Turecko Kemer

Turecko

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Kemer se na mapě Turecka nachází na jihu země. Jedná se o středně velké přímořské město, které leží u Středozemního moře. Podle sčítání lidu v roce 2007 má Kemer něco málo přes 33 000 obyvatel.

 

Historie města

 

Kemer byl v minulosti nevýraznou, malou osadou. Rozvoj osady začíná teprve na začátku dvacátého století, kdy zde byla postavena dlouhá zeď, která měla městečko chránit proti záplavám. V šedesátých letech minulého století zde byla postavena silnice, která Kemer spojovala s ostatními tureckými městy. V osmdesátých letech se pak začínají budovat první hotely a penzióny. Od té doby se Kemer pomalu přetváří na turistickou oblast. V posledních deseti letech se Kemeru velice dobře daří, neboť turistů z celého světa sem přijíždí stále více a více.

Popis města

Klasické centrum budete v Kemeru hledat velmi těžko, neboť centrum města de facto neexistuje. Za centrum Kemeru lze tedy pokládat nejstarší domy a budovy, které stojí kolem hlavní ulice.

Pl hotelu Joy Kimeros Ma Biche

Pláž hotelu Joy Kimeros ma Biche v Kemeru

Nejpěknější část města najdete na hlavní pěší zóně, kde stojí opravdu pěkné a výstavní budovy. Pěknou zástavbu také najdete nedaleko moře, kde stojí většinou nové rodinné domy, které během turistické sezóny fungují jako penziony a rodinné hotely. V blízkosti větších hotelů je pak celá řada barů, restaurací a kaváren.

Popis hotelů a pláží

Čím budete blíže moře, uvidíte velké luxusní hotely a resorty. Většina z nich září novotou a jsou na první pohled pěkné. Hotely nejsou situované přímo u moře, nýbrž stojí kousíček od pláže a mezi pláži a hotelem je vždy příjemný zelený park, který je perfektně udržovaný. Skrze hotelové parky pak vedou příjemné upravené cestičky, které vás zavedou až k místním plážím. Většina místních pláží je oblázková.

kemer

Pláž u přístavu jachet v Kemeru

Všudypřítomná zeleň je příjemným zpestřením celého letoviska. Kolem rodinných domů a penzionů jsou malé zahrady, které jsou rovněž velmi pečlivě a svědomitě udržované. Zelené jsou rovněž okolní kopce, které jsou zalesněné borovicemi, takže okolí Kemeru je vskutku nádherné.

Zajímavý aquapark

Pokud budete chtít vyhledat bližší informace o celém letovisku, navštivte místní infocentrum, které najdete na samém konci pěší zóny. Zde můžete dostat zajímavé tipy na výlety a především podrobné mapy města, které vám mohou kdykoliv přijít vhod. Zde se také například dozvíte, kde leží místní aquapark, který stojí určitě za návštěvu. Aquapark nabízí celou řadu vodních radovánek a atrakcí. Součástí aquaparku je celá řada bazénů. Nejpopulárnější jsou však velké barevné tobogány, které skýtají adrenalinové zážitky.

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Turecko základní informace

turkey-flag-48 Hlavní město:  ANKARA

Časové pásmo v Turecku:  +2

Počet obyvatel Turecka: 74 724 269

Nejrozšířenější jazyk: Turečtina

Telefonní předvolba Turecka: 90

Platná měna v Turecku: Turecká lira (TRY)

Oblíbená Turecká letoviska

Kemer, Bodrum, Alanya, Istanbul

Antalya, Phaselis, Belek,

Letní teplotní průměr v Turecku

Alanya: vzduch 22°C  -  moře 18°C

Antalya: vzduch 29°C  -  moře 23°C

Bodrum: vzduch 24°C  -  moře 22°C

Praktické informace

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Turecko počasí

Počasí в Alanya

Istanbul počasí

Antalya počasí