Turecko Phaselis

Turecko

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Phaselis se na mapě Turecka nachází na jihu země. Jedná se o pěkné přímořské městečko, které leží u Středozemního moře. Městečko leží v nádherném zálivu, který je obklopen velkým piniovým lesem.

Dějiny města

Dějiny Phaselis se vážou až k antice. Toto starověké řecké město se nacházelo v tehdejší provincii Lýdie. V současné době město spadá pod tureckou správu a Phaselis najdete v provincii Antalyi.

Phaselis aqueduct 02 by elena pleskevich

Zbytky akvaduktu - autor: Elena Pleskevich

Ze starověké slávy již mnoho nezbylo, přesto mohou návštěvníci města uvidět některé zajímavé pozůstatky na dobu dávno minulou. Při procházce areálem starého města můžete například vidět římský akvadukt. Dále zde můžete vidět pozůstatky původní ulice, kde v antické době stály četné domy, obchody, agora, římské lázně i městské divadlo. Většina těchto budov pochází z druhého až osmého století před Kristem, takže pro milovníky antiky se jedná o historicky významné místo. V antických dobách byl Phaselis velmi významným místem, neboť toto městečko bylo důležitou obchodní křižovatkou mezi Řeckem, Tureckem a Egyptem.

Phaselis main street 02

Původní městská ulice

Současný Phaselis

Současný Phaselis těží především z cestovního ruchu. Phaselis má dokonce tři přístavy a několik pěkných pláží, kde se můžete dosyta vykoupat. Místní pláže jsou většinou pískové, na některých však také najdete malé oblázky. Mořská voda je klidná a dostatečně mělká, takže místo je ideální pro koupání s malými dětmi.

Phazelis Amphitheatre

Městské divadlo v Phaselisu

Okolí Phaselis

Blízko městečka Phaselis se také nachází Národní park Olympos, který je situován podél pobřeží Středozemního moře. V tomto nádherném parku jsou docela vysoké hory, které měří 2500 metrů. Do této výšky narostl kupříkladu nejvyšší vrchol, který se jmenuje Olympos. V Národní parku roste velké množství vzácných druhů rostlin a stromů. Za všechny jmenujme například krásný cedr. Vedle cenných rostlin, stromů a zvířat se rezervace může chlubit takzvanými přírodními plameny Chiméra, které planou z místních skal. O těchto pozoruhodných plamenech se zmiňuje už slavný básník Homér. Za tímto neobvyklým přírodním úkazem stojí však prosté vysvětlení, že plameny vznikají působením plynů, který se samovolně vzněcují.

Map of fazelis phaselis

Mapa původního města

Na úpatí urostlé hory Olympos jsou pozůstatky dalšího antického města, které bylo pravděpodobně vybudováno starými Římany. Jedná se pouze o rozvaliny, nicméně toto tajemné místo je turisty velmi hojně navštěvované. V severní části Národního parku Olympos jsou oficiálně vymezená místa pro stanování a kempování, takže uprostřed krásné a nezkažené přírody můžete několik dní v klidu kempovat.

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Turecko základní informace

turkey-flag-48 Hlavní město:  ANKARA

Časové pásmo v Turecku:  +2

Počet obyvatel Turecka: 74 724 269

Nejrozšířenější jazyk: Turečtina

Telefonní předvolba Turecka: 90

Platná měna v Turecku: Turecká lira (TRY)

Oblíbená Turecká letoviska

Kemer, Bodrum, Alanya, Istanbul

Antalya, Phaselis, Belek,

Letní teplotní průměr v Turecku

Alanya: vzduch 22°C  -  moře 18°C

Antalya: vzduch 29°C  -  moře 23°C

Bodrum: vzduch 24°C  -  moře 22°C

Praktické informace

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Turecko počasí

Počasí в Alanya

Antalya počasí

Istanbul počasí