Ceny Albánie Saranda: Průvodce náklady na dovolenou
·

Ceny Albánie Saranda: Průvodce náklady na dovolenou

Ahoj přátelé! Pokud váháte, kam vyrazit na dovolenou a rádi byste se podívali na úžasnou Albánii a její krásné město Sarandu, jste tu správně! V tomto článku se podíváme na ceny v Albánii a vše, co byste měli vědět o nákladech na dovolenou v této nádherné destinaci. Tak pojďte s námi na cestu a objevte, kolik vlastně stojí užít si dovolenou v Sarandě!
Průvodce cenami ubytování v Sarandě

Průvodce cenami ubytování v Sarandě

Chystáte se na dovolenou do Sarandy v Albánii a zajímají vás aktuální ceny ubytování na tomto krásném pobřeží? V tom případě jste na správném místě. Podívejme se společně na , abyste měli jasnou představu o nákladech spojených s vaším pobyt v tomto malebném letovisku.

V Sarandě naleznete širokou škálu ubytovacích možností, od luxusních hotelů po pohodlné apartmány a útulné penziony. Ceny se mohou lišit podle sezóny a typu ubytování, takže je důležité dávat pozor na aktuální nabídky a slevy. Zde jsou některé orientační ceny ubytování v Sarandě:

 • Hotelové pokoje: Od 30€ do 150€ za noc
 • Apartmány: Od 20€ do 100€ za noc
 • Penziony: Od 15€ do 50€ za noc

Tipy na cenově dostupné restaurace a stravování

V Albánii, konkrétně v Sarandě, najdete mnoho cenově dostupných restaurací a stravovacích možností, které vám umožní vychutnat si místní kuchyni bez toho, abyste při tom přišli o peníze. Zde jsou některé tipy, jak na cenově dostupné stravování v Sarandě:

 • Místní trhy: Navštivte místní trhy, kde si můžete koupit čerstvé ovoce, zeleninu a další suroviny za velmi nízké ceny a připravte si vlastní jídlo nebo si jeďte piknikovat na pláž.
 • Lokální taverny: Ubytování a restaurace, které nejsou přímo u moře, často nabízejí cenově dostupná menu s tradiční albánskou kuchyní.
 • Fast foody: Pokud hledáte rychlé a levné občerstvení, nezapomeňte navštívit tamní fast foody, kde si můžete pochutnat na burgeru nebo pizza za malé peníze.

Jídlo Cena
Čerstvé ryby s grilovanou zeleninou 5-8 EUR
Pizza Margherita 3-5 EUR
Albánská salátu s balkánským sýrem 4-6 EUR

Náklady na dopravu a veřejnou dopravu v Albánii

Náklady na dopravu a veřejnou dopravu v Albánii

V Albánii můžete najít různé možnosti dopravy, které se liší v cenách a pohodlí. Pokud plánujete dovolenou v Sarandě, je důležité zvážit náklady na dopravu a veřejnou dopravu. Zde je několik tipů, jak ušetřit peníze při cestování po Albánii:

 • Vyhněte se taxislužbám ve městě a raději využijte veřejnou dopravu, jako jsou autobusy nebo mini busy. Jsou levnější a mohou vás dostat do většiny turisticky zajímavých míst.
 • Pokud plánujete dlouhé vzdálenosti, zvažte možnost pronájmu auta. I přesto, že nájem auta může být dražší než veřejná doprava, můžete si užít větší flexibilitu a nezávislost na jízdním řádu.
 • Pokud se chystáte cestovat po Sarandě, určitě zvažte možnost ubytování v centru města. Tím se vyhnete vysokým nákladům na dopravu a můžete prozkoumat město pěšky.

Nejlepší způsoby, jak ušetřit peníze při nákupu suvenýrů v Sarandě

Pobyt v Sarandě může být nádherným zážitkem, ale pokud nejste opatrní, můžete skončit platící příliš mnoho za suvenýry. Existuje několik jednoduchých způsobů, jak ušetřit peníze při nákupu památek v této malebné albánské destinaci.

Některé z nejlepších způsobů, jak snížit náklady na suvenýry v Sarandě, jsou:

 • Navštivte místní trhy a stánek s místními výrobky, kde můžete najít autentické suvenýry za mnohem nižší ceny než v turistických oblastech.
 • Nebojte se smlouvat! Většina prodejců je ochotna jednat o ceně, takže neváhejte vyjádřit své přání po lepší ceně.
 • Vyhýbejte se nákupům v turistických pastech a místo toho zkuste najít méně známé obchody mimo hlavní turistické trasy.

Item Price
Magnet na ledničku 1 EUR
Tradiční keramika 10 EUR
Ručně vyrobená kabelka 15 EUR

Kolik stojí vstupenky do turistických atrakcí v okolí Sarandy

Kolik stojí vstupenky do turistických atrakcí v okolí Sarandy

V okolí Sarandy je mnoho turistických atrakcí, které stojí za návštěvu. Jednou z otázek, které vás mohou při plánování dovolené v Albánii trápit, jsou náklady na vstupenky do těchto atrakcí. Zde najdete přehled cen některých z nejoblíbenějších turistických míst v okolí Sarandy:

 • Zámek Lëkurësi: 200 lek
 • Butrintská archeologická oblast: 700 lek
 • Monastery of 40 Saints: zdarma
 • Blue Eye Spring: 100 lek

Je důležité mít na paměti, že ceny vstupenek se mohou měnit v závislosti na sezóně a aktuální nabídce atrakcí. Doporučujeme vždy prověřit aktuální ceny před návštěvou daného místa. S těmito informacemi však můžete lépe naplánovat svou dovolenou v Albánii a mít jasný přehled o nákladech na vstupy do turistických atrakcí v okolí Sarandy.

Ceny alkoholu a zábavy v místních barách a klubech

V našem průvodci náklady na dovolenou v Albánii, se zaměříme na ceny alkoholu a zábavy v místních barech a klubech v Sarandě. Ceny alkoholu v této oblíbené turistické destinaci se mohou lišit v závislosti na typu podniku a nabízených službách.

V místních barech můžete očekávat průměrné ceny za nápoje jako je pivo, víno nebo míchané nápoje. V klubech a discotékách se ceny alkoholu obvykle zvyšují, zejména pokud se jedná o mezinárodní značky nebo exkluzivní koktejly. Pro srovnání vám přinášíme průměrné ceny některých populárních nápojů v Sarandě:

Nápoj Cena (EUR)
Pivo (0,5l) 1,50 €
Víno (sklenka) 2,00 €
Koktejl 5,00 € – 10,00 €

Nezapomeňte, že mnoho barů a klubů v Sarandě nabízí také happy hours a speciální akce, kdy můžete ušetřit na svých oblíbených nápojích. Doporučujeme vám prozkoumat místní scénu zábavy a objevit nejlepší místa pro relaxaci a zábavu během vaší dovolené v Albánii.

Doporučení pro rozpočet a jak si naplánovat cenově efektivní dovolenou v Albánii

Doporučení pro rozpočet a jak si naplánovat cenově efektivní dovolenou v Albánii

V Albánii, zejména v oblíbeném letovisku Saranda, můžete strávit cenově efektivní dovolenou, aniž byste se museli vzdát komfortu a zážitků. Zde jsou některá doporučení pro rozpočet, jak si naplánovat co nejvýhodnější dovolenou v Albánii:

 • Zvažte cestování mimo sezónu: Ceny ubytování a stravování se mohou výrazně lišit v závislosti na tom, jestli cestujete v hlavní turistické sezóně nebo mimo ni. Pokud si chcete ušetřit peníze, zvažte dovolenou mimo letní špičku.
 • Vyhledejte lokální restaurace a trhy: Místo turistických restaurací zkuste ochutnat místní kuchyni v restauracích, které navštěvují samotní místní obyvatelé. Stejně tak na trzích můžete najít levnější suroviny pro vlastní vaření.
 • Nabídky all-inclusive rezortů: Pokud si přejete strávit dovolenou v luxusním rezortu, můžete zvážit nabídky all-inclusive, kde máte všechny služby zahrnuty v ceně a nemusíte se starat o další výdaje.

Závěrečné myšlenky

Takže, co říct na závěr? Pokud se chystáte na dovolenou do Sarandy v Albánii, nezapomeňte si dobře rozmyslet svůj rozpočet. Náklady na dovolenou mohou být překvapivě nízké, ale stejně tak se mohou rychle navyšovat. Vypracujte si plán a držte se ho. Ušetřené peníze můžete pak raději investovat do zajímavých aktivit nebo památek. A pamatujte si, že i když si dobře naplánujete své výdaje, nezapomeňte si vychutnat nádhernou pláž a atmosféru Sarandy. Dovolená by měla být přece jen o relaxaci a odpočinku. Takže si ji užijte naplno!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *