Bulharsko ceny v restauracích: Jaké jsou průměrné ceny?
·

Bulharsko ceny v restauracích: Jaké jsou průměrné ceny?

Ahoj! Určitě tě zajímá, kolik budeš platit za jídlo v restauracích v Bulharsku, že ano? V tomto článku se podíváme na průměrné ceny a porovnáme je s cenami u nás. Tak pojďme se podívat, jestli je Bulharsko opravdu tou cenově dostupnou destinací pro jídlo, jakou si představuješ!
Průměrné ceny jídel a nápojů v Bulharsku

Průměrné ceny jídel a nápojů v Bulharsku

Chcete vědět, jaké jsou ? Pokud plánujete návštěvu této krásné země a zajímá vás, kolik budete platit za pokrm nebo pití v restauracích, pak jste na správném místě. Podívejme se na některé typické ceny, které můžete očekávat při jídle a pití v Bulharsku.

Průměrné ceny jídel v restauracích v Bulharsku:

 • Polévka: 2-3 eura
 • Hlavní chod: 5-10 eur
 • Dezert: 2-4 eura

Průměrné ceny nápojů v restauracích v Bulharsku:

 • Nealkoholický nápoj: 1-2 eura
 • Pivo (0,5 l): 1-2 eura
 • Víno (sklenice): 2-4 eura

Tipy pro ušetření peněz při stolování v bulharských restauracích

Zajímá vás, jak si užít chutné jídlo v bulharských restauracích bez toho, aby se vám zbytečně prodražilo? Máme pro vás několik užitečných tipů, jak ušetřit peníze při stolování v Bulharsku. Zde je pár rad, které vám mohou pomoci:

 • Vyhněte se turistickým restauracím: Místo toho choďte do místních podniků, kde jsou ceny obvykle nižší a jídlo autentičtější.
 • Objednávejte místní speciality: Mnohdy jsou levnější než mezinárodní pokrmy a mohou vám nabídnout nezapomenutelný gastronomický zážitek.
 • Seřiďte si menu předem: Pokud jste zvyklí na velké porce, můžete se domluvit s personálem, že si dáte poloviční porci za poloviční cenu.

Rozpoznání cenových rozdílů mezi turistickými a místními restauracemi

V Bulharsku můžete narazit na různé cenové rozdíly mezi turistickými a místními restauracemi. Průměrné ceny v restauracích se mohou lišit v závislosti na lokalitě a typu restaurace, ale obecně platí, že turistické restaurace bývají dražší než ty oblíbené místními.

V turistických restauracích můžete očekávat vyšší ceny za jídla a nápoje, často jsou zde i přirážky za služby. Naproti tomu v místních restauracích se ceny pohybují na nižší úrovni a můžete si vychutnat tradiční bulharskou kuchyni za dostupné ceny. Doporučujeme tedy vyhledávat restaurace mimo turistická centra, kde se můžete dobře najíst za rozumnou cenu.

Typ restaurace Průměrná cena hlavního jídla (BGN)
Turistická restaurace 20-30 BGN
Místní restaurace 10-20 BGN

Nejlepší strategie pro objednání jídel bez ohledu na cenu

Nejlepší strategie pro objednání jídel bez ohledu na cenu

Jestliže si chcete v restauraci užít skvělé jídlo bez ohledu na cenu, existuje několik strategií, které vám mohou pomoci získat ty nejlepší chutě a gastronomické zážitky.

První a nejdůležitější strategií je vybírat restaurace s vysokou reputací a kvalitními ingrediencemi. Pokud si zvolíte restaurace s dobrou pověstí, máte větší šanci, že si vychutnáte skvělé jídlo a nepřekvapí vás nepřiměřeně vysoké ceny.

Další možností je sledovat speciální nabídky a slevy, které vám mohou pomoci ušetřit peníze při objednávání jídel v restauraci. Mnohé restaurace nabízejí denní menu nebo slevy pro skupiny, což může být skvělý způsob, jak si užít lahodné jídlo za rozumnou cenu.

Možnosti placení v bulharských restauracích

Možnosti placení v bulharských restauracích

V bulharských restauracích můžete platit různými způsoby, které jsou pro vás pohodlné. Zde jsou některé z nejběžnějších možností placení, které můžete očekávat:

 • Hotovost: Platba hotově je běžnou praxí v bulharských restauracích. Mnoho míst dokonce nepřijímá platební karty, takže je vždy dobré mít dostatek hotovosti s sebou.
 • Platební karty: Některé restaurace v Bulharsku přijímají platební karty, zejména ty v turisticky frekventovaných oblastech. Vždy se ujistěte, že restaurace přijímá vaši kartu před objednáním jídla.
 • Platební aplikace: V poslední době se také stále více restaurací přidává k trendu přijímání platby pomocí platebních aplikací, jako je například Apple Pay nebo Google Pay. Zkontrolujte, zda máte přístup k této možnosti placení.

Důležité faktory ovlivňující ceny v bulharských restauracích

Důležité faktory ovlivňující ceny v bulharských restauracích

V bulharských restauracích může být cena jídla ovlivněna různými faktory. Jedním z hlavních faktorů je typ restaurace, ve které se rozhodnete jíst. Dalším důležitým faktorem je lokalita – ceny v restauracích v turistických oblastech se mohou lišit od cen v menších městech nebo vesnicích.

Dalším důležitým faktorem jsou samozřejmě samotné menu a nabídka jídel. Mezi další faktory patří například sezónnost surovin, náklady na energie, mzdy zaměstnanců a samozřejmě i zisková marže restaurace. Proto se může stát, že ceny v restauraci, kterou jste navštívili minule, se od cen v jiné restauraci liší.

Typ restaurace Průměrná cena za jídlo
Ryze turistická oblast 50-100 BGN
Menší město/vesnice 30-60 BGN
Restaurace ve městě 40-80 BGN

Možnosti stolování v Bulharsku - od levné po luxusní

Možnosti stolování v Bulharsku – od levné po luxusní

V Bulharsku si můžete vybrat z široké škály možností stolování, které splňují různé cenové rozpětí. Od skromných a levných restaurací až po luxusní a drahé podniky, na své si zde přijdou všichni milovníci dobrého jídla. Jaké jsou tedy průměrné ceny v restauracích po celém Bulharsku?

V obecném průměru se dá říci, že ve středně velkém městě můžete očekávat, že cena za hlavní chod se bude pohybovat kolem 7 až 15 eur. V luxusnějších restauracích v Sofii či na pobřeží Černého moře se cena za stejný druh jídla může pohybovat kolem 20 až 30 eur.

Typ Restaurace Průměrná cena za hlavní chod
Levná a skromná restaurace 7-15 eur
Luxusní restaurace v Sofii nebo u moře 20-30 eur

Jak se vyhnout turistickým pastí v bulharských restauracích

Jak se vyhnout turistickým pastí v bulharských restauracích

Chcete si vychutnat třetí jemné jídlo v Bulharsku bez toho, abyste byli zruinováni turistickými pasti? Při výběru restaurace si dejte pozor na následující rady:

 • Vyhýbejte se restauracím v turistických oblastech: Cena jídla v těchto restauracích může být až trojnásobně vyšší než v místních podnicích mimo turistické centra.
 • Zkuste místní speciality: Místní jídla jsou nejen autentičtější, ale často i levnější. Vyzkoušejte bulharské pokrmy jako banicka, musaka nebo shopska salát.
 • Dávejte pozor na napiják: V některých restauracích může být cena nápojů výrazně přemrštěná. Raději si zkontrolujte cenu než objednáte.

Závěrečné poznámky

Takže teď už víš, jaké jsou průměrné ceny v bulharských restauracích! Nezapomeň, že ceny se mohou lišit podle lokality a typu restaurace, ale předpokládáme, že teď už budeš lépe připravený na to, co asi můžeš očekávat. Takže až se rozhodneš podniknout cestu do Bulharska, buď připravený na skvělé jídlo za dobrou cenu. Ať ti chutná!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *