Krabi Thajsko recenze: Průvodce pro návštěvu ráje na zemi
·

Krabi Thajsko recenze: Průvodce pro návštěvu ráje na zemi

Vítejte v ráji na zemi – Krabi, Thajsko! Pokud váháte, kam vyrazit na svou další dovolenou, nenechte si ujít tento průvodce pro návštěvu jednoho z nejkrásnějších míst na světě. Podívejte se na naši recenzi Krabi Thajsko a připravte se na nezapomenutelné dobrodružství v exotickém ráji.

Obsah

Ostrovové krásy Krabi – Průvodce pro cestovatele

Naše cesta do Krabi byla jedním z nejúžasnějších zážitků v našem životě. Krabi je skutečným rájem na zemi plný nádherných ostrovů a neuvěřitelných krás. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast Thajska, určitě si přečtěte náš průvodce, abyste si zaručili dokonalý pobyt.

Vrcholem našeho pobytu byla návštěva ostrovů Phi Phi a Railay Beach. Odvážní cestovatelé si rozhodně nenechají ujít možnost výletů do džungle anebo potápění v krásných korálových útesech. Krabi nabízí opravdu bohaté možnosti zážitků, na které budete ještě dlouho vzpomínat.

Kulturní poklady Krabi – Kde najít autentickou atmosféru

Dokonce i v ráji na zemi, jako je Krabi, je důležité nezapomenout na kulturní poklady tohoto úžasného místa. Pokud hledáte autentickou atmosféru a chcete poznat místní kulturu zblízka, určitě byste neměli minout následující místa:

 • Wat Tham Sua – Tento buddhistický chrám leží na kopci a nabízí dechberoucí výhled na celé město Krabi. Pro milovníky historie a spirituality je návštěva tohoto chrámu nezapomenutelný zážitek.
 • Krabi město – Pokud hledáte autentickou atmosféru, pak není nic lepšího než projít se úzkými uličkami starého města Krabi. Zde najdete tradiční tržiště, místní obchody a restaurace s pravou thajskou kuchyní.
 • Phi Phi ostrovy – I když se jedná o turisticky oblíbené místo, Phi Phi ostrovy skrývají také bohatou historii a kulturu. Navštivte místní vesnice, ochutnejte tradiční pokrmy a poznávejte místní zvyky a tradice.

Nádherné pláže Krabi - Tipy pro dokonalý relaxační pobyt

Nádherné pláže Krabi – Tipy pro dokonalý relaxační pobyt

V Krabi se nachází některé z nejkrásnějších pláží na světě, které nabízejí dokonalý relaxační pobyt pro každého návštěvníka. Jestliže toužíte po klidu a krásných scenériích, nemůžete si nechat ujít návštěvu těchto úžasných míst.

Jednou z nejpopulárnějších pláží v Krabi je Railay Beach, která je známá svými útesy a azurovým mořem. Další skvostnou pláží je Ao Nang, kde najdete širokou nabídku vodních aktivit a perfektní podmínky pro potápění.

Nezapomeňte si také vychutnat tradiční thajská jídla v místních restauracích a ochutnat exotické ovoce z místních trhů. Krabi je skutečným rájem na zemi, který stojí za to navštívit a prožít nezapomenutelnou dovolenou.

Kulinářské zážitky v Krabi - Oblíbené restaurace a trhy

Kulinářské zážitky v Krabi – Oblíbené restaurace a trhy

V Krabi najdete širokou škálu kulinářských zážitků, které rozhodně stojí za vyzkoušení. Mezi oblíbené restaurace patří:

 • Lae Lay Grill – Nabízí neuvěřitelný výhled na moře a skvělá mořská jídla.
 • Ruen Mai – Tento tradiční thajský podnik nabízí autentické pokrmy za přijatelné ceny.

Kromě restaurací stojí za návštěvu také trhy, kde můžete ochutnat místní speciality a nakoupit suroviny pro vlastní vaření. Mezi nejpopulárnější trhy v Krabi patří:

 • Krabi Town Night Market – Nabízí širokou škálu jídel a suvenýrů.
 • Klong Haeng Market – Místní trh, kde si můžete vyzkoušet tradiční thajskou kuchyni.

Adrenalinové aktivity v Krabi – Nejlepší místa pro dobrodruhy

Pokud jste dobrodružný typ, Krabi v Thajsku je pro vás jako stvořené místo. Nabízí širokou škálu adrenalinových aktivit, které vám rozhodně naplní vaše dobrodružné srdce. Zde jsou některá z nejlepších míst pro dobrodružné aktivity v Krabi:

 • Horolezectví: Krabi je známé pro své skalnaté útvary a ideální podmínky pro horolezce všech úrovní.
 • Potápění: Podmořský svět Krabi je bohatý na různorodé druhy korálů a ryb, což ho činí ideálním místem pro potápění.
 • Sloupové soutěsky: Pro ty, kteří mají odvahu, jsou sloupové soutěsky v Krabi perfektním místem pro skálolezení a odvážné výzvy.

Ubytování v Krabi – Luxusní hotely a útulné penziony

V rámci návštěvy Krabi v Thajsku je velmi důležité vybrat si správné ubytování, které bude dokonale ladit s atmosférou tohoto nádherného místa. Krabi je známý svými luxusními hotely i útulnými penziony, které dokáží uspokojit potřeby každého cestovatele. Pokud preferujete komfort a luxus, můžete si vybrat z široké nabídky luxusních hotelů s výhledem na azurové moře a bílý písek pláží.

Pokud ale hledáte spíše klidnější a útulnější prostředí, můžete se ubytovat v jednom z útulných penzionů nebo butikových hotelů, které nabízejí autentický pobyt s osobním přístupem k hostům. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo útulný penzion, Krabi vám nabídne neopakovatelný zážitek plný relaxace a radosti.

Místní obyvatelé Krabi - Setkání s přátelskými Thajci

Místní obyvatelé Krabi – Setkání s přátelskými Thajci

Při návštěvě Krabi můžete zažít nejen krásy přírody, ale také poznat místní obyvatele. Thajci jsou známí svou přátelskostí a pohostinností, a určitě si užijete setkání s nimi. Můžete se setkat s tradičními thajskými rodinami, kteří vás rádi přivítají ve svých domech a podělí se s vámi o svůj životní styl a kulturu.

Setkání s místními obyvateli v Krabi je skvělý způsob, jak lépe poznat thajský způsob života. Můžete se zúčastnit tradičních oslav a festivalů, ochutnat místní speciality a naučit se tradiční thajské zvyky. Nezapomeňte si také vyjednat s místními obchodníky na trzích a získat tak jedinečné suvenýry nebo zážitky.

Doporučené výlety v okolí Krabi – Odzkoušené trasy a atrakce

Jste připraveni objevit nádherné Krabi v Thajsku? Pokud ano, máme pro vás připravený průvodce s doporučenými výlety v okolí, které si můžete zahrnout do svého itineráře. Tyto trasy a atrakce byly odzkoušeny a jsou oblíbené mezi návštěvníky Krabi. Zde jsou některé z našich top tipů:

Thajská kulturní exkurze:

 • Navštivte chrám Wat Tham Sua a poznáte thajskou buddhistickou kulturu.
 • Projděte se historickým centrem Krabi Town a ochutnejte místní thajskou kuchyni.

Do dobrodružství v přírodě:

 • Navštivte národní park Ao Nang a podnikněte trekking do džungle.
 • Plavte se na longtail lodi kolem neuvěřitelných vápencových útesů v Khao Phanom Bencha National Park.

Praktické tipy pro návštěvu Krabi – Co si vzít, jak se dopravit

Při plánování své návštěvy Krabi v Thajsku je důležité mít na paměti několik praktických tipů, které vám usnadní cestu a pobyt v této rájové destinaci.

Zkuste si vzít s sebou tyto věci:

 • Slunečník a opalovací krém – Krabi je známé svým slunným počasím, takže ochrana před sluncem je nezbytná.
 • Pohodlné oblečení a obuv – Při objevování Krabi si určitě budete chtít prohlédnout místní památky a pláže, takže pohodlné oblečení a obuv budou klíčové.
 • Místní měnu – Mnoho míst v Krabi nemusí akceptovat platby kartou, proto je dobré mít s sebou hotovost v místní měně – thajském bátu.

Klíčové Poznatky

Takže to je vše pro náš průvodce po Krabi v Thajsku! Doufáme, že vám naše recenze a tipy pomohly lépe si představit tento nádherný ráj na zemi. Klíčovými body, které si pamatujte, jsou nekonečné pláže, úchvatné výhledy a bohatá kultura a kuchyně. Pokud se rozhodnete navštívit Krabi, nezapomeňte si vychutnat relaxaci na pláži, poznat místní tradice a samozřejmě ochutnat lahodné thajské pokrmy. Jste připraveni zažít dobrodružství vašeho života? Pak se vydáme do Krabi! Díky za přečtení a šťastné cestování!
Krabi Thajsko recenze: Průvodce pro návštěvu ráje na zemi

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *