Kdy do Bulharska: Nejlepší čas pro návštěvu
·

Kdy do Bulharska: Nejlepší čas pro návštěvu

Ahoj přátelé! Pokud jste již někdy uvažovali o cestě do Bulharska, pak jste na správném místě. V tomto článku se podělím o nejlepší čas pro návštěvu této krásné země plné kultury, historie a nádherných pláží. Tak pojďme na to a objevme společně, kdy je ten správný čas vydat se na dobrodružnou cestu do Bulharska!

Nejlepší doba na návštěvu Bulharska

Pro milovníky tepla a slunce je ideálním obdobím na návštěvu Bulharska léto, zejména v období mezi červnem a srpnem. Během těchto měsíců můžete očekávat příjemné teploty kolem 30 °C a slunečné dny ideální k opalování na místních plážích.

Pokud preferujete méně rušné období a máte rádi mírnější počasí, můžete zvážit návštěvu Bulharska na jaře nebo na podzim. Během těchto období získáte možnost prozkoumat méně přeplněné atrakce a užít si příjemné procházky po malebných městech a památkách.

 • V létě můžete užívat slunečné dny na pláži a teploty přes 30 °C.
 • V jarních a podzimních měsících si můžete užít mírnější počasí a klidnější atmosféru.
 • V zimě si můžete užít lyžování v horách a místní vánoční trhy.

Ideální počasí pro dovolenou v Bulharsku

Ideální počasí pro dovolenou v Bulharsku

V Bulharsku můžete zažít krásné počasí téměř po celý rok, ale pro ideální dovolenou doporučujeme vybrat si období od května do září. Během těchto měsíců se můžete těšit na slunečné dny a příjemné teploty, které jsou ideální pro plážování a různé outdoorové aktivity.

V letních měsících se teploty pohybují kolem 30°C, což je perfektní pro sluneční koupání a opalování. Večery jsou příjemně teplé, ideální pro procházky po promenádě u moře nebo večeře v místních restauracích. Pokud máte rádi rušnější atmosféru a plno aktivit, doporučujeme vyrazit do Bulharska v červenci nebo srpnu, kdy zde probíhají různé festivaly a akce.

Tipy pro vyhnout se turistickým špičkám

Tipy pro vyhnout se turistickým špičkám

Kdy do Bulharska: Nejlepší čas pro návštěvu může být klíčovým faktorem při plánování vaší dovolené. Zde je pár tipů, jak se vyhnout turistickým špičkám a zažít Bulharsko v jeho nejlepší podobě:

 • Jaro a podzim: Měsíce duben a květen, stejně jako září a říjen, jsou ideální pro návštěvu Bulharska. Teploty nejsou příliš vysoké, turistické atrakce nejsou přeplněné a ceny jsou obvykle nižší než v letních měsících.
 • Vyhýbejte se letním prázdninám: Měsíce červenec a srpen jsou obvykle nejrušnější a nejdražší. Pokud se chcete vyhnout davům turistů a horkým teplotám, zvažte návštěvu mimo tyto měsíce.
 • Prozkoumejte vnitrozemí: Místo tradičních letovisek jako Slunečním břehem nebo Zlatým pískem, zkuste objevit krásy bulharského vnitrozemí. Města jako Plovdiv nebo Veliko Tarnovo nabízejí bohatou historii a kulturu bez davů turistů.

Nezapomenutelné kulturní zážitky v Bulharsku

Nezapomenutelné kulturní zážitky v Bulharsku

Pokud plánujete návštěvu Bulharska a hledáte nezapomenutelné kulturní zážitky, je důležité vybrat správný čas pro cestu. Bulharsko je krásnou zemí s bohatou historií a tradicemi, a každé roční období nabízí něco jedinečného.

Nejlepší čas pro návštěvu Bulharska závisí na vašich preferencích a zájmech. Zde jsou některé tipy, které vám pomohou vybrat správný termín:

 • Letní měsíce (červenec a srpen) jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít slunečné počasí a relaxovat na pláži u Černého moře.
 • Jaro a podzim (březen a říjen) jsou skvělým časem pro objevování kulturních památek a festivalů v historických městech jako je Sofie nebo Plovdiv.
 • Zima (prosinec a únor) je ideální pro lyžování a snowboarding v horách jako je Bansko nebo Borovets.

Nejlepší aktivity pro dovolenou v Bulharsku

Nejlepší aktivity pro dovolenou v Bulharsku

Nejlepší čas pro návštěvu Bulharska závisí na vašich preferencích a zájmech. Pokud rádi trávíte čas na pláži a chcete si užít teplé letní počasí, doporučuje se navštívit Bulharsko v období od června do září. Během těchto měsíců můžete vychutnat slunečné dny a teploty kolem 30-35°C.

Pro milovníky zimního sportování a lyžování je ideální doba pro návštěvu Bulharska od prosince do března. V této době můžete navštívit horské střediska jako Bansko nebo Borovets a užít si perfektní podmínky pro lyžování a snowboarding.

Nezáleží na tom, zda preferujete letní nebo zimní dovolenou, Bulharsko nabízí širokou škálu aktivit pro každého návštěvníka, ať už cestujete s rodinou, přáteli nebo partnerem. Zde jsou některé z nejlepších aktivit, které můžete zažít během své dovolené v Bulharsku:

 • Plážování a slunění na pobřeží Černého moře
 • Prozkoumávání historických památek a starobylých měst jako je Nesebar
 • Adrenalinové sporty jako je potápění, windsurfing nebo paragliding

Pokyny pro plánování levné cesty do Bulharska

Pokyny pro plánování levné cesty do Bulharska

Pro plánování levné cesty do Bulharska je důležité zvolit ten správný čas, kdy se vyhneme turistické sezóně a přeplatíme za ubytování a dopravu. Nejlepším obdobím pro návštěvu Bulharska je jaro nebo podzim, kdy je počasí příjemné a turistické atrakce nejsou přeplněné.

Ve srovnání s letními měsíci je během jara a podzimu v Bulharsku klidněji a levněji. Hotelové ceny bývají nižší a pláže nejsou přelidněné. Navíc můžete vychutnat místní kuchyni a kulturní akce bez davů turistů. Vezměte v úvahu také dopravní náklady – letenky a ubytování bývají cenově přijatelnější mimo letní sezónu.

 • Vyhněte se letním měsícům
 • Zvažte návštěvu v jarních a podzimních měsících
 • Využijte nižších cen ubytování a snížených turistických atrakcí

Chutné bulharské speciality, které musíte ochutnat

Chutné bulharské speciality, které musíte ochutnat

Pro milovníky dobrého jídla je Bulharsko skvělým místem k návštěvě. Zdejší kuchyně je plná chutí a vůní, které stojí za to objevovat. Jednou z nejoblíbenějších specialit jsou tradiční bulharské pokrmy, které nesmíte vynechat.

V Bulharsku se určitě neobejdete bez ochutnání slavného růžového koktejlu, známého jako Ayran. Tato osvěžující směs jogurtu, vody a soli je skvělým doplňkem k jakémukoli jídlu. Další lahůdkou, kterou musíte ochutnat, je tarator, chladivá polévka z okurky, jogurtu, česneku a olivového oleje. Nechte se unést exotickými chutěmi Bulharska!

 • Ayran
 • Tarator
 • Sarmi

Doporučení na nejlepší místa k ubytování v Bulharsku

Doporučení na nejlepší místa k ubytování v Bulharsku

Pro návštěvu Bulharska je důležité vybrat správný čas, aby vaše dovolená byla co nejpříjemnější. Pokud milujete teplo a slunce, pak je nejlepší čas navštívit Bulharsko v období od června do září. Během těchto měsíců můžete využít pláže a teplého moře.

Pokud preferujete klidnější dobu a chcete se vyhnout hlavní turistické sezóně, pak můžete zvážit návštěvu Bulharska v květnu nebo říjnu. Bude méně lidí, ale stále si můžete užít pěkného počasí. V zimě je Bulharsko skvělým místem pro lyžování, takže pokud jste milovník zimních sportů, neváhejte navštívit bulharské hory.

Nejlepší místa k ubytování v Bulharsku:

 • Slunečné pobřeží: Oblíbená destinace s krásnými plážemi a mnoha turistickými atrakcemi.
 • Veliko Tarnovo: Historické město s úchvatnými výhledy a malebnými uličkami.
 • Plovdiv: Druhé největší město v Bulharsku s bohatou historií a kulturou.

Závěrem

Takže, kdy je nejlepší čas navštívit Bulharsko? Jak jsme si ukázali, období mezi květnem a zářím je ideální pro ty, kteří chtějí zažít slunečné pláže a teplé teploty. Nezapomeňte však, že podzim a jaro mohou být také skvělými obdobími pro návštěvu, pokud preferujete klidnější atmosféru a nižší ceny.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv čas, Bulharsko vás určitě nepřestane překvapovat svými krásami a pohostinností. Tak neváhejte a vydejte se na cestu do této nádherné země plné historie, kultury a přírodní krásy. Děkuji vám za přečtení tohoto článku a doufám, že vám naše rady pomohly při plánování vaší cesty do Bulharska. Mějte krásný den a šťastnou cestu!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *