Dovolená v Turecku s rychlopasem může být od května problém

Turecko

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Všichni, kteří se chystají na dovolenou do Turecka, by se měli mít na pozoru. Od 11. 4. 2014 Turecko zpřísňuje podmínky vstupu do země a týkat se to bude i Českých turistů i přes výjimku, která platí do konce roku 2014.

V dubnu Turecko v rámci přijetí nového zákona o cizincích a mezinárodní ochraně zpřísnilo podmínky pro vstup do země. Tato úprava se dotkne i Českých turistů a to i přes to, že Čeští turisté využívají výjimku a nemusí na pobyty do 90 dnů vyřizovat vízum.

Oficiální prohlášení ministerstva zahraničních věcí Turecka říká že, „vstup na území Turecka bude odepřen jakémukoli cizinci, jehož pas či cestovní dokument bude mít platnost kratší než 60 dnů po datu vypršení jeho víza, výjimky z vízové povinnosti či povolení k pobytu."

Zároveň ale bylo přijato Rozhodnutí Rady ministrů č. 2014/6281, jenž uvádí, že „bylo povoleno dočasné zvýhodnění ve smyslu povolení vstupu takovýmto cizincům na území Turecka až do 31. 12. 2014."

Pro České turisty to vzhledem k výjimce z vízové povinnosti tedy znamená, že cestovní doklad musí být od 1. 1. 2015 platný 60 + 90 dnů od vstupu na území Turecka. Cestovní pas Českého turisty musí být tedy při vstupu na území Turecka platný ještě 150 dnů. Ministerstvo zahraničí v Ankaře ovšem důrazně doporučuje, aby turisté dodržovali platnosti cestovních dokladů již nyní.

Pozor si tedy musí dát hlavně majitelé rychlopasů. Rychlopas je vydáván s dobou platnosti 6 měsíců, tedy cca 180 dnů. Zde je velmi důležité si ohlídat, aby platnost takového rychlopasu byla při příjezdu na dovolenou v Turecku minimálně 150 dnů. To znamená velmi výrazné zúžení použitelnosti rychopasu pro dovolenou v Turecku a to jen na pouhých 30 dnů od vydání. Hlavně zájemci o Last minute do Turecka se musí mít na pozoru.

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Turecko základní informace

turkey-flag-48 Hlavní město:  ANKARA

Časové pásmo v Turecku:  +2

Počet obyvatel Turecka: 74 724 269

Nejrozšířenější jazyk: Turečtina

Telefonní předvolba Turecka: 90

Platná měna v Turecku: Turecká lira (TRY)

Oblíbená Turecká letoviska

Kemer, Bodrum, Alanya, Istanbul

Antalya, Phaselis, Belek,

Letní teplotní průměr v Turecku

Alanya: vzduch 22°C  -  moře 18°C

Antalya: vzduch 29°C  -  moře 23°C

Bodrum: vzduch 24°C  -  moře 22°C

Praktické informace

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Turecko počasí

Antalya počasí

Istanbul počasí

Počasí в Alanya