Turecko Bodrum

Turecko

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Na mapě Turecka najdete Bodrum na jihozápadě země. Jedná se o přístavní město, které má v současné době něco málo přes 30 000 obyvatel. Město je uznávané mezinárodní centrum jachtingu a tutristiky.

 

Krátká historie města

 

V minulosti se toto město nazývalo Halikarnassos. Prvními obyvateli města byli ve starověku Dórové. V Halikarnassosu se rovněž narodil historik Hérodotos nebo básník Hérakleitos. Město Halikarnassos je známé také tím, že zde vzniklo pojmenování pro hrobky králů a státníků, tedy slovo mauzoleum. Toto pojmenování se odvozuje do místního krále Mausóla, kterému byla po jeho smrti vybudována velká hrobka. Monumentální a grandiózní hrobka byla rovněž jedním ze sedmi divů tehdejšího antického světa. I když monumentální hrobka již dávno neexistuje, některé zbytky byly použity k výstavbě hradu svatého Petra.

stanoviste taxi bodrum

Stanoviště taxi v Bodrumu

Památky v Bodrumu

Bodrum je sympatické město, které má celou řadu historických památek. Mezi nejkrásnější pamětihodnosti patří například hrad svatého Petra, který byl vybudován ve středověku a je krásným příkladem středověkého stavitelství z dob křížových výprav. V současnosti zde naleznete muzeum podmořské archeologie. Mezi mnohými exponáty zde dominují nálezy především z rané doby bronzové. Pokud máte v oblibě krásné vyhlídky, vyškrábejte se na místní kopec Göktepe, kde na vás bude čekat fascinující výhled na celé město.

divadlo bodrum 2

Rekonstrukce divadla v Bodrumu

Další zajímavou památkou v Bodrumu je velmi zachovalé antické divadlo, které v dobách své největší slávy mohlo pojmout až 13 000 diváků. Z horních sedadel divadla je pak krásný výhled na nedaleké moře.

Příroda v okolí Bodrum

Bodrum není pouze město, ale také nádherný poloostrov, který má krásnou a panenskou přírodu. Kolem pobřeží jsou například nekonečně dlouhé pomerančovníkové a mandarinkové háje. Na poloostrově můžete také navštívit mnohé malé vesnice a vesničky, které jsou často situované do klidných a romantických zátok.

mauzoleum bodrum

Zbytky mauzolea v Bodrumu

Nejkrásnější pláže

Mezi nejkrásnější pláže v okolí Bodrumu patří bezesporu pláž Karaincir, která je dlouhá 500 metrů a najdete ji asi 16 kilometrů od letoviska Bodrum. Pokud patříte k lidem, kteří preferují samotu, doporučujeme pláž Ortakent, která leží asi 14 kilometrů od Bodrumu. Nevýhodou této pláže však je, že není vhodná pro děti či nezkušené plavce, neboť mořské dno se zde velmi záhy svažuje do značné hloubky. Místní pláže jsou většinou písečné, ovšem tu a tam uvidíte i skalnatou pláž. Pakliže hledáte nejdelší pláž na poloostrově Bodrum, navštivte pláž Gündogan, která je ideální pro potápění a windsurfing. Velkou atrakcí pro děti pak může být Velbloudí pláž, kde se za malý poplatek můžete projet na velbloudech.

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Turecko základní informace

turkey-flag-48 Hlavní město:  ANKARA

Časové pásmo v Turecku:  +2

Počet obyvatel Turecka: 74 724 269

Nejrozšířenější jazyk: Turečtina

Telefonní předvolba Turecka: 90

Platná měna v Turecku: Turecká lira (TRY)

Oblíbená Turecká letoviska

Kemer, Bodrum, Alanya, Istanbul

Antalya, Phaselis, Belek,

Letní teplotní průměr v Turecku

Alanya: vzduch 22°C  -  moře 18°C

Antalya: vzduch 29°C  -  moře 23°C

Bodrum: vzduch 24°C  -  moře 22°C

Praktické informace

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Turecko počasí

Počasí в Alanya

Antalya počasí

Istanbul počasí