecko

Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

alanya 180 Alanya leží na jihu Turecka, přesněji na pobřeží Středozemního moře. Jedná se o oblíbené turistické letovisko a v současné době má město přes 392 000 obyvatel.

 

Krátká historie Alanya

 

Dějiny města mají starověké kořeny. Za vznik města vděčí obyvatelé Alanya řeckým kolonistům, kteří město založili a nazvali toto místo „Krásnou horou". Později mělo město různé pány, nad městem například vládli Římané, Byzantinci nebo osmanští Turci. V současné době je město součástí Turecka.

Současnost Alanya

Turistické boom zažilo toto přímořské letovisko teprve nedávno. V minulých dobách bylo Alanya spíše mdlé a provinční město, které stálo stranou turistického ruchu. V posledních dvaceti letech však došlo k podstatné změně a dnes se již jedná o oblíbené a vyhledávané přímořské letovisko.

Památky Alanya

Největší koncentrace památek se nachází ve starém městě, které najdete na velkém skalnatém mysu. Z historických památek Alanya stojí za pozornost zejména místní hrad, který má velké hradby a masivní vstupní bránu. Vevnitř hradu stojí polorozbořená mešita a středověké hrobky. V útrobách hradu narazíte rovněž na místní ženy, které prodávají ručně vyšívané ubrusy a krajky.

Moderní Alanya

Moderní Alanya má rovněž zajímavé atrakce a zajímavosti. Doporučujeme navštívit například Muzeum města, kde jsou k vidění zejména archeologické a etnografické sbírky. Vedle archeologických exponátů však je k vidění také pěkná maketa obývacího pokoje z osmanského období. Blízko muzea je rovněž jeskyně Damlatas, kterou můžete v průběhu celého dne navštívit. V této zajímavé jeskyni se nejenom schováte před ostrým tureckým sluníčkem, ale budeme se moci obdivovat místním přírodním útvarům jako jsou krásné stalagmity a stalaktity.

alanya 300

Pláže v Alanya

Alanya samozřejmě nabízí krásné pláže, které dohromady měří jedenáct kilometrů. Písek na pláži je spíše hrubší, nicméně Středozemní moře je krásně teplé a čisté. Mezi nejoblíbenější místní pláže pak patří Kleopatřina pláž. Na mnoha plážích jsou nabízeny různé sportovní atrakce, takže se například můžete projet na rychlém vodním skútru či na vodních lyžích nebo na jiném nafukovacím plavidle.

Krátké výlety do okolí Alanya

Bezprostřední okolí Alanye je rovněž docela pěkné a zajímavé. Zvláště doporučujeme výlet do nedaleké horské vesnice, která má název Mahmut Seydi. V této horské vesnici stojí za pozornost především stará mešita, která byla postavena už ve 13. století. Mešita byla před časem nákladně zrekonstruována, takže nyní září novotou a čistotou. Nejpoutavější části mešity je krásně zdobený strop.

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Turecko základní informace

turkey-flag-48 Hlavní město:  ANKARA

Časové pásmo v Turecku:  +2

Počet obyvatel Turecka: 74 724 269

Nejrozšířenější jazyk: Turečtina

Telefonní předvolba Turecka: 90

Platná měna v Turecku: Turecká lira (TRY)

Oblíbená Turecká letoviska

Kemer, Bodrum, Alanya, Istanbul

Antalya, Phaselis, Belek,

Letní teplotní průměr v Turecku

Alanya: vzduch 22°C  -  moře 18°C

Antalya: vzduch 29°C  -  moře 23°C

Bodrum: vzduch 24°C  -  moře 22°C

Praktické informace

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Turecko počasí

Istanbul počasí

Počasí в Alanya

Antalya počasí